En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 17:14
Ordu-Giresun Havaalanı'nın Temeli Atılıyor

Ordu-Giresun Havaalanı'nın Temeli Atılıyor

Ordu-Giresun Havaalanı'nın temeli 22 Temmuzda düzenlenecek törenle atılacak.

Ak Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, 'Seçim sürecinde söz verdiğimiz 28 Proje'den en önemlisi Orgi Havaalanı idi. Bu günlerde havalimanının temelinin atılarak hayata geçecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz' dedi
Yarım asırdır beklenen Ordu-Giresun Havaalanı için temel atma çalışmaları Ordu'nun Gülyalı ilçesinde başladı. 11 Temmuz'da sözleşmesi imzalanan Ordu-Giresun Havaalanı'nın temeli 22 Temmuz cuma günü atılacak.

Türkiye'nin, denize yapılacak ilk havaalanı olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın 22 Temmuz cuma günü yapılacak temel atma töreni için hazırlıklar başladı. Ordu ve Giresun'un ortak hayali olan havaalanın temel atma törenine bazı bakanlarında katılacağı belirtildi.

Bu arada Ak Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, “Seçim sürecinde söz verdiğimiz 28 Proje’den en önemlisi Orgi Havaalanı idi. Bu günlerde havalimanının temelinin atılarak hayata geçecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

DENİZ DOLGUSU YAPILACAK

Canikli, yayınladığı basın açıklamasında; “Bilindiği gibi özlemle beklediğimiz OR-Gİ Havaalanı'nın geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılarak kesinleşmişti. İhale 144 milyon bedelle Cengiz-IC İçtaş ortak girişiminde kalmış, Ulaştırma Bakanlığı ile ihaleyi alan firma arasında yapım sözleşmesi imzalanmıştır.

Yapılacak ORGİ Havaalanı deniz dolgusu ile yapılacak olup özgün nitelikler taşıyan çok anlamlı bir projedir. Bu özellikleriyle Türkiye’de tek Dünyada ikinci bir havaalanı olacaktır” ifadelerine yer verdi.

TEMEL ATMA 22 TEMMUZ’DA

“OR-Gİ Havaalanı, Ordu’ya 19 Giresun’a 25 kilometre mesafedeki alana yapılacak olup yaklaşık 1 Milyon 750 bin metrekare alanda deniz dolgusu yapılacaktır. Ordu- Giresun Havaalanında pist uzunluğu 3 bin 900 metre olacaktır” diyen Canikli şunlara yer verdi; “Nihayet söz verdiğimiz gibi OR-Gİ Havaalanının temelini 22 Temmuz 2011 Cuma günü saat 14.00’da Bakanlarımız, Ordu ve Giresun Milletvekillerimizle atacağız. Böylece geçmişte hayal olan bugün gerçek olmaktadır.”

“MUTLULUĞU YAŞIYORUZ”

Seçim sürecinde söz verilen 28 Proje’den en önemlisinin ORGİ havaalanı olduğuna dikkat çeken Canikli açıklamasında şunlara yer verdi; “Bu günlerde havalimanının temelinin atılarak hayata geçecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. AK Parti olarak her zaman verdiğimiz sözleri yerine getirdik, bundan sonra da aynı hizmet aşkı ile çalışmalarımız devam edecektir.”

İLK ETAPTA 150 MİLYON KAYNAK

Türkiye'de ilk kez denize dolgu sistemi ile yapılacak havaalanın kurulacağı Gülyalı'da insanlar da heyecan içinde. Ordu ve Giresun'un toplam nüfusunun 1 buçuk milyona yakın olduğu belirtiliyor, ancak Ordu-Giresun havaalanı iki buçuk milyon kapasiteli olarak inşa edilirken, sadece altyapı çalışmaları için yaklaşık 150 milyon lira kaynak ayrıldı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Esenler Havaalanı Mahallesi Dönüşüm Konutları 30 Mayıs'ta Teslim Edilecek


Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen konutlar, 30 Mayıs 2016 tarihinde özel bir törenle hak sahiplerine teslim edilecek..

 

5 Ekim 2012 Türkiye'de kentsel dönüşüm hareketinin başlatıdlığı Esenler Havaalanı Mahallesi'nde yükselen kentsel dönüşüm konutları 30 Mayıs 2016 tarihinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı özel bir tökrenle hak sahiplerine teslim edilecek.
 
Kentsel dönüşümün simgesi haline gelen Esenler Havaalanı Mahallesi'nde inşa edilen bin 403 konut ve 32 işyerinin anahtar ve tapuları 30 Mayıs'ta teslim edilecek. Proje kapsamında 760 milyon liralık yatırım değeri ile toplam 2 bin 373 konut ve 55 işyerinin inşası tamamlanırken projede inşaat işleri Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirildi.
 
 
Esenler Belediyesi'nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü Esenler Havaalanı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında teslim edilecek olan konut ve işyerlerinin kurası ise 31 Mart 2016'da gerçekleştirilmişti.
 
20-07-2011
Bu haber toplam 12111 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?