En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 07:39
Malatya - Sivas Karayolundaki Çebiş Tüneli Açıldı

Malatya - Sivas Karayolundaki Çebiş Tüneli Açıldı

Malatya - Sivas karayolunda yapımı tamamlanan 650 metrelik Çebiş Tüneli, düzenlenen özel bir törenle trafiğe açılırken tünelin isminin Hekimhan Tüneli olarak değiştirilmesi için harekete geçildi..

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın katıldığı özel bir törnele trafiğe açılan 650 metrelik Çebiş Tüneli'nin 250 milyon liralık bir yatırım programı kapsamında hayata geçirildiği belirtildi.
 
Açılışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çalık, Çebiş Tüneli'nin Malatya'yı Sivas'a bağlayan çok önemli bir güzergahta yer aldığını söyledi. Ayrıca Çalık, Çebiş Tüneli'nin isminin Hekimhan Tüneli olarak değiştirimesi için gerekli başvuruların yapılacağını da sözlerine ekledi.
 
Malatya Valisi Toprak ise Çebiş Tüneli'nin Malatya ile Sivas'ı birbirine bağlayacağını ve karayolu trafiğini rahatlatacağını söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi İçin 6 Firma Davet Edildi


İstanbul trafiğini rahatlatmak amacıyla hazırlanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi'nin etüt, proje ve mühendislik hizmetleri alımına yönelik ihalesine 6 firma davet edildi..

 

 
Ulaştırma, Denizcilik ve  Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından,  3 Katlı Büyük  İstanbul Tüneli Projesi'nde etüt, proje ve mühendislik hizmetleri alım işi için açılan ihaleye 30 Kasım  2016 tarihinde teklif veren 7 firmadan 6'sı ön yeterlilik alarak 15 Şubat'ta yapılacak ihaleye davet edildi. Firmalar, söz konusu tarihte teknik ve mali tekliflerini verecek.
 
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin ilk ihalesinde, teknik açıdan yeterli bulunan İdom, Tecnimont ve Yüksel Proje  firmalarının mali teklifleri 10 Ağustos 2016 açılmış fakatşirketlerden birinin teklifindeki maddi hata sebebiyle ihale geçersiz sayılarak iptal edilmişti.
 
 
 
03-07-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?