En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yorum İstanbul 20.04.2018 00:18
Yorum İstanbul'da 240 Bin TL'ye Satılık Daireler

Yorum İstanbul'da 240 Bin TL'ye Satılık Daireler

Yorum İnşaat tarafından Bayrampaşa'da inşa edilen Yorum İstanbul evlerinde 2+1 daireler 240 bin TL

Yorum İnşaat ile Turkmall'ın birlikte hayata geçirdiği Yorum İstanbul, Forum İstanbul'un yanı başında yer almasıyla dikkat çekiyor. Fiyatların 223 bin liradan başladığı projede, yüzde 10 peşinat ile daire sahibi olunabiliyor. Daireleri 18 ayda tamamlama sözü veren Yorum İstanbul'un bunu daha erkene çekme ihtimali de bulunuyor.

YORUM İnşaat ile Turkmall'ın birlikte hayata geçirdiği ve Bayrampaşa'nın ilk nitelikli konut projesi olma özelliğini taşıyan Yorum İstanbul, ekim ayında satışa çıktı. Firmanın 10 bin konut hedefinin ilk parçası olan 558 dairelik Yorum İstanbul, Forum İstanbul'un yanı başında yer almasıyla dikkat çekiyor. Yorum İstanbul Proje Koordinatörü Cenk Biber, "Genelde önce konut üretilir. Alışveriş merkezi projesi daha sonradan hayata geçirilir. Bizim projemizin en büyük artısı merkezi lokasyonu ve ulaşılabilirliğinin yanı sıra AVM’nin hayata geçmiş olması ve proje ile iç içe olması" dedi.
110 milyon dolar yatırım
Yorum İnşaat'ın ilk projesi olan Yorum İstanbul'un 21 bin 182 metrekare alan üzerinde inşa edildiğini söyleyen Cenk Biber, proje hakkında şu bilgileri verdi: "Toplam 558 adet daireden oluşan projede 6, 9, 14 ve 18 katlı olmak üzere 5 blok bulunuyor. 230 metrekarelik ve 82 metrekarelik 2 adet mağaza alanı yer alıyor. Yatırım büyüklüğümüz 110 milyon dolar olacak. Satılabilir alanı 51 bin 962 metrekare olan Yorum İstanbul’da 16 bin 500 metrekare yeşil alan bulunuyor. 18 ay gibi bir sürede bitirilmesi planlanan projede, 1+1’den 3+1’e, 62 metrekareden 143 metrekareye, bahçe katından 3+1 dubleks ve teraslı dairenin yer aldığı çok geniş seçenekler sunuluyor."
Yüzde 10 peşinatla
Projede 1+1 daire fiyatlarının 223 ile 230 bin TL, 2+1 dairelerin 368 bin TL ile 374 bin TL'den satışa sunulduğunu, 3+1 dairelerin ise satışının tamamlandığını anlatan Biber, ödeme seçenekleri hakkında şunları söyledi: "Projemizde minimum yüzde 10 peşinat verip, geri kalan kısmını Albaraka Türk, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Vakıfbank’tan masrafsız ve 0.64’ten başlayan faiz oranları ile kredi kullanabiliyorsunuz. Bankalar çok esnek ödeme planları sunuyorlar. Müşterilerimize, teslime kadar minimum ödemede bulunup teslimden sonra artan ödemeli sistemler öneriyoruz. Böylece yatırım için alan müşterilerimiz başta az ödemede bulunup ev tesliminden sonra dairesini kiraya verip ödemesini buradan finanse edebiliyor."
10 bin konut hedefi
Yorum İstanbul'un ilk projeleri olduğunu vurgulayan Biber, "Projenin yarısından çoğu 1 ay gibi kısa bir dönemde satıldı. Sadece alışveriş merkezi geçmişimiz olmasına rağmen firmamıza olan güven dolayısı ile bu proje için yaklaşık 1000 adet ön talep aldık. Önümüzdeki dönemde, 5 yıl içerisinde 10 bin konut üretmek gibi bir planımız var. Üzerinde çalıştığımız projeler var. Yine merkezi lokasyonlarda konut inşa edeceğiz. Biz 18 ayda bu proje için 52 bin metrekare üretmek ile işe başlıyoruz. Fakat hedefimiz aynı anda farklı lokasyonlarda eş zamanlı olarak projeler üretmek. Konut projeleri için İstanbul üzerinde yoğunlaşacağız" diye konuştu.

