En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 18.03.2018 19:01
Polisan'dan Yaşlanmayan İç ve Dış Cephe Boyaları

Polisan'dan Yaşlanmayan İç ve Dış Cephe Boyaları

‘Yaşlanmayan’ boya üreten Polisan, 'zamanı durdurarak' % 10 büyüme hedefliyor

POLİSAN Holding, “zamanı durduran teknoloji” konsepti ile silinebilme, leke tutmama, mikrop barındırmama, yağmurla temizlenme gibi özellikleriyle yıllarca yeni kalabilen Elegans anti-aging iç cephe ve Exelans Anti-aging dış cephe boyalarını tüketicilerle buluşturdu. Ar-Ge ve tesis yatırımına 3-4 milyon doların üzerinde bir yatırım yaptıklarını söyleyen Polisan Holding CEO’su Erol Mizrahi, yeni ürünlerin de katkısıyla yüzde 10’un üzerinde büyümeyi hedeflediklerini, bu yılın ilk 4 ayındaki gelişmelerin de bunu desteklediğini açıkladı.

Holding olarak 300 milyon dolarlık bir büyüklüğe ulaştıklarını, 6 bine yakın ürün geliştirdiklerini ifade eden Mizrahi, 2009 yılında krizden etkilenmediklerini ve ciro bazında yüzde 14’lük büyüme sağladıklarını belirtti. Sektörün krizden çıkma yönünde olduğunu sözlerine ekleyen Mizrahi, önümüzdeki yıllarda yeni projelerin tamamlanmasıyla sektörün daha da büyüyeceğini dile getirdi.


10 milyon dolar yatırım

10 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye çapında bine yakın perakende noktasında Mix Center adında yeni nesil renk üretim tesisleri kurduklarını ve Türkiye çapında 10 bin bayiiye sahip olduklarını söyleyen Mizrahi, “Üretimin yüzde 5’ini ihracata ayıracağız. Türki Cumhuriyetler ve Bosna Hersek gibi ülkelerden ’Burada yatırım yapın’teklifi alıyoruz. Görüşmelerimiz sürüyor” diye konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Polisan Boya'nın Yüzde 50'si Japon Kansai'ye Satıldı


Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 50'si Japonya'nın boya sektörü lideri Kansai'ye satıldı..

 

Polisan Holding bünyesinde faaliyet gösteren Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 50 hissesinin Japonya'nın boya lider boya üreticilerinden Kansai'ye satıldığı açıklandı. Hisse devir işleminin Aralık 2016'da tamamlanması planlanırken Polisan Boya'nın satılan yüzde 50 hissesine 113,5 milyon dolar değer biçildi.
 
Polisan Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, Polisan Boya ile Kansai Paint arasındaki görüşmelerin bir süredir devam ettiği, *Kansai Paint'in üstleneceği Polisan Boya'nın yüzde 50'si için 113,5 mjilyon dolar ödeyeceği ve bu ödemenin 68,5 milyon dolarının Polisan Holding'e hisse bedeli için ödeneceği kalan 45 milyon doların ise Polisan Boya'nın sermayesine katılacağı belirtildi.
 
Açıklamada Polisan Boya'nın yeni bir tesis yatırımı olduğu, 2017 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan tesisin tahmini maliyetini ise 35 Milyon Euro olduğu bildirildi.
 
12-05-2010
Bu haber toplam 25410 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?