En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 07:53
Ordu-Giresun Havalimanı Bu Ay Açılıyor

Ordu-Giresun Havalimanı Bu Ay Açılıyor

Avrupa ve Türkiye'de bir ilke imza atılarak denize dolgu alan üzerinde kurulan Ordu-Giresun Havalimanı projesi bu ay sonunda hizmete açılacak..

 

2011 yılında inşasına başlanan ve Avrupa ile Türkiye'nin deniz doldurularak inşa edilen tek havalimanı olma özelliğine sahip Ordu-Giresun Havalimanı'nın ay sonunda açılması bekleniyor.
 
Altyapısı tamamen biten ve üstyapıda ise kaba inşaatları tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanı'nda terminal binası ve uçuş kontrol kulesi başta olmak üzere yaklaşık 15 bin metrekare alan üzerine kurulan diğer binaların tamamlanması için son hazırlıklar yapılıyor.
 
Projenin son durumu hakkında bilgi veren Ordu-Giresun Havalimanı Üstyapı Proje Müdürü Yüksel Kahraman, havalimanının açılışını ay sonuna yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek yaklaşık 500 işçinin çalışmaların gece - gündüz aralıksız olarak sürdüğünü söyledi.
 
Mart ayı sonunda açılış yapmayı planladıklarını da belirten Kahraman, hava şartlarının istedikleri gibi gittiğini söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İsveç, Uçaklardan Ek Havalimanı Vergisi Alacağını Açıkladı


İsveç Hükümeti, 2018 yılından itibaren İsveç'e gelen uçaklardan yolu başına 8 Euro ile 43 Euro arasında değişen miktarda ek havalimanı vergisi almayı planladığını açıkladı..

 

 
İsveç Tüketici Bakanı Per Bolund tarafından bugün yapılan açıklamada, tasarıya göre İsveç'e gelen uçaklardan 3 farklı düzeyde ek havalimanı vergisi tahsil edilecek olup tasarıya göre, basın toplantısında açıkladığı tasarıya göre ülkeye gelen uçaklardan alınacak. Tasarıya göre ek vergi, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerden gelen uçaklarda kişi başına yaklaşık 8 Euro, AB dışından ama İsveç’e uzaklığı 6 bin km’yi aşmayan ülkelerden gelen uçaklarda yolcu başına 28 Eiuro, 6 bin km’yi aşan uzaklıktan gelen uçaklardan ise yolcu başına 48 Euro ek vergi alınacağı belirtildi.
 
Söz konusu tasarının kabul edilmesi halinde 2018 yılından itibaren Türkiye'den İsveç'e giden uçaklardan yolcu başına yaklaşık 28 Euro ek vergi alınacak. Söz konusu tasarının nedeni ise uçakların karbon emisyonuyla hava kirliliğine yol açması olarak açıklandı.
 
İsveç'in tasarısını değerlendiren Atlasglobal İskandinavya Müdürü Ayşe Mısırlı ise uygulamanın hava yolları şirketlerine milyonlarca Euro ek yük getireceğini ve bunun da yolculara yansıyacağını, bunun da biletlerde fiyat artışına neden olacağını söyledi.
 
 
 
02-03-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?