En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 29.03.2015 22:32
Ordu-Giresun Havaalanı İnşaatında Son Durum

Ordu-Giresun Havaalanı İnşaatında Son Durum

Giresun Gülyalı'da inşa edilen Ordu-Giresun Havaalanı'nda inşaat çalışmaları güçlükle devam edebiliyor.
Türkiye'de denize kurulması planlanan ilk havaalanı projesi olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmalarında kullanılan platformun ayakları dalgalar nedeniyle kırıldı.
 
Ordu'nun Gülyalı ilçesi sınırlarında yapımına başlanan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmaları kapsamında kullanılan platformun ayakları dalgalar nedeniyle kırıldı, sürüklenerek kıyıya gelen platform römorkörle ilçedeki balıkçı barınağına çekilerek onarılmasına başlandı.
 
Yüklenici firmanın inşaat saha sorumlusu Murat Arslan, sondaj çalışmasında kullanılan platformun ayaklarının aşırı dalga nedeniyle kırıldığını söyledi.
 
Platformun kıyıya sürüklendiğini ifade eden Arslan, şunları kaydetti:
 
''Karadeniz'in hırçın dalgalarına maalesef yenik düştük. Geçtiğimiz günlerde denizde yaşanan aşırı dalga, platformumuzun zarar görmesine neden oldu. Dalgalar nedeniyle platform sahile sürüklenerek karaya oturdu. Daha sonra römorkör yardımıyla buradaki bir balıkçı barınağına çekerek platformu tadilata aldık. Sistemi yeniden toparlayarak çalışabilir hale getirmek için çaba sarf ediyoruz. Birkaç gün daha sürecek tadilat sonrasında çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şu anda zarar gören platformun üzerindeki tahtaların montaj işlemleri sürdürülüyor. Daha önce dinamolarımızı yapıp ayaklarını yeniden takmıştık. Aynı zamanda hidrolik sistemini de hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Bu platform Türkiye'de ilk ve tek, aynı zamanda yerli bir yapım. Bu nedenle havaalanı yapım çalışmaları durmuş halde ama inşallah birkaç gün sonra yeniden sondaj çalışmaları devam edecek.''
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Araplar 4 Yılda Ordu'dan 100 Konut Aldı


Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, 2014 yılında Ordu'ya 3 bin Arap Turist geldiğini ve son 4 yılda Arapların kentten 100 konut satın aldığını söyledi..

 

Son yıllarda rotayı Doğu Karadeniz'e çeviren Arapların ev almaya yöneldiğini belirten Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, 2014 yılında Ordu’da 15 bini yabancı olmak üzere 344 bin turistin konakladığını ve Arapların 4 yılda  Ordu'da 100 konut satın aldığını söyledi.
 
Ordu'ya gelen turist sayısında da son yıllarda ciddi bir artış olduğunu kaydeden Toparlak, Arap turist sayında da artış olduğunu, sadece 2014 yılında kente 3 bin Arap Turist geldiğini belirtti.
 
Kentten konut alan Arapların Ramazan ayını ve yaz dönemini Ordu'da geçirdiğini belirten Toparlak, yaylalarda turizm amaçlı yatırım yapmak isteyen Arap yatırımcılar ın da arazi araştırdığını söyledi.
 
 
22-12-2011
Bu haber toplam 31686 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?