Alım kararını ertelemeyin

Yorum İstanbul Proje Koordinatörü Cenk Biber, banka faiz oranlarının getiri anlamında bir cazibe sağlamaması ve kredi faiz oranlarının düşüklüğünün sektörü canlandıran en önemli etken olduğunu belirterek, "Yatırımcılara konut satın almalarını öneriyorum çünkü şu anki koşullarda konut çok iyi bir yatırım aracı. Yeni yıl neler getirir bilinmez fiyatlar şu anda stabilken alım kararı olan müşterilerin bu kararı ertelememelerini öneririm" diye konuştu.

Şehir merkezinde 1+1 ağırlıkta olmalı

SEKTÖRDE doğru ürün, doğru konum, doğru fiyat ve doğru reklam ile farkındalık yaratmak gerektiğini ifade eden Cenk Biber, şöyle konuştu: "Bir ürünü nasıl yaptığınız kadar nasıl pazarladığınız da önemli. Ayrıca, müşteriye sunduğunuz projenin de üzerinde düşünülmüş, kaliteli ve hedeflediğiniz kitlenin ihtiyacına hizmet ediyor olması gerekir. Artık bütün projeler birbirine benziyor. Ürün daha proje aşamasındayken bölge analizleri yapılıp o bölgenin nasıl bir projeye ihtiyacı var o belirlenmeli. Ve tüm donatı alanları ve daire büyüklükleri bu ihtiyaca yönelik planlanmalı. Eğer merkezi bir lokasyonda iseniz 1+1’leri ağırlıkta yapmak mantıklı. Merkez dışında daha doğal bir bölge seçtiyseniz aileye yönelik 3+1 ve üzeri evler üretmek gerek.

Her daireye 15 fidan dikilecek

CENK Biber, projedeki her daire için 15 fidan dikileceğini ifade ederek, "Yeşilin her geçen gün azaldığı dünyamızda yeni yeşil alanlar yaratma sorumluluğunu üstlenerek binlerce ağaçla doğaya yeni bir soluk kazandırmayı hedefleyen Yorum İstanbul, konut alacak olan her aile için Kemerburgaz’daki 9 bin ağaçlık Yorum İstanbul Ormanı’nda 15 fidan dikiyor" dedi.

Forum İstanbul çalışanlarının tercihi oldu

"ETRAFIMIZDA hiç çarpık yerleşim alanı bulunmayışı, metro bağlantısı ile projeye kolay ulaşım ve Forum İstanbul gibi Avrupa’nın en büyük alışveriş merkeziyle iç içe olmak bizim projemizi diğer projelerden çok daha fazla değerli kılıyor" diyen Cenk Biber, projenin özelliklerini şöyle anlattı: "Projenin yakın çevresinde iş merkezleri, ticaret ve üretim alanları bulunuyor. Forum İstanbul AVM’de iş sahibi ve çalışanların ilk tercihi oldu. Eksiksiz sosyal ve sportif alanları, güvenli yaşam alanları, kapalı otopark, back-up hizmetinin sunuluyor olması da projenin diğer özelliklerini oluşturuyor."


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Kesintisi, 24 Mart 2017


AYEDŞ duyurusuna göre, 24 mart Cuma günü Pendik ve Çekmeköy ilçelerinde bazı mahallelerde 10 saate varan elektrik kesintisi yapılacak..

 

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) duyurusuna göre, 24 Mart Cuma günü İstanbul'un Anadolu Yakası'nda gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım faaliyetleri kapsamında Çekmeköy ve Pendik ilçelerinde bazı mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak.

 

AYEDAŞ'ın elektrik kesintisi programı ise şöyle:

 

Çekmeköy
10:00 - 15:00 saatleri arasında Ömerli, Hüseyinli ve Sırapınar Mahalleleri
 
 
Pendik
08:00 - 18:00 saatleri arasında Sülüntepe, Dumlupınar, Şeyhli, Kurna, Postane ve Ramazanoğlu Mahalleleri

Yapan Firma: Yorum İnşaat
Proje Telefonu: 0216 651 93 00
Tıkla Mail Gönder: bilgi@yorumistanbul.com
08-02-2011
Bu haber toplam 33639 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?