En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 24.03.2018 09:51
Dow'dan Bahçeli Ev Sahibi Olmak İsteyenlere 'Bahçe Çatı'

Dow'dan Bahçeli Ev Sahibi Olmak İsteyenlere 'Bahçe Çatı'

Dow Bina Çözümleri,bahçeli ev sahibi olmak isteyen ancak yaşadığı yer sebebiyle olamayanlara bahçe çatı ve bahçe terasları ile alternatif çözümler sunuyor.

 

Hemen hemen herkes bahçeli bir ev sahibi olmak istese de içinde yaşadığımız metropol hayatı malesef bir çok insanın bahçeli ev sahibi olmasına izin vermiyor.
 
Bu duruma çözüm bumak isteyen şirketler de apartmanlarda yaşayanları da bahçeli ev sahibi yapacak bir proje geliştirdi. Dow Bina Çözümleri'nin ROOFMATE adlı ısı yalıtımı sağlayan ürünüyle çatılar bir taraftan su, yağmur, kar ve soğuk havadan korunurken diğer taraftan size yeşil bir alan oluşturmaya imkân veriyor. 
 
Giderek azalan yeşil alanlar konusunda harekete geçen DOW Bina Çözümleri'nin geliştirdiği proje ile ilgili şirket yetkilileri "Sürekli su, nem, toprak içinde çözünen kimyasallar ve bitki köklerinin yıpratıcı etkilerine maruz kalacak bu çatılar için özellikli ısı yalıtımı ürünleri gerekiyor. Dow Bina Çözümleri'nin ROOFMATE (Çatı Dostu) adlı ürünü tüm bu zorlu koşullara her iklim koşulu altında dayanarak bina ömrü boyunca yüksek performans gösteriyor" diyor. 
 
Hem iklim koşulları hem de bahçenin neden olduğu koşullar, yapı ömrü boyunca değişmeyen ısı yalıtım performansı gerektiriyor. Bahçe ve teras çatılarda kullanılan ürünlerin seçiminde dikkatli olunması gerektiğini belirten Dow Bina Çözümleri Yapı Ürünleri Satış Müdürü Gökhun Kurt, "Bahçe ve teras çatı son derece incelikli bir iştir. Ürünlerimiz basınç dayanımı, donma-çözülmeye karşı dayanımı, düşük tam daldırma ile su emme değeri ve toprak altı uygulamalarıyla rakiplerinden farklılaşıyor" dedi.
 
Kaynak: Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yapı Ruhsatı Verilen Bina Sayısı Yüzde 5,5 Arttı


TÜİK tarafından açıklanan 2016 Ocak-Aralık dönemine ilişkin Yapı İzin İstatistikleri'ne göre söz konusu dönemde yapı ruhsatı verilen bina sayısında yıllık bazda yüzde 5,5 oranında artış meydana geldi..

 

 
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2016 Ocak-Aralık dönemine ilişkin "Yapı İzin İstatistikleri" verilerine göre, yapı ruhsatı verilen bina sayısı Ocak ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 5,5 artış kaydetti. Aynı dönemde,  yapı ruhsatı verilen binaların üzölçümü yüzde 7,3, değeri yüzde 15,4, daire sayısı yüzde 10,6 arttı.
 
Söz konusu dönemde yapı ruhsatı verilen binaların toplam yüzölçümü 202,3 milyon metrekare olurken bunun 112,8 milyon metrekaresini konut, 48,2 milyon metrekaresini konut dışı alanlar ve 41,3 milyon metrekaresini ise ortak kullanım alanları oluşturdu.
 
Öte yandan Belediyeler tarafından yapı kullanma izin belgesi verilen binaların sayısında da yıllık bazda yüzde 0,3, yüzölçümünde yüzde 5,1, değerinde yüzde 14,2, daire sayısında ise yüzde 2,5 artış kaydedildi.
 
01-12-2012
Bu haber toplam 15315 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?