En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 22.04.2018 20:53
Aspen Armstrong ve Ecophon Asma Tavan Modeli Canopy

Aspen Armstrong ve Ecophon Asma Tavan Modeli Canopy

Yapılarda tavan mimarisi, eşsiz tavan tasarımları ezelden beri büyük önem taşıyor. Geçmişten günümüze uzanan, çağlar boyu hafızalara kazınmış birçok yapının en can alıcı noktalarından biri de, yapının eşsiz tavan mimarisi.

Aspen, Armstrong ve Ecophon gibi uluslararası asma tavan pazarına yön veren iki dünya markasının Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek tüketiciye sunduğu Canopy asma tavan sistemleriyle yapıların, mimari harikalara dönüşmesini sağlıyor.

Canopy asma tavalarla tavanlar silik, donuk ve boş alan hüviyetinden sıyrılıyor ve yeniden yapıların en önemli öğesi konumuna geliyor.

Aspen distribütörlüğünde tüketiciye sunulan Canopy asma tavan sistemleri sunduğu farklı boyutları ve çoklu-kademelendirme seçenekleri ile kullanıcıya tasarım oyunları sunarak, tavanlara üçüncü boyutu getiriyor.
Dışa, içe doğru bükülebilen, dairesel, altıgen ve ya birbirlerine paralel olarak konumlandırılabilen Canopy asma tavan sistemleriyle yaratıcılık sınırları zorlanıyor, mimari tasarımlar yeni boyutlar kazandırılıyor.

Aspen’in ülkemiz mimarisine armağanı Canopy asma tavanlarıyla yaratıcılığınızı konuştururken, mekanın akustiği güçlendirin, ortamdaki gürültü seviyesini düşürün…

Canopy asma tavan sistemleri görsel anlamda sunduğu performansına ek olarak, %88 oranında ses absorbe etme yetisiyle mekan içerisindeki gürültüyü ciddi ölçüde azaltıyor. Bu sayede konuşulanlar daha rahat anlaşılıyor, arka fonda oluşan gürültü de son buluyor.

Aspen’in distribütörlüğünün üstlenerek tüketiciye sunduğu Canopy asma tavan sistemleri mekanların konforunu arttırmak adına tüm gereklilikleri yerine getiriyor. Sistem sağladığı akustik desteğe ilaveten, ışığı da belli ölçüde içerisine hapsederek, rahatsız edici parlamaların, ışık yansımalarının önüne geçiyor.

Doğrudan ana tavana ya da mevcut asma tavanın altına monte edilebilen Canopy asma tavan sistemleri oldukça pratik bir şekilde monte, de monte oluyor. Sistem, her tasarıma uyumlu hazır modüler setler halinde bulunuyor ve proje hesaplama zamanını ortadan kaldırıyor. Bu sayede sistem, uygulama zamanından maksimum tasarruf sağlanıyor.

Aspen, alanında dünya devi olan Armstrong ve Ecophon’un sayısız prestijli yapıya uyguladığı Canopy asma tavan sistemleri ülkemiz yapı sektörüne sunmasıyla yapılarımız, mimari harikalara dönüşmeye başladım. Sistem, hastaneler, alışveriş merkezleri, ofisler, geniş açıklıklı alanlar, havaalanları, fuarlar gibi yapıların için hayat kurtarıcı niteliğinde.

Aspen.
Asma tavan, Bölme duvar ve Zemin sistemleri üreticisi Aspen 1989 yılından beri yapı sektörüne sunduğu yaratıcı çözümlerle hizmet veriyor.
Aspen projeleri.
İstanbul Atatürk, Sabiha Gökçen ,Ankara Esenboğa , Irak Erbil, Hollanda’da Schiphol ve Kanarya Adaları’nda Tenerife Havaalanı, Microsoft’un Hollanda binası, Hollanda’da ABN AMRO Bank, Pfizer ve Novartis Genel Müdürlük binası gibi uluslar arası yapıların asma tavan ve zeminlerinde Aspen imzası bulunuyor.
2009’un ikinci yarısında açılan ve açılışında Dünya starlarını Ülkemizin tatil cenneti Antalya’ya çekerek tüm dünyanın ilgisini uyandıran Mardan Palas Hotel’in bölme duvarları, Point Hotel, Adam Eve, Swiss otel, Mövenpick gibi üst düzey otellerin de bölme duvar sistemlerinde Aspen imzası bulunuyor.

Armstrong.
Armstrong zemin kaplama ve asma tavan üretimi ve pazarlamasında dünyanın önde gelen şirketlerindendir.2003 yılı satış hacmi 3 milyar doları geçmiştir ve bunun 860 milyon doları akustik asma tavan satışlarını kapsamaktadır.Dünya üzerinde 15200 dolayında çalışanı bulunan Armstrong, tüm dünyaya yayılmış fabrikaları ile taşyünü asma tavan pazarına yön vermektedir.
Armstrong akustik asma tavan plakaları, tasarımlarının çağdaş mimariye uyum sağlaması ve fonksiyonellikleri ile beğeni toplamaktadır. Yenilikçi ve geniş ürün yelpazesi ile farklı olmayı başaran firma, aynı zamanda pazara özel ürünler de geliştirmektedir. Taşıyıcı sistem ürünleri de mevcuttur ve bu sayede projelere tam çözüm imkanı sunmaktadır.


Ecophon.
Mekan akustiğine odaklanan marka Ecophon’un adı Latince’de ev anlamına gelen “oeco” ve Yunanca’da ses anlamına gelen “phon” kelimelerinin birleşmesinden oluşmaktadır.
Ecophon , yenilikçi yaklaşımı ve yılların verdiği tecrübe ile akustik tavan ve duvar panel sistemleri dünya pazarında kendine haklı ve lider bir konum edinmiştir.
Ecophon genel müdürlüğü ve üretim tesisleri Hyllinge, İsveç’te bulunmakta, bunun dışında Danimarka, Finlandiya ve Fransa’da da üretim yapılmaktadır.
Zengin ürün çeşitliliği ile Ecophon, dünyanın pek çok yerinde pek çok önemli projede ilk tercih olmaktadır.

 


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Aspen'den Yangına Dayanıklı Duvar Sistemi


Aspen tarafından üretilen Diversa Modüler Bölme Duvar Sistemleri, 45 dakika boyunca yangının ilerlemesini engelliyor..

 

Dünya çapında birçok projenin iç mimarisinin tamamlayıcısı olan ASPEN, uzun Ar-Ge ve test çalışmalarının ardından, yeni bir başarıya imza atarak, 45 dakika boyunca yangına dayanıklılık gösteren duvar sistemiyle, çelik taşıyıcıların ve ahşap panellerin, alevlenmediğini ve çökmediğini ispatladı. Aspen İntegra metal asma tavan sistemleri ve Aspen Diversa Modüler Bölme Duvar Sistemlerinin almış olduğu yangına dayanıklılık sertifikasıyla, yapı sektörüne güvenlik ve kalite sağlıyor.
 
Yangına dayanıklı binalarda,zehirli gazlardan,yüksek ısıdan ve dumandan korunmak ve kısa sürede alanı tahliye etmek hayat kurtarıyor. ASPEN Diversa Modüler Bölme Duvar Sistemleri, yangının 45 dakika içerisinde ilerlemesini ve yayılmasını engelliyor.Bu süre,yangın bölgesinin tahliye edilmesinde vakit kazandırıyor, çökmeyi engelliyor ve bina bütünlüğünü koruyor.
 
Kaynak: aspen.com.tr
17-02-2011
Bu haber toplam 24642 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?