En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 26.04.2018 06:55
THY'den ABD Uçuşlarına İlişkin Elektronik Eşya Yasağı Açıklaması

THY'den ABD Uçuşlarına İlişkin Elektronik Eşya Yasağı Açıklaması

ABD Başkanı Trump'ın yeni uygulaması olarak, aralarında İstanbul'un da bulunduğu 10 uluslararası havalimanından Amerika'ya yapılan uçuşlarda uçaklara elektronik eşya alınmaması üzerine THY yazılı bir açıklama yaptı..

 

 
ABD Başkanı Donald Trump, iki kez yargıdan dönen seyahat yasağı sonrasında bu kez de bu kez uçuşlarda elektronik cihaz yasağı uygulamasını hayata geçireceğini duyurdu.Üstelik söz konusu yasağın uygulnacağı havalimanları arasında İstanbul da yer alıyor.
 
Bugün başlaması beklenen yasak, Kahire-Mısır, Amman-Ürdün, Kuveyt City-Kuveyt, Kazablanka-Fas, Doha-Katar, Riyad ve Cidde-Suudi Arabistan, Abu Dabi ve Dubai-Birleşik Arap Emirlikleri ile İstanbul-Türkiye uçuşlarında geçerli olacak.
 
Yasak kapsamında söz konusu havalimanlarından uçaklara binecek yolcuların yanlarına DVD oynatıcı, tablet, dizüstü bilgisayar, fotoğraf makineleri ve elektronik Oyun cihazlarını almalarına izin verilmeyecek.
 
Yasağın gündeme gelmesinin ardından açıklamada bulunan Türk Hava Yolları (THY), Amerika Birleşik Devletleri (ABD) varışlı seferlerde geçerli olmak üzere, cep telefonu veya akıllı telefondan daha büyük elektronik cihazların kabin içinde taşınmaması konusunda ilgili otoritelerce karar alındığı ve medikal cihazların uygulama dışında tutulduğunu, yasak kapsamında elektronik eşyaların uçak altı kargo bölümünde taşınabileceği belirtildi.
 
Konuya ilşkin açıklama yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yasağın doğru bir hamle olmadığını, yılda 80 milyon yolcunun uçtuğu İstanbul'un başka kentlerle karıştırılmaması getrektiğini ayrıca söz konusu yasağın yolcu sayısını etkileyebeilecek niitelikte olduğunu belirtti.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

AirBnb'den Trump Yasağından Etkilenen Göçmenlere Ücretsiz Ev Sözü


Ev kiralama platformu AirBnn'nin CEO'su Brian Chesky, ABD Başkanı Donald Trump'ın tartışma yaratan göçmen yasağı sonrasında yasaktan etkilenenlere ücretsiz kalacak yer sağlayacağını açıkladı..

 

Evini kiralayanlar ile gezginleri bir araya getiren AirBnb platformunun CEO'su Brian Chesky,  Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, 3 milyondan fazla ev olduğunu, yasaktan etkilenenlere kesinlikle yer bulabileceklerini, söz konusu göçmen yasağından etkilenen ve kalacak yeri olmayan herkesin kendisine şahsen e-posta gönderebileceğini belirtti.
 
AirBnB ayrıca afetlerden etkilenen şehirlere de yardım kapsamında hazırda tuttuğu kalacak yer olanağı sunuyor. Son olarak İtalya depreminde ve Şili'deki yangında söz konusu evleri afetzedelere açan Chesky, gerekirse bu evlerin de seyahat yasağından etkilenenlerede  açılabileceğini söyledi.
 
AirBnb'nın yanı sıra  Trump'ın Suriye, Irak, İran, Yemen, Libya, Somali ve Sudanlılar olmak üzere 7 ülkeden gelecek göçmenlerin ABD'ye girmesini yasaklayan  uygulamasına Netflix ve Twitter şirketleri de tepki göstermiş, . ABD'nin göçmenler tarafından kurulduğuna dikkat çekerek, nereden gelirlerse gelsinler göçmenlerin yanında olduklaırnı açıklamıştı.
21-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?