En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 22.12.2014 00:19
Topbaş'tan 'Bahçelievler-Beylikdüzü Metro Hattı' Müjdesi

Topbaş'tan 'Bahçelievler-Beylikdüzü Metro Hattı' Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçelievler'den Beylikdüzü'ne ulaşımı sağlayacak metro hattı yapılacağını açıkladı..

 

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mimar Kadir Topbaş, Beylikdüzü AK Parti İlçe Başkanlığı’na yaptığı ziyarette İstanbul ve Beylikdüzü için müjdeli haberlerini sıraladı.
 
METROBÜSTEN SONRA METRO
 
Beylikdüzü’ne metrobüsten sonra metroyu da getireceklerini ifade eden Başkan Topbaş, böylelikle İstanbul’da ulaşım sorununun büyük oranda çözüleceğini ve metrobüste yeni değişiklikler yapılacağını belirtti.
 
METROBÜS BÖLGE İÇİN BÜYÜK NİMET
 
Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, ilçeye ziyarette bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a ilçeye kazandırılan hizmetler için teşekkür etti. Özellikle metrobüsün bölge için büyük bir nimet olduğuna değinen Başkan Uzun, metronun da hizmet vermeye başlaması ile Beylikdüzü’nün İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri haline geleceğini ifade etti. Beylikdüzü’ne getirilen metrobüsün aslında düşünülmeyen bir proje olduğunu; ancak taşımacılıkta sorun yaşandığı için yoğun ısrarlar doğrultusunda hayata geçirildiğini ifade eden Başkan Topbaş, metrobüs taşımacılığının İstanbul’un gereksinimlerini tam anlamıyla cevap veremediğine değinerek metro planı ile ilgili haberi de toplantıda verdi.
 
“ÇALIŞMALAR BU YIL İÇİNDE BAŞLAYACAK”
 
Başkan Topbaş, metronun 2013 yılı programında bulunduğuna değinerek, “Bu yıl içerisinde ihalesini tamamlayıp çalışmaları başlatmayı hedefliyoruz. Bahçelievler’den Beylikdüzü’ne metro yapılacak; fakat metro güzergahı metrobüs ile aynı doğrultuda olmayacak. Bazı ilçelerde iç bölgelere de girerek oralardaki yoğun nüfusa ulaşıp, Beylikdüzü’ne gelecek” dedi.
 
Metronun tüm İstanbul’a yayılması ile birlikte metrobüsün yükünün azalacağına değinen Başkan Topbaş, aynı zamanda araçların daha da büyütüleceğini vurguladı. Hollanda’dan getirilen otobüslerin elektronik sistemleri sayesinde vagon ekleme gibi özelliklerle büyütülebildiğini belirten Topbaş, “Otobüslerimiz çok önemli bir sisteme sahip, istenirse parçalar eklenerek bu otobüsler uzatılabiliyor, daha fazla yolcu alabilecek hale getirilebiliyor. Metrobüse yeni eklemeler yaparak, ulaşımı rahatlatmayı düşünüyoruz” diye konuştu.
 
 
Kaynak : Sabah
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Evvel İstanbul'da 3+1 Konut 512 Bin TL


EYG Grup-İntaya-İntes işbirliği ve Emlak Konut GYO güvencesi ile yükselen Evvel İstanbul'da satış süreci 398 bin lira ile 600 bin lira arasında değişen fiyatlarla devam ediyor..

 

Başakşehir Kayabaşı 17. bölgede Emlak Konut GYO arsası üzerinde EYG Grup-İntaya-İntes ortaklığı tarafından hayata geçirilmekte olan Evvel İstanbul'da 11 ile 29 katlı 8 blokta toplam 678 konut bulunuyor.
 
Satış oranının yüzde 85'i geçtiği Evvel İstanbul projesinde alanları  63 metrekare ile 223 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1,4+1 ve 5+1 konut tipleri bulunuyor. 94 bin 636 metrekarelik arsa üzerinde yükselen projede fitness centerdan yüzma havuzuna, saunadan çocuk parklarına pek çok sosyal kullanım alanı yer alıyor.
 
Evvel İstanbul Fiyat ve Ödeme Seçenekleri
Yüzde 25 peşinat ödedikten sonra kalan yüzde 75'lik kısım için banka kredisi kullanılabilen projede 1+1 daireler 209 bin lireden başlarken, 2+1 daireler 398 bin lira ile 460 bin lira arasında, 3+1 daireler ise 512 bin lira ile 600 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.
 
Evvel İstanbul Teslim Tarihi
Evvel istanbul'un  2016 yılının Aralık ayında tamamlanması planlanıyor.
 
12-02-2013
Bu haber toplam 5388 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?