En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 07:42
Otobüs Biletleri Kimlik Numarası İle Satılacak

Otobüs Biletleri Kimlik Numarası İle Satılacak

Terör saldırıları sonrasında havalimanları ve metrolarda alınan ekstra güvenlik önlemleri otogarlara da taşınıyor. Bu kapsamda otobüs bileti almak isteyen vatandaşlara TC kimlik numarası sorulacak, kime başkası için bilet alamayacak..

 

 
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda  meydana gelen hain terör saldırısı sonrasında havalimanları ve metrolarda artırılan güvenlik önlemleri otogarlara da taşınacak. Alınacak yeni güvenlik önlemleri kapsamında otobüs bileti almak isteyenler kimlik numarası ile alım yapabilecek. Yani kimlik numarasını ibraz etmeyenlere bilet satılmayacak. Bilet alacak kişilerin bilgiler tek tek kontrol edilecek, kimseye başkası için bilet satılmayacak. Eskiden olduğu gibi aile reisi diğer aile üyeleri için bilet alamayacak.
 
Ulaştırma Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından muhtemel terör saldırılarını önlemek, vatandaşın konforunu korumak ve daha kontrol edilebilir bir düzen oluşturmak için hazırlanan tedbirlerin önümüzdeki günlerde uygulamaya alınması bekleniyor. Söz konusu ek tedbirler kapsamında;
 
- Firmaların korsan yolcu taşıması sıkı kontrollerle önlenecek, korsan yolcu taşıyan firmalara ceza kesilecek.
- Otogarlarda bilet satışında havaalanı modeli uygulanacak.
- Kimliksiz bilet satışına izin veirlmeyecek.
- Biletlerin üzerine, TC kimlik numarası da işlenecek.
- Kimse başkası için bilet alamayacak.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Günlük Kiralık Evlerde Kimlik Bildirimi Zorunlu Hale Getirildi


Emniyet Genel Müdürlüğü'nun resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, günübirlik kiralanan evlerin kanun kapsamında kimlik bildiriminde bulunmalarının hükme bağlandığını bildirdi..

 

Emniyet Genel Müdürlüğü, günlük kiralanan evlere ilişkin olarak OHAL Kapsamında Kimlik Bildirme Kanunu'nda değişiklikler yapıldığını, bu kapsamda söz konusu kanunun ikinci maddesinde yer alan  tesislere ‘günübirlik kiralanan evler’ ibaresinin de eklenerekbu tür yerlerin kanun kapsamında kimlik bildiriminde bulunmaları hükme bağlandığı belirtildi.
 
Açıklamada, kimlik bildirme hükmüne uymayanlara mülki idare amirlerince 10 bin TL, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara 5 bin TL idari para cezası uygulanacağını, kanunun yürürlüğe girmesinin ardından  2 bin 802 işletmenin tespit edildiği,  bu işletmelerde bin 20'sinin kayıt altına alındığı, 214'ünün kapatıldığı, 327 tesise 476 bin 485 TL idari para cezası uygulandıüğı bildirildi.
 
13-07-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?