En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 24.03.2018 08:04
Kentsel Dönüşümde Yeni Nesil Tuğla Kullanılacak

Kentsel Dönüşümde Yeni Nesil Tuğla Kullanılacak

Depreme dayanıklı,hafif ve ekonomik yeni nesil tuğlaları kentsel dönüşümde depreme dayanıklı yapılar inşa edilmesini sağlayacak..
 
Türkiye'nin en büyük büyük tuğla ve kiremit retim merkezleri arasında yer alan Manisa'nın Turgutlu ilçesinde kentsel dönüşümde önemli rol oynayan ‘yeni nesil' tuğlalar üretiliyor. üniversiteler ile yürütülen çalışmalar neticesinde Deprem araştırmaları testlerinden geçen yeni nesil tuğlalar, sektör açısından övünç kaynağı haline geldi. Söz konusu tuğlalardan ülkemizdeki tüm sanayicilerin üretmesi ve yaygınlaştırması için de çalışmalar yapılıyor.
 
Dizaynı Turgutlu Tuğla ve kiremit Sanayicileri Derneği'nin (TUKSAD) olmasına rağmen hiçbir patent hakkı talep edilmedi. Böylelikle ‘Turgutlu tuğlası'nın üretiminin yaygınlaşması amaçlanıyor.
 
Hacim ağırlığı çok düşük, benzeri duvar malzemelerine göre çok daha hafif ve depreme dayanıklı olan yeni nesil tuğla, boyutları benzerleri ile aynı olmasına rağmen yoğunluğu daha düşük. Tuğla, hem üretim aşamasında, hem de kullanıldığı binalarda önemli ölçüde Enerji sakınımı sağlıyor. Hem kilden mamul olması, hem de Enerji açısından elverişli olması ise çevreci bir ürün olduğunun önemli göstergesi.
 
Kaynak: Buyuyenturkiye.com

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
30-08-2013
Bu haber toplam 5457 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?