En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 24.03.2018 09:52
İZOTEX'in Yeni Su Yalıtım Ürünü İzmir'de Tanıtıldı

İZOTEX'in Yeni Su Yalıtım Ürünü İzmir'de Tanıtıldı

İZOTEX Su Yalıtım ve Tekstil Membranları AR_GE birimi, su yalıtımı için yerli ve ekonomik yeni bir ürün geliştirdi..
İhlas Holding bünyesinde faaliyet gösteren İZOTEX Su Yalıtım ve Tekstil Membranları'nın Ar-Ge birimi tarafından geliştirilen  yüzde yüz yerli, üç katlı, sandviç sistemiyle üretilmiş, iki yüzü yalıtım membranı ürünü İzmir'de tanıtıldı.
 
İhlas Holding bünyesinde faaliyet gösteren İZOTEX Su Yalıtım ve Tekstil Membranları Ar-Ge biriminin araştırmaları sonucu geliştirilen yüzde yüz yerli, üç katlı, sandviç sistemiyle üretilmiş, iki yüzü jeotekstil korumalı ve lif takviyeli yalıtım membranı özel ürünü İzmir'deki inşaat sektörüne tanıtıldı.
 
Armis Otel'de gerçekleşen tanıtım toplantısında konuşan İhlas Yapı Malzeme İş Geliştirme ve Teknik İşler Müdürü Zekeriya Yılmaz, İZOTEX yalıtım membranının özel üretim ürünü DIN EN ISO 9001:2008 sertifikalarına sahip tesislerde üretildiğini belirtti.
 
EKONOMİK VE EKSTRA PERFORMANS SAĞLIYOR
Sektör yetkili ve çalışanlarının katıldığı toplantıda ürün hakkında bir sunum gerçekleştiren Yılmaz, şöyle konuştu: "Avrupa ve Ortadoğu'da teknik uygulamalardaki kolaylıkları, tek tip malzeme ile sorunlara kesin kalıcı çözüm getirmesi ve taşıma avantajları ile tercih edilen 'Termoplastik Tip Sınıfı Serme Yalıtım Örtüleri'ne daha ekonomik ve ekstra performans avantajları ile önerilen İZOTEX Yalıtım Tekstil Membranları şimdi Türkiye ve dünya yalıtım sektörünün hizmetindedir. İZOTEX, üç katlı, sandviç sistemle üretilmiş, iki yüzü jeotekstil korumalı ve lif takviyeli kompozit yalıtım membranıdır."
 
Uzun AR-GE çalışmaları sonunda geliştirilen İZOTEX yalıtım malzemesinin çok daha kolay uygulanabilme özelliğine sahip olduğunu anlatan Yılmaz, ürünün 24 saat içerisinde uygulanma ve uzun ömürlü, sorunsuz su yalıtımı imkanı tanıdığını söyledi.
 
YÜZDE YÜZ SU YALITIMI SAĞLANIYOR
Zekeriya Yılmaz, ürün ve özellikleri hakkında şu bilgileri verdi: "İZOTEX gelişen inşaat teknolojisine paralel olarak ısı, su, ses, yalıtım malzemelerinde doğan ihtiyacı karşılamak için uzun zamandır Ar-Ge çalışmaları yapan ürünümüzü inşaat sektörüne sunmuş bulunuyoruz. Ürünümüz yüzde yüz yerli üretim olup ekonomik değerler taşımaktadır. Bu tarz ürünler yurtdışından getiriliyordu, bu da maliyeti artırıyordu. Bu ürün ülkemizde üretiliyor. Tekstil membran sınıfına giren su yalıtım malzemesi olup üç kat laminasyon sistemiyle üretilmiş, ileri teknoloji kullanılarak üretilen bir su yalıtım malzemesidir. Bina ömrü boyunca yaşamakta, su kaçaklarını önlemekte. Yüzde yüz su yalıtımı ve beş bar su basıncına dayanımı ile su yalıtımı istenen her noktada güvenli bir biçimde uygulanmaktadır. Uygulama kolaylığı ve ekonomikliği ile sektörde yerini aldı. İki yıl Ar-Ge çalışmaları sürdü. Daha sonra yeterliliğini sağladığımız üşündüğümüz için piyasaya sunduk. TSE ile yaptığımız deneyler sonunda ürünümüzün normları alındı. TSE'den standart norm numaralarımızı aldık. Tüm İZOTEX yalıtım elemanları hafif ve taşınabilir bir yapıda tasarlanmıştır. Diğer yalıtım sistemlerinin uygulama zorluğu, ürün çokluğu ve uzun uygulama süreleri göz önünde bulundurulduğunda fiyat / performans orantısı ile İzotex sistemleri az harcayarak en çok kazandıran su yalıtım sistemidir. Kompakt yapısı sayesinde uygulama bilgisi ve uğraş gerektirmeden yalıtımını gerçekleştirmek istediğiniz yüzeye kolayca uygulayabilirsiniz. 24 saat içerisinde işlemi bitirip binalarınızda uzun ömürlü ve sorunsuz su yalıtımına kavuşabilirsiniz."
 
