En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 01.02.2015 13:43
Topbaş'tan 'Bahçelievler-Beylikdüzü Metro Hattı' Müjdesi

Topbaş'tan 'Bahçelievler-Beylikdüzü Metro Hattı' Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler'den Beylikdüzü'ne ulaşımı sağlayacak metro hattı yapılacağını açıkladı..

 

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, Beylikdüzü AK Parti İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarette İstanbul ve Beylikdüzü için müjdeli haberlerini sıraladı.
 
METROBÜSTEN SONRA METRO
 
Beylikdüzü’ne metrobüsten sonra metroyu da getireceklerini ifade eden Başkan Topbaş, böylelikle İstanbul’da ulaşım sorununun büyük oranda çözüleceğini ve metrobüste yeni değişiklikler yapılacağını belirtti.
 
METROBÜS BÖLGE İÇİN BÜYÜK NİMET
 
Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, ilçeye ziyarette bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ilçeye kazandırılan hizmetler için teşekkür etti. Özellikle metrobüsün bölge için büyük bir nimet olduğuna değinen Başkan Uzun, metronun da hizmet vermeye başlaması ile Beylikdüzü’nün İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri haline geleceğini ifade etti. Beylikdüzü’ne getirilen metrobüsün aslında düşünülmeyen bir proje olduğunu; ancak taşımacılıkta sorun yaşandığı için yoğun ısrarlar doğrultusunda hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Topbaş, metrobüs taşımacılığının İstanbul’un gereksinimlerini tam anlamıyla cevap veremediğine değinerek metro planı ile ilgili haberi de toplantıda verdi.
 
“ÇALIŞMALAR BU YIL İÇİNDE BAŞLAYACAK”
 
Başkan Topbaş, metronun 2013 yılı programında bulunduğuna değinerek, “Bu yıl içerisinde ihalesini tamamlayıp çalışmaları başlatmayı hedefliyoruz. Bahçelievler’den Beylikdüzü’ne metro yapılacak; fakat metro güzergahı metrobüs ile aynı doğrultuda olmayacak. Bazı ilçelerde iç bölgelere de girerek oralardaki yoğun nüfusa ulaşıp, Beylikdüzü’ne gelecek” dedi.
 
Metronun tüm İstanbul’a yayılması ile birlikte metrobüsün yükünün azalacağına değinen Başkan Topbaş, aynı zamanda araçların daha da büyütüleceğini vurguladı. Hollanda’dan getirilen otobüslerin elektronik sistemleri sayesinde vagon ekleme gibi özelliklerle büyütülebildiğini belirten Topbaş, “Otobüslerimiz çok önemli bir sisteme sahip, istenirse parçalar eklenerek bu otobüsler uzatılabiliyor, daha fazla yolcu alabilecek hale getirilebiliyor. Metrobüse yeni eklemeler yaparak, ulaşımı rahatlatmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
 
 
Kaynak : Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul Elektrik Kesintisi, 1 Şubat


1 Şubat Pazar günü İstanbul'un Çekmeköy, Ümraniye, Başakşehir, Beylikdüzü, Kağıthane, Zeytinburnu, Fatih, Esenyurt ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde elektrik kesintisi uygulanacak..

 

Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ ve Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ tarafından yayınlanan duyurulara göre 1 Şubat Pazar günü İstanbul'un bazı bölgelerinde, planlı bakım, onarım ve yatırım çalışmaları kapsamında 12 saate varan elektrik kesintisi yapılacak.

 

1 Şubat 2015 Pazar günü elektrik verilemeyecek bölgeler şu şekilde:

 

Çekmeköy
10:00 - 15:00 saatleri arasında Alemdağ Mahallesi - Şair Mehmet Akif Ersoy - Havacılar Sokak/Sokakları
 
Ümraniye
09:00 - 18:00 saatleri arasında Yukarı Dudullu Mahallesi - Efruz-Akdinç – Gökyüzü – Özgürlük – Acem – Yüce – İnci – İnceyay – Yakamoz – Sanatkarlar - Muallim Sokak/Sokakları
 
Başakşehir
08:00 - 17:00 saatleri arasında Şahintepe Mahallesi,Muratdere Caddesi,2260 Sokak,2264 Sokak
 
Beylikdüzü
12:00 - 22:00 saatleri arasında Bakırcılar Sanayi Sitesi, Mustafa Kurtoğlu Caddesi No:38,35,33,31,27, Açelya Caddesi No:41
 
Kağıthane
06:00 - 18:00 saatleri arasında Seyrantepe Mahallesi, Altınay Caddesi, Gül Sokak, Cendere Caddesi, Lale Sokak ve Civarı
 
Zeytinburnu
08:00 - 18:00 saatleri arasında Maltepe Mahallesi,Emintaş Sanayi Sitesi
 
Fatih
09:00 - 14:00 saatleri arasında Mesihpaşa Mahallesi,Aksaray Caddesi,Mesihpaşa Caddesi,Şair Efendi Sokak,Sait Efendi Sokak,Laleli Caddesi,Ordu Caddesi ve civarı
 
Esenyurt
08:00 - 18:00 saatleri arasında Fatih Sanayi Sitesi C1A-C1B Blokları ve civarı
 
Gaziosmanpaşa
06:00 - 18:00 saatleri arasında 50.Yıl Mahallesi,B Cadde,Saydam Sitesi,2071 Sokak,2015 Sokak,Fatih Sultan Mehmet İlk Öğretim Okulu ve civarı
 
12-02-2013
Bu haber toplam 6288 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?