En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 24.03.2018 08:01
İZODER:

İZODER: "Sıva Tek Başına Yeterli Bir Yalıtım Malzemesi Değil"

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği tarafından yayınlanan raporda, sıvanın tek başına ısı yalıtım malzemesi olarak etkili olmadığı belirtiliyor..

 

Kış yaklaşırken önemsenen konulardan biri de ısınma ve maliyetleri elbette.
 
Binaların, yazın sıcağa kışın soğuğa karşı duyarlı hale gelebilmesi için yalıtım şart!
 
Bu konuda Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER)'in sıva ve ısı iletken alternatif malzemelerin performansına dair bir rapor açıkladı. Buna göre;
 
Sıvanın binalardaki görevi, su ve rutubet geçişine engel olmak, düzgün yapılmamış imalat yüzeylerini düzeltmek olarak açıklanıyor. Bu durumda sıvanın tek başına yalıtım malzemesi olarak etkili olmasının mümkün olmadığı belirtiliyor.
 
EPS, poliüretan köpüğü, taş yünü gibi ısı yalıtımlı malzemelerin ısıl iletkenliklik değerleri mevzuata uygun bulundu.
 
Bu nedenle binaların yalıtım çalışmasında mutlaka Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'n tarafından atanmış kuruluşlardan teknik onaylı olması gerekiyor.
 
 
Kaynak: Sahibinden.com/projeler

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Elit Royal Residence'ta Son Teknoloji Isı Yalıtım Avantajı


Ankara'nın en soğuk bölgelerinden Beytepe'de Elit Yapı imzasıyla yükselen Elit Royal Residence projesi son teknoloji ısı yalıtım uygulamaları ile evlerde bahar havası avantajı sağlıyor..

 

Elit Yapı tarafından Ankara'da yükseklik sebebiyle kentin en soğuk bölgeleri arasında yer alan Beytepe'de hayata geçirilen Elit Royal Residence'ın yalıtımında kullanılan son teknoloji uygulamalar soğuk hava koşullarında dahi ev sahiplerine fazla para ödemeden ısınma avantajı sağlıyor.
 
Alman teknolojisinin Türk işçiliği ile birleşmesi sonucunda ısı yalıtımı yapılan Elit Royal Residence projesinde mantolama aşamasında yapılan titiz çalışma sayesinde kışın kolay ısınan yazın ise serin bir yaşam alanı sunuluyor.
 
Elit Royal Residence'da 6 santimetrelik taş yünü mantolama kalınlığına ek olarak 20 santimetrelik gaz beton ile dış duvarlar yapılarak ekstra yalıtım sağlandığını açıklayan Elit Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Mert Yıldızhan, normalde 4 santimetre olan mantolama sınırını ise 2 katına çektiklerini söyledi.
 
Elit Royal Residence'ta yapılan ısı yalıtım uygulamaları sayesinde ev sahipleirnin fazla para harcamadan kolaylıkla ısınabileceğini de belirten Yıldızhan, Beytepe'de hava şartlarının şimdiden güçleştiğini ancak Elit Roya Residence sakinlerinin bundan etkilenmediğini söyledi.
 
 
 
 
 
05-09-2012
Bu haber toplam 6417 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?