En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Yapı Ürünleri 18.03.2018 09:40
Ankara Bulvarı Pazartesi Günü Kapatılıyor

Ankara Bulvarı Pazartesi Günü Kapatılıyor

Atatürk Orman Çiftliği'nin güney-batı yönünde yer alan ve günde 350 bin aracın geçiş yaptığı 14,5 kilometrelik Ankara Bulvarı'nın 17 Ağustos Pazartesi günü kapatılması Ankara'da ciddi trafik sorununa neden olacak..

 

 
İstanbul ve Eskişehir yolu, Anadolu Bulvarı, Ümitköy, Bilkent, Sincan, Etimesgut, Şaşmaz, Eryaman ve Batıkent'te ikamet edenlerin kolay ulaşım sağlaması için yapılan Ankara Bulvarı kapatıldığında 250 metrelik tünel, 4 köprülü kavşak, yerin altında bulunan 4 "U" dönüşü, 750 ve 336 metrelik 2 viyadük, 4 büyük alt geçit ve 2 yaya üst geçit de kullanılamayacak.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 30 Ağustos 2013'te hizmete açılan Ankara Bulvarı'nın kapatılması istemiyle dava açan Ankara Barosu ve TMMOB'a bağlı meslek odaları  davayı kazanınca bulvarın kapatılması gündeme geldi.
 
Tamamı Atatürk Orman Çiftliği'nden geçen Ankara Bulvarı, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirimiş olup ayrıca bulvar üzerine 15 ayrı türde toplam 3,5 milyon ağaç, çiçek ve çalı grubu dikilirken 600 bin metrekarelik alanda da çimleme çalışması yapılmıl vaziyette.
 
Günde ortalama 300-350 bin aracın kulandığı Ankara Bulvarı'nın trafiğe kapatılması ile birlikte Şaşmaz Bulvarı, Zırhlı Tümen önünde açılan yeni yolun bir kısmı,  İstanbul Yolu Çiftlik Kavşağı ile çiftlik içerisinde yer alan viyadük yol da kapatılacak.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara Mebuskent Evlerinin Yüzde 70'i Satıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da tavsiye ettiği yatay mimari konseptini Ankara'da hayata geçiren Mebuskent projesinde bulunan 332 villanın yüzde 70’i satıldı..

 

Ankara Batıkent Çakırlar bölgesi Karacakaya mevkiinde Aymor Grup projesi olarak yükselen Mebuskent, konutların yanı sıra  müstakil bahçeler, çocuklar için rahat oyun alanları, geniş yeşil alanlar, , 5 bin metrekarelik alışveriş merkezi, spor kompleksi, sauna-Spa hizmeti ve Türk hamamı, botanik parkı, 13.650 metrekarelik alanda golf sahası yüzme havuzu, yürüyüş ve bisiklet yolları, açık hava dinlenme alanları, otopark ve güvenlik hizmetleri ile de dikkat çekiyor.
 
 
Aile başına 25 ağaç düşen ve tamamen bisikletli hayata göre planlanan Mebuskent projesinde  toplam yeşil alan oranı yüzde 87'ye ulaşırken beton bölümlerin payı ise yüzde 13 olarak sınırlandırıldı.
 
 
14-08-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?