En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 24.11.2014 17:00
Topbaş'tan 'Bahçelievler-Beylikdüzü Metro Hattı' Müjdesi

Topbaş'tan 'Bahçelievler-Beylikdüzü Metro Hattı' Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler'den Beylikdüzü'ne ulaşımı sağlayacak metro hattı yapılacağını açıkladı..

 

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, Beylikdüzü AK Parti İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarette İstanbul ve Beylikdüzü için müjdeli haberlerini sıraladı.
 
METROBÜSTEN SONRA METRO
 
Beylikdüzü’ne metrobüsten sonra metroyu da getireceklerini ifade eden Başkan Topbaş, böylelikle İstanbul’da ulaşım sorununun büyük oranda çözüleceğini ve metrobüste yeni değişiklikler yapılacağını belirtti.
 
METROBÜS BÖLGE İÇİN BÜYÜK NİMET
 
Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, ilçeye ziyarette bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ilçeye kazandırılan hizmetler için teşekkür etti. Özellikle metrobüsün bölge için büyük bir nimet olduğuna değinen Başkan Uzun, metronun da hizmet vermeye başlaması ile Beylikdüzü’nün İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri haline geleceğini ifade etti. Beylikdüzü’ne getirilen metrobüsün aslında düşünülmeyen bir proje olduğunu; ancak taşımacılıkta sorun yaşandığı için yoğun ısrarlar doğrultusunda hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Topbaş, metrobüs taşımacılığının İstanbul’un gereksinimlerini tam anlamıyla cevap veremediğine değinerek metro planı ile ilgili haberi de toplantıda verdi.
 
“ÇALIŞMALAR BU YIL İÇİNDE BAŞLAYACAK”
 
Başkan Topbaş, metronun 2013 yılı programında bulunduğuna değinerek, “Bu yıl içerisinde ihalesini tamamlayıp çalışmaları başlatmayı hedefliyoruz. Bahçelievler’den Beylikdüzü’ne metro yapılacak; fakat metro güzergahı metrobüs ile aynı doğrultuda olmayacak. Bazı ilçelerde iç bölgelere de girerek oralardaki yoğun nüfusa ulaşıp, Beylikdüzü’ne gelecek” dedi.
 
Metronun tüm İstanbul’a yayılması ile birlikte metrobüsün yükünün azalacağına değinen Başkan Topbaş, aynı zamanda araçların daha da büyütüleceğini vurguladı. Hollanda’dan getirilen otobüslerin elektronik sistemleri sayesinde vagon ekleme gibi özelliklerle büyütülebildiğini belirten Topbaş, “Otobüslerimiz çok önemli bir sisteme sahip, istenirse parçalar eklenerek bu otobüsler uzatılabiliyor, daha fazla yolcu alabilecek hale getirilebiliyor. Metrobüse yeni eklemeler yaparak, ulaşımı rahatlatmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
 
 
Kaynak : Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara Siteler Teleferik Hattı Projesi İptal Edildi


Ankara 11. İdare Mahkemesi, Siteler-Karapürçek Teleferik Hattı projesini 1/25.000 ölçekli 2023 Başkent Ankara Nazım İmar Planı’nda yer alan ibareler sebebiyle iptal etti..

 

Ankara 11. İdare Mahkemesi, daha önce mahkemenin hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdiği Siteler-Karapürçek Teleferik Hattı projesini iptal etti.
 
Mahkeme söz konusu teleferik hattı projesini, 1/25.000 ölçekli 2023 Başkent Ankara Nazım İmar Planı’nda  Siteler-Karapürçek Teleferik Hattı'nın bir ulaşım sistemi olarak yer verilmemesi gereçesi ile iptal etti.
 
Ayrıca mahkeme kararında, söz konusu imar plan notunda yer alan ‘teleferik hattı ve istasyonların şematik olup, uygulama aşamasında hat ve istasyonların yeri değişebilir’ ibaresinin,  hatların ve istasyonların yerlerinin uygulamada değiştirilebilmesine olanak sağlayan belirsizlikler içermesi de hattın iptalini sağlayan gerekçeler arasında yer aldı.
 
Kararı değerlendiren Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ise teleferik projesinin ulaşım için pahalı ve toplu ulaşım açısından yetersiz olması sebbeiyle dava açtıklarını ve dava sonucunda projenin iptal ediliğini söyledi.
 
Öte yandan daha önce Yenimahalle Teleferik Hattı projesi için bilirkişinin kent için uygun değil raporu hazırlanmış olmasına rğamen proje hayata geçirilmişti.
 
 
12-02-2013
Bu haber toplam 4935 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?