En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 03.03.2015 09:21
Ordu-Giresun Havaalanı İnşaatında Son Durum

Ordu-Giresun Havaalanı İnşaatında Son Durum

Giresun Gülyalı'da inşa edilen Ordu-Giresun Havaalanı'nda inşaat çalışmaları güçlükle devam edebiliyor.
Türkiye'de denize kurulması planlanan ilk havaalanı projesi olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmalarında kullanılan platformun ayakları dalgalar nedeniyle kırıldı.
 
Ordu'nun Gülyalı ilçesi sınırlarında yapımına başlanan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmaları kapsamında kullanılan platformun ayakları dalgalar nedeniyle kırıldı, sürüklenerek kıyıya gelen platform römorkörle ilçedeki balıkçı barınağına çekilerek onarılmasına başlandı.
 
Yüklenici firmanın inşaat saha sorumlusu Murat Arslan, sondaj çalışmasında kullanılan platformun ayaklarının aşırı dalga nedeniyle kırıldığını söyledi.
 
Platformun kıyıya sürüklendiğini ifade eden Arslan, şunları kaydetti:
 
''Karadeniz'in hırçın dalgalarına maalesef yenik düştük. Geçtiğimiz günlerde denizde yaşanan aşırı dalga, platformumuzun zarar görmesine neden oldu. Dalgalar nedeniyle platform sahile sürüklenerek karaya oturdu. Daha sonra römorkör yardımıyla buradaki bir balıkçı barınağına çekerek platformu tadilata aldık. Sistemi yeniden toparlayarak çalışabilir hale getirmek için çaba sarf ediyoruz. Birkaç gün daha sürecek tadilat sonrasında çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şu anda zarar gören platformun üzerindeki tahtaların montaj işlemleri sürdürülüyor. Daha önce dinamolarımızı yapıp ayaklarını yeniden takmıştık. Aynı zamanda hidrolik sistemini de hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Bu platform Türkiye'de ilk ve tek, aynı zamanda yerli bir yapım. Bu nedenle havaalanı yapım çalışmaları durmuş halde ama inşallah birkaç gün sonra yeniden sondaj çalışmaları devam edecek.''
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TaşYapı, Ercan Havaalanı'nı Yeniliyor


TaşYapı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bulunan ve işletmesini 25 yıllığına aldığı Ercan Havaalanını'nı yenilemek için çalışmalara başladı..

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki (KKTC) Ercan Havaalanı’nın işletmesini 25 yıllığına alan Taşyapı, havalimanını tamamen yenilemek için harekete geçti. Dün proje kapsamında (12 Şubat Perşembe) KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.
 
Taşyapı’nın 220 milyon euro’luk yatırım ile hayata geçireceği projenin 48 ayda tamamlanması ve 157 bin metrekarelik kapalı alan oluşturuması, 8 körük ve 18 açık uçak park yerinin hizmete açılması planlanıyor.
 
Eski pistin uzunluğu 3 bin 200 metreye çıkarılacağı yenileme projesi kapsamında 1500 araçlık kapalı ve 1500 araçlık açık park yeri, CIP ve VIP salonlar da oluşturulup 2 bin 500 kişiye istihdam sağlanacak.
 
Öte yandan havayolu şirketi kuracaklaırnı da açıklayan Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, BM ya da uluslararası toplumun, KKTC’ye ‘uçuş yapamazsın’ diye bir yasağı  olmadığını ve bu ambargayu kırabilmek için Avrupa’da bir havayolu şirketi kuracaklarını belirterek, kendilerine engel olunması halinde ise Avrupa mahkemeleri ve AİHM’e kadar tüm alanlarda dava açacaklarını söyledi.
 
 
 
22-12-2011
Bu haber toplam 31686 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?