En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 02:15
Ordu-Giresun Havaalanı'nda Son Durum

Ordu-Giresun Havaalanı'nda Son Durum

Ordu-Giresun Havaalanı'nda dolgu çalışmaları Ocak ayı sonunda başlıyor.
Ordu ve Giresun illerinin ortak kullanımı için denize dolgu yapılarak inşa edilecek olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın dolgusu ay sonunda başlıyor. 
 
İlk olarak 1992 yılında ortaya atılan ve aradan geçen 19 yılda 3 cumhurbaşkanı, 11 başbakan, 15 ulaştırma, 15 bayındırlık bakanı eskiten Ordu-Giresun Havaalanı'nın 22 Temmuz 2011'de temelinin atılmasının ardından aylardır süren deniz sondajları tamamlandı. Sondajın tamamlanmasının ardından kaya dolgusunun yapılabilmesi için bir süredir gerçekleştirilen taş ocağı çalışmaları da sona erdi. Gülyalı ilçesi Turnasuyu mevkiinde Divani Deresi kenarında 45 dönümlük arazi havaalanının yapımını gerçekleştirecek şirket tarafından satın alındı. Arazide küçük çaplı dinamit patlatmaları gerçekleştirilerek taş ocağı alanının genişletilmesine başlandı. 
 
Taş ocağı alanında Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak ile birlikte incelemelerde bulunan Ordu Özel İdare Genel Sekreteri Selami Aydın, söz konusu taş ocağında çalışmaların başladığını belirtti. Aydın, "Yapılan incelemeye göre bu arazideki taşın deniz suyuna dayanıklı olduğu değerlendirildi. Havaalanının alımını yapacak şirket bu araziyi satın aldı. Gerekli izinleri ve ruhsatları verildi. Bugün itibariyle çalışmalara başlanıldı. Bu bölgeden 28 milyon ton taş kullanılacak. Havaalanı dolgusunun büyük kısmı buradan çıkacak. Taş ocağından yola kadar olan köy yolu acilen kamulaştırıldı. Çünkü havaalanını bir an önce bitirmeliyiz. İçişleri Bakanımız bu yatırımı adım adım takip ediyor. Bizim için Ordu ve Giresun için bu yatırım hayati derecede önemli. Tamamlanıp bölge halkının hizmetine sunulmasını dört gözle bekliyoruz" dedi. 
 
Öte yandan havaalanını inşa edecek konsorsiyum firmalarından Cengiz İnşaat şantiye şefi Ömer Işık da, 20 günlük süre içinde taş ocağında her gün patlatma yaparak kaya dolgu alanı açacaklarını ve 27 Ocak tarihinden itibaren deniz dolgusunun başlayacağını belirtti. Işık, "2013 yılı sonuna kadar yatırımı teslim etmeyi planlıyoruz" diye konuştu. 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ordu-Giresun Havalimanı 1 Milyon Yolcu Kapasitesine Ulaştı


22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan, Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı, 1 milyon yolcu kapasitesine ulaştı..

 

İnşasına Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 2011 yılında başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu-Giresun Havalimanı, yöre halkına büyük ulaşım kolaylığı sağlarken turizme de cddi katkıda bulundu.
 
Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015 tarihinden bugüne kadar toplam 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşırken havalimanından en çok seferin İstanbul, Ankara ve İzmir'e gerçekleştirildiği belirlendi.
 
Suudi Arabistan'dan direkt uçuşların yapıldığı Ordu Giresun Havalimanı, önceden sadece hac ve Umre seyahatları için kullanılırken bugün doğrudan yolcuların yurt dışından bu havalimanına geldiği belirtildi.
 
 
10-01-2012
Bu haber toplam 18660 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?