En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 24.03.2018 09:53
Yapı Malzemeleri Yönetmeliğinin Onaylanmış Kuruluşlar Tebliği Yayınlandı

Yapı Malzemeleri Yönetmeliğinin Onaylanmış Kuruluşlar Tebliği Yayınlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Yapı Malzemeleri Yönetmeliği Kapsamında Onaylanmış Kuruluşlar ile ilgili tebliğ Gazete'de yayımlandı..
 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilen onaylanmış kuruluşlar, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği ile Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları ve Onaylanmış Kuruluşlar Yönetmeliği'nde yer alan yükümlülükleri yerine getirecek.
 
Bakanlığının Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (305/2011/ab) Kapsamında Onaylanmış Kuruluşların Görevlendirilmesine ve Denetlenmesine Dair Tebliğ Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 
Tebliğ ile piyasaya arz edilmesi amaçlanan yapı malzemelerinin performansının değişmezliğinin değerlendirilmesi ve doğrulanmasını yapacak onaylanmış kuruluşların başvuru esasları ile bu kuruluşların değerlendirilmesinde, görevlendirilmesinde ve denetlenmesinde esas alınacak ölçütlerin belirlenmesi amaçlanıyor.
 
Başvurularını gerekli belgelerle Çevre ve Şehircilik Bakanlığına yapacak olan kuruluşlar, görevlendirilmeleri halinde Yapı Malzemeleri Yönetmeliği ile Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları ve Onaylanmış Kuruluşlar Yönetmeliği'nde yer alan yükümlülükleri yerine getirecek.
 
Onaylanmış kuruluşlar, performansın değişmezliğinin değerlendirilmesi ve doğrulanması hizmeti sunarken, piyasa koşullarını zorlayacak yükümlülükler getirmekten, üretim maliyetlerini arttırmaktan ve imalatçıyı zor duruma düşürmekten kaçınacak ve her yıl ücret tarifesini Bakanlığa teslim edecek.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığına karşı sorumlu olan ve Bakanlıkça denetlenecek onaylanmış kuruluşların akreditasyonunun geçerliliğini yitirmesi halinde onaylanmış kuruluş görevlendirmesi de iptal edilecek.
 
Tebliğ, 1 Temmuz 2013'ten itibaren geçerli olacak.
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Pana Yapı Brooklyn Dream'de Lansman Öncesi Fırsatlar İçin Son Günler


Pana Yapı tarafından Fikirtepe’de inşa edilecek olan Brooklyn Dream projesinde lansman öncesi avantajlı fiyatlar için son sünlere girildi.i

 

48 metrekare alanlı  1+0’dan, 244 metrekare alanlı 4+1 dairelere kadar, 5 farklı tipte tasarlanan dairelerin yer aldığı Brooklyn Dream projesinde konutların yanı sıra mağazalar, kafeler ve restoranlar da bulunacak. 2 blok olarak planlanan ve toplam 650 ünitenin yer alacağı Brooklyn Dream projesinde çeşitli sosyal olanaklar da bulunacak.
 
 
1+0- 48metrekare, 1+1 dairelerin 61-68 metrekare, 2+1 dairelerin  94-115 metrekare, 3+1  dairelerin 150 metrekare, ve 4+1 dairelerin ise 228-244metrekare alana sahip olduğu Brooklyn Dream projesinde Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Plan’ında Prestij Caddesi'nde konumlanıyor.
 
 
 
19-08-2013
Bu haber toplam 4425 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?