En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 02:07
Ordu-Giresun Havalimanı'nda Rekor

Ordu-Giresun Havalimanı'nda Rekor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı'nın bu yıl trendi en fazla yükselen havalimanı olduğunu söyledi..

 

Denize dolgu alan yuapılıp üzerine kurulan ve Ordu ile Giresun illerinin ortak kullandığı Ordu Giresun Havalimanı, Avrupa’nın birinci, dünyanın üçüncü denize yapılan havalimanı özelliğine sahip olarak ilk yılını tamamladı.
 
Temeli 24 Temmuz 2011 tarihinde atılan ve 22 Mayıs 20115 tarihinde tamamlanarak hizmete açılan ve Türkiye’nin prestij yatırımları arasında yer alan Ordu - Giresun Havalimanı'nda her gün Ankara, İstanbul ve İzmir’e karşılıklı 21 uçak seferi gerçekleştiriliyor. 22 Mayıs 2015 - 19 Mayıs 2016 tarihleri arasında 3 bin 733 iç hat, 8 dış hat olmak üzere toplam 3 bin 741 uçak seferi yapılan Ordu Giresun Havalimanı'nda  iç hatlarda toplam 454 bin 604, dış hatlarda ise bin 82 olmak üzere toplam 455 bin 576 kişi uçtu.
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı'nın Türkiye’de rekorlara imza atğını ifade ederek, günlük 21 uçuş yapılan havalimanının bu yıl trendi en fazla yükselen havalimanı olduğunu söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
20-05-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?