En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 21.12.2014 12:45
Ordu-Giresun Havaalanı İnşaatında Son Durum

Ordu-Giresun Havaalanı İnşaatında Son Durum

Giresun Gülyalı'da inşa edilen Ordu-Giresun Havaalanı'nda inşaat çalışmaları güçlükle devam edebiliyor.
Türkiye'de denize kurulması planlanan ilk havaalanı projesi olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmalarında kullanılan platformun ayakları dalgalar nedeniyle kırıldı.
 
Ordu'nun Gülyalı ilçesi sınırlarında yapımına başlanan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmaları kapsamında kullanılan platformun ayakları dalgalar nedeniyle kırıldı, sürüklenerek kıyıya gelen platform römorkörle ilçedeki balıkçı barınağına çekilerek onarılmasına başlandı.
 
Yüklenici firmanın inşaat saha sorumlusu Murat Arslan, sondaj çalışmasında kullanılan platformun ayaklarının aşırı dalga nedeniyle kırıldığını söyledi.
 
Platformun kıyıya sürüklendiğini ifade eden Arslan, şunları kaydetti:
 
''Karadeniz'in hırçın dalgalarına maalesef yenik düştük. Geçtiğimiz günlerde denizde yaşanan aşırı dalga, platformumuzun zarar görmesine neden oldu. Dalgalar nedeniyle platform sahile sürüklenerek karaya oturdu. Daha sonra römorkör yardımıyla buradaki bir balıkçı barınağına çekerek platformu tadilata aldık. Sistemi yeniden toparlayarak çalışabilir hale getirmek için çaba sarf ediyoruz. Birkaç gün daha sürecek tadilat sonrasında çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şu anda zarar gören platformun üzerindeki tahtaların montaj işlemleri sürdürülüyor. Daha önce dinamolarımızı yapıp ayaklarını yeniden takmıştık. Aynı zamanda hidrolik sistemini de hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Bu platform Türkiye'de ilk ve tek, aynı zamanda yerli bir yapım. Bu nedenle havaalanı yapım çalışmaları durmuş halde ama inşallah birkaç gün sonra yeniden sondaj çalışmaları devam edecek.''
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

600 Milyon Lİialık Ordu Çevre Yolu 2015'te Tamamlanacak


Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu'da 600 milyon liraya mal olan çevre yolu projesinin maliyetinin bu kadar yüksek olmasının sebebinin kamulaştırma bedelleri olduğunu söyledi..

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Ordu'da yaklaşık 600 milyon liraya mal olan 6 tünel, 6 kavşak ve 4 viyadüklü 21,4 kilometrelik çevre yolu yapılıyor. Kentte dört farklı proje için yaklaşık 1 milyar 400 milyon liralık yatırımın yapıldı.
 
Ulaşım projeleri hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, inşasına 2012 yılında başlanan 21,4 kilometrelik Çevre Yolu Projesi'nin 9,5 kilometrelik kısmının tünellerden meydana geldiğinive projede tamamlanma oranının yüzde 47'ye ulaştığını söyledi.
 
Yol projenin yapımı sırasında doğaya zarar vermemek için ciddi fedakarlıklar yapıldığını da belirten Balkanlıoğlu, kentte kamuya ait hemen hemen hiç arazi bulunmadığını, tamamı özel mülkiyete konu olan araziler sebebiyle büyük kamulaştırma bedeli ödendiğin,i söyledi.
 
Çevre yolunun sadece 21,4 kilometre olmasına rağmen yüksek maliyetli olduğunu vurgulayan Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nın ise tamamen devletin kontrolünde deniz üzerine yapılan dolgu alanda kurulduğunu söyledi.
 
Öte yandan Vali Balkanlıoğlu, çevre yolunun yapımının 2015 yılının sonuna kadar biteceğini söyledi. Söz konusu yolun tammalanması halinde ise yaz aylarında 2 saate süren yolculuğun 15 dakikaya ineceğini belirtti.
 
 
 
 
 
 
 
22-12-2011
Bu haber toplam 30786 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?