En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 24.03.2018 09:55
Kendiliğinden Mantolu Tuğla 'Ekolinker'

Kendiliğinden Mantolu Tuğla 'Ekolinker'

Işıklar Yapı Ürünleri'nin yeni ürünü olan Ekoklinker tuğla, ısı ve ses yalıtımının yanı sıra ince yapısı ile 3 metrekareye kadar yer kazanımı da sağlıyor..

 

Işıklar Yapı Ürünleri tarafından iki yıllık Ar-Ge çalışması sonucunde geliştirilen Ekoklinker isimli yalıtımlı tuğla ürünü, özel fırınlarda 1000 derecede pişirilerek üretiliş olup klinker tuğlanın iç kısmına mineral yün bulunuyor.
 
Geleneksel tuğla tiplerine göre çok daha ince olan Ekoklinker, yapıların daha geniş alana sahip olmasına da imkan veriyor. Ekoklinker yalıtımlı tuğla hakkında bilgi veren Işıklar Yapı Ürünleri Genel Müdürü Özgür Üzeltürk, Ekoklinker’in yoğunluğu ve içindeki mineral yün sayesinde 42 desibellik sesi de engelleyebildiğini belirtti.
 
Ekoklinker’in geleneksel duvar tiplerine göre yüzde 50 civarında enerji tasarrufu sağladığını da belirten Üzeltürk, bu duvar sisteminin mantolama sistemine nazaran daha da uzun ömürlü olduğunu söyledi.
 
Ekoklinker, ısı ve ses yalıtımının yanı sıra, ince yapısı ile yapılarda 1 ila 3 metrekarelik alan kazanımı sağlamakta olup bunun 100 dairelik bir projede ekstradan 3 daire daha yapılabilmesine olanak sağlıyor.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Katlanabilir Tuğla İle Lego Yapar Gibi Ev Yapmak Mümkün


İki Türk girişimcinin buluşu olan katlanabilir ahşap tuğla BRİCK-B ile herhangi bir alet edevat ve harç kullanmadan masadan eve pek çok şey üretilebiliyor..

 

İki Türk girişimci Adem Arıbaş ve Gürçağ Özler, Hobi Endüstriyel Tasarım bünyesinde,  “diz eklemi çapraz bağlarını” ilham alarak geliştirdikleri  katlanabilir ahşap tuğla ‘BRİCK-B’ ile İstanbul Yapı Fuarı’nda da Altın Madalya kazandı. 44. Cenevre Uluslararası Buluş Fuarı’na da Türkiye Patent Enstitüsü’nün daveti ile giden BRİCK-B katlanabilir ve sürdürülebilir ahşap tuğla sayesinde tıpkı Lego yapar gibi ev yapmak mümkün.
 
Yüzde yüz Türk malı katlanabilir ahşap tuğlanın inşaat, iç mimari, dekorasyon ve fuar sektöründe devrim yaratması beklenirken ürünün en büyük avantajı ise hiçbir alet edevat ve harç kullanılmadan 7’den 70’e herkesin rahatlıkla istediği ürünü tasarlamasını sağlaması. Masadan yatağa, köpek kulübesinden eve pek çok şey yapılabilen katlanabilir ahşap tuğla ayrıca tonaj açısından piyasadaki en hafif tuğla olma özelliğine sahip.
 
 
 
 
 
 
06-05-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?