TOPLU KONUT PROJELERİNDE ALIŞILAGELMİŞ ÜRÜNLERLE İSTENEN SONUÇ ELDE EDİLEMİYOR
Türkiye'de inşaat sektöründe dev projeler öncülüğünde yaşanan gelişime paralel olarak sektörle ilgili bütün iş kollarında yenilikler ve gelişmelerin yaşandığına dikkat çeken Zekeriya Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: "Buna karşın inşaatlarda, ıslak zeminlerin yalıtımında (banyo, balkon, bodrum, havuz, hamam, sauna ve teras) sorunlar bitmiyor. Özellikle toplu konut projelerinde alışılagelmiş ürünlerle yapılan yalıtımlar istenilen sonucu vermiyor, su-ısı-ses yalıtımında sorunlar, şikayetler artarak devam ediyor."
 
İhlas Holding bünyesinde faaliyetlerine devam eden İhlas Yapı Malzeme'nin, inşaat sektörünün gelişen teknolojisine paralel olarak gelişmekte, yenilikçi bakış açısı ile sektörünün ihtiyacı olan malzemeleri Türkiye pazarına kazandırmak için Ar-Ge çalışmalarına devam ettiğini anlatan Yılmaz, şöyle konuştu: "Bu uğurda yapı sektörünün öncü kuruluşları ile de işbirliği yaparak çözüm ortaklıkları kuran İhlas Yapı Malzeme, mekanlara ekonomik ve kalıcı çözümler üretmek için çalışmaktadır."
 
UCUZ AMA KALİTELİ VE UZUN ÖMÜRLÜ
Toplantıda konuşan İZOTEX Su Isı-Ses-Yalıtım Sistemleri Genel Koordinatörü Cüneyt Aktürk de, "Su yalıtım mebranı inşaat sektöründe kullanılacak. Çatı, balkon, perde beton, temelde kullanılabilir. Ürünümüz yüzde yüz su geçirmeyen, hafif, pratik ve ucuz bir ürün. Özellikle su yalıtımında ciddi şikayetler vardı. Geliştirdiğimiz ve piyasaya sunduğumuz ürünümüzle, bir defada 75 metrekare alanı kaplayabilirsiniz" dedi.
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Elit Royal Residence'ta Son Teknoloji Isı Yalıtım Avantajı


Ankara'nın en soğuk bölgelerinden Beytepe'de Elit Yapı imzasıyla yükselen Elit Royal Residence projesi son teknoloji ısı yalıtım uygulamaları ile evlerde bahar havası avantajı sağlıyor..

 

Elit Yapı tarafından Ankara'da yükseklik sebebiyle kentin en soğuk bölgeleri arasında yer alan Beytepe'de hayata geçirilen Elit Royal Residence'ın yalıtımında kullanılan son teknoloji uygulamalar soğuk hava koşullarında dahi ev sahiplerine fazla para ödemeden ısınma avantajı sağlıyor.
 
Alman teknolojisinin Türk işçiliği ile birleşmesi sonucunda ısı yalıtımı yapılan Elit Royal Residence projesinde mantolama aşamasında yapılan titiz çalışma sayesinde kışın kolay ısınan yazın ise serin bir yaşam alanı sunuluyor.
 
Elit Royal Residence'da 6 santimetrelik taş yünü mantolama kalınlığına ek olarak 20 santimetrelik gaz beton ile dış duvarlar yapılarak ekstra yalıtım sağlandığını açıklayan Elit Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, normalde 4 santimetre olan mantolama sınırını ise 2 katına çektiklerini söyledi.
 
Elit Royal Residence'ta yapılan ısı yalıtım uygulamaları sayesinde ev sahipleirnin fazla para harcamadan kolaylıkla ısınabileceğini de belirten Yıldızhan, Beytepe'de hava şartlarının şimdiden güçleştiğini ancak Elit Roya Residence sakinlerinin bundan etkilenmediğini söyledi.
 
 
 
 
 
27-05-2013
Bu haber toplam 4866 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?