En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 24.03.2018 09:51
Yunanistan 14 Havalimanını Alman Şirkete Devretti

Yunanistan 14 Havalimanını Alman Şirkete Devretti

Yunanistan, Selanik, Korfu, Rodos, Hania, Kos, Midilli, Santorini ve Mykonos gibi işlek havaalanlarının da yer aldığı 14 havaalanının işletmesini 40 yıllığına Alman şirkete devretti..

 

Yunanistan’da sol hükümet döneminde gerçekleşen ilk özelleştirmede 14 havaalanının işletme hakkı 40 yıllığına Almanya merkezli Fraport şirketine devredildi. 
 
Syriza hükümeti adına açıklamada bulunan Başbakan Çipras, aralarında Selanik, Korfu, Rodos, Hania, Kos, Midilli, Santorini ve Mykonos gibi işlek havaalanları da bulunan satış için tek seferde 1 milyar 234 Euro ödeneceğini, ayrıca her yıl 22,9 milyon Euro verileceğini söyledi.
 
Almanya’nın en büyük havaalanı Frankfurt’un işletme hakkına da sahip olan Fraport, Yunanistan’da 14 havaalanının işletme hakkını da alarak büyük bir başarıya imza attı. 
 
Yunanistan'da büyük tepki çeken özelleştirme, Syriza hükümetinin gönüllü olarak onaylamadığı proje kapsamında, kreditörlerin talepleri arasında yer alıyor. 86 milyar Euroluk üçüncü yardım paketini alabilmek için söz konusu özelleştirmeleri yapmaya mecbur bırakılan Yunanistan hükümeti, durumdan memun olmasa da madya ve kamuoyu tarafından yöneltilen eleştirilerin hedefi olmaktan da kaçamadı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yunanistan'ın Kamu Taşınmazlarını Bir Fransız Satacak


Yunanistan'ın AB'ye olan borçlarını ödemesini hızlandırmak için hazırlanan program kapsamında Yunanistan kamu mallarının satışını bir Fransız gerçekleştirecek..

 

Yunanistan'ın Avrupa'ya olan borçlarını ödemesi için hazırlanan özelleştirme programının hızlandırılacağı bu kapsamda Yunanistan'da devlete ait olan malların satışının da IMF Başkanı Lagarde'ın eski sağ kolu ünlü Fransız Maliyeci Jacques Le Pape tarafından yapılacağı açıklandı. Söz konusu açıklamanın ardından Yunan halkı, bir Fransızın Yunanistan devletine ait olan taşınmazları satacak olmasına tepki gösterdi. 
 
Fransa Maliye Bakanlığı’ndan bir yetkili tarafından yapılan açıklamaya göre, Yunanistan’da kamu varlıklarının satışının hızlandırıması amacıyla oluşturulacak yeni özelleştirme fonunun yönetim kurulu başkanlığı görevini bir Fransız üstlenecek olup  AB ile Yunanistan arasında yapılan 86 milyar euro büyüklüğündeki kurtarma programı kapsamında  Atina’nın kamu varlıklarının satışının gerçekleştirilebilmesi için bir özelleştirme fonu kurulacak.
 
 
18-08-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?