En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 24.03.2018 09:54
Nijerya'daki İlk Yapı Marketi E7 Grup Açacak

Nijerya'daki İlk Yapı Marketi E7 Grup Açacak

Afrika'ya odaklanan E7 Grup, Eylül ayında Nijerya'daki ilk yapı marketi açmaya hazırlanıyor. Grup Nijerya'nın ardından Gana, Angola ve Somali'ye de yatırım yapacak..
İnşaat, enerji, turizm ve yapı market sektörlerinde faaliyet gösteren E7 Grup, Afrika'da yeni yatıırmlara hazırlanıyor
 
E7 Grup, Eylül ayında Nijerya’nın ilk yapı marketini açacak. Türkiye’nin en büyük inşaat projelerinin yüzde 2’sine, İstanbul’deki projelerin yüzde 8’ine malzeme veren E7, Nijerya ile açılacağı Afrika’ya franchise vererek yayılma planları yapıyor. Nijerya’dan sonra girilmesi hedeflenen pazarlar ise Gana, Angola ve Somali...
 
E7 Grup’un CEO’su ve Kurucu Üyesi Ersin Aydeniz, Türkiye’de 2014’te 60, 2016’da 130 bayiye ulaşmayı hedeflediklerini, ardından da yabancı bir fonun da desteğini alarak yurtdışında büyümeyi istediklerini söyledi.
 
Kendilerini kurumsallaşmış nalbur olarak nitelendiren Aydeniz, şöyle konuştu:
 
Afrika’ya yayılacak
 
“Türkiye’de belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra yurtdışı projelerimize daha fazla ağırlık vereceğiz. Yabancı bir fonla ortak olarak yurtdışına açılma planımız var. Afrika öncelikli pazarımız. Nijerya bu anlamda ilk adımımız olacak. Başkent Abuja’da Eylül ayında 500 metrekarelik bir yapı market açacağız. İlk yıl hedefimiz 4 milyon dolarlık satış yapmak. Nijerya dışında Gana, Angola ve Somali ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.”
 
2008 yılında kurdukları E7 Yapı Market hakkında da bilgi veren Ersin Aydeniz, şöyle devam etti: “Yapı marketi şirketimizi 2008’de kurduk. Başta ıslak zemin malzemeleriyle başladık. Ardından armatür ve vitrifiye geldi. 7-8 kişiyle yola çıktık, şu anda 40 kişiyiz. Türkiye’deki inşaat projelerinin yüzde 2’sine, İstanbul’dakilerin yüzde 8’ine malzeme veriyoruz. Biz işin özünde nalburuz ama kurumsallaşmış nalburuz. Geçtiğimiz 5 yılda kurumsallaşma sayesinde 3 bine yakın rakibimizi geride bıraktık.”
 
Aydeniz, bu yıl yüzde 25 büyüme öngördüklerini de belirtti.
 
25 milyon dolarlık mutfak ihraç edecek
 
E7 Grup, Sette markasıyla endüstriyel mutfak da üretiyor. Ersin Aydeniz, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Türkmenistan ve Gana’ya endüstriyel mutfak gönderiyoruz. Afrika’da bu alanda ciddi bir açık var. 20-25 milyon dolarlık bir ihracat hedefimiz var.” Aydeniz, Çin’e de mermer ihracatı yaptıklarını vurguladı.
 
Zimmer markasını yarattı
 
ERSİN Aydeniz, Zimmer markasıyla kabin, armatür ve duvar kağıdı ürettiklerini söyledi. 2010’da üretime başladıklarını kaydeden Aydeniz, “Geçen yıl 600’e yakın ürün grubuyla müşterilerimize ulaştık. 40 bayiye ürün veriyoruz. Bu alanda ciddi büyüme planları yapıyoruz” diye konuştu. Warner Bross’un lisansını aldıklarını ve çizgi film karakterlerinden çocuk ve genç odaları için duvar kağıdı yaptıklarını da anlatan Aydeniz, duvar kağıdında 30 olan bayi sayısını 120’ye çıkardıklarını kaydetti.
 
Haber: Necla Dalan / Vatan

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Pana Yapı Brooklyn Dream'de Lansman Öncesi Fırsatlar İçin Son Günler


Pana Yapı tarafından Fikirtepe’de inşa edilecek olan Brooklyn Dream projesinde lansman öncesi avantajlı fiyatlar için son sünlere girildi.i

 

48 metrekare alanlı  1+0’dan, 244 metrekare alanlı 4+1 dairelere kadar, 5 farklı tipte tasarlanan dairelerin yer aldığı Brooklyn Dream projesinde konutların yanı sıra mağazalar, kafeler ve restoranlar da bulunacak. 2 blok olarak planlanan ve toplam 650 ünitenin yer alacağı Brooklyn Dream projesinde çeşitli sosyal olanaklar da bulunacak.
 
 
1+0- 48metrekare, 1+1 dairelerin 61-68 metrekare, 2+1 dairelerin  94-115 metrekare, 3+1  dairelerin 150 metrekare, ve 4+1 dairelerin ise 228-244metrekare alana sahip olduğu Brooklyn Dream projesinde Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Plan’ında Prestij Caddesi'nde konumlanıyor.
 
 
 
31-07-2013
Bu haber toplam 4791 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?