En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 28.11.2014 14:08
Topbaş'tan 'Bahçelievler-Beylikdüzü Metro Hattı' Müjdesi

Topbaş'tan 'Bahçelievler-Beylikdüzü Metro Hattı' Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler'den Beylikdüzü'ne ulaşımı sağlayacak metro hattı yapılacağını açıkladı..

 

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, Beylikdüzü AK Parti İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarette İstanbul ve Beylikdüzü için müjdeli haberlerini sıraladı.
 
METROBÜSTEN SONRA METRO
 
Beylikdüzü’ne metrobüsten sonra metroyu da getireceklerini ifade eden Başkan Topbaş, böylelikle İstanbul’da ulaşım sorununun büyük oranda çözüleceğini ve metrobüste yeni değişiklikler yapılacağını belirtti.
 
METROBÜS BÖLGE İÇİN BÜYÜK NİMET
 
Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, ilçeye ziyarette bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ilçeye kazandırılan hizmetler için teşekkür etti. Özellikle metrobüsün bölge için büyük bir nimet olduğuna değinen Başkan Uzun, metronun da hizmet vermeye başlaması ile Beylikdüzü’nün İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri haline geleceğini ifade etti. Beylikdüzü’ne getirilen metrobüsün aslında düşünülmeyen bir proje olduğunu; ancak taşımacılıkta sorun yaşandığı için yoğun ısrarlar doğrultusunda hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Topbaş, metrobüs taşımacılığının İstanbul’un gereksinimlerini tam anlamıyla cevap veremediğine değinerek metro planı ile ilgili haberi de toplantıda verdi.
 
“ÇALIŞMALAR BU YIL İÇİNDE BAŞLAYACAK”
 
Başkan Topbaş, metronun 2013 yılı programında bulunduğuna değinerek, “Bu yıl içerisinde ihalesini tamamlayıp çalışmaları başlatmayı hedefliyoruz. Bahçelievler’den Beylikdüzü’ne metro yapılacak; fakat metro güzergahı metrobüs ile aynı doğrultuda olmayacak. Bazı ilçelerde iç bölgelere de girerek oralardaki yoğun nüfusa ulaşıp, Beylikdüzü’ne gelecek” dedi.
 
Metronun tüm İstanbul’a yayılması ile birlikte metrobüsün yükünün azalacağına değinen Başkan Topbaş, aynı zamanda araçların daha da büyütüleceğini vurguladı. Hollanda’dan getirilen otobüslerin elektronik sistemleri sayesinde vagon ekleme gibi özelliklerle büyütülebildiğini belirten Topbaş, “Otobüslerimiz çok önemli bir sisteme sahip, istenirse parçalar eklenerek bu otobüsler uzatılabiliyor, daha fazla yolcu alabilecek hale getirilebiliyor. Metrobüse yeni eklemeler yaparak, ulaşımı rahatlatmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
 
 
Kaynak : Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Evvel İstanbul 1. Etapta Fiyatlar 209 Bin Liradan Başlıyor


İk etabı geçtiğimiz günlerde satışa açılan Evvel İstanbul projesi, Başakşehir'de Türkiye'nin en büyük parkına 700 metre mesafede 678 konut olarak yükseliyor..

 

İstanbul Başakşehir'de Emlak konut GYO arsasında İntaya, EYG ve İntes ortaklığının hayata geçirmekte olduğu Evvel İstanbul projesi, 700 milyon liralık yatırımla yükseliyor. 16 blok olarak tasarlanan ve içeriisnde 678 daire ile sosyal donatıların yer aldığı projede farklı konut alternatifleri sıralanıyor.
 
2 etap olarak hayata geçirilcek olan ve ilk etabı satışa sunulan Evvel İstanbul projesinde daire alanları 62 metrekareden başlayıp 223 metrekareye kadar uzanırken, daire seçenekleri ise 1+1'den başlayıp 5+1'er kadar değişiyor.
 
40.000 metrekarelik arsa üzerinde gerçekleştirilmekte olan Evvel İstanbul, mahalle konsepti ile tasarlanmış olup içerisinde çeşitli sosyal donatı ve kullanım alanları da bulunuyor.
 
Evvel İstanbul Fiyatlar ve Teslim Tarihi
Satışa açılan ilk etaptaki konut fiyatlarının 209 bin lira seviyesinden başladığı Evvel İstanbul'un 2016 yılı Aralık ayında teslim edilmesi planlanıyor.
 
12-02-2013
Bu haber toplam 4935 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?