En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 06.03.2015 23:37
Konya-Antalya Arası Kısalıyor

Konya-Antalya Arası Kısalıyor

Antalya-Konya arasını 90 kilometre kısaltacak olan Beydiğin Kesikbeli Yolunda çalışmalar devam ediyor.

 

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Taşağıl Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Alp, Beydiğin Kesikbeli Yolu yapımının tamamlanması ile birlikte Antalya-Konya arası 90 kilometre kısalacağını söyledi. 
 
ManavgatKonya'nın Beyşehir ilçesine bağlayacak olan Gembos yolu yapım çalışmalarının sürdüğünü belirten Alp, yol genişliğinin ise 26 metre olacağını söyledi. Alp, "Yeni yolun yapımı ile birlikte tarihi İpek Yolu 8 asır sonra yeniden hayat bulacak. Antalya-Konya arası 90 kilometre kısalacak. Yeni yol çalışmaları ile birlikte Taşağıl İç Anadolu'ya ulaşımda cazip bir belde konumuna gelecek." diye konuştu. 
 
Alp, yolun 2013 yılı sonunda bitmesinin beklendiğini belirtti.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kapadokya - Antalya Seferleri Başlıyor


Türk Hava Yolları’nın (THY) alt markası olan AnadoluJet, haftanın 3 günü Kapadokya - Antalya arasında sefer düzenleyecek.. İlk uçuş 1 Nisan'da..

 

Türk Hava Yolları’nın (THY) alt markası olarak  faaliyet gösteren ve uçuş ağına yeni noktalar ekleyen Anadolujet, kültür ve deniz turizmi arasında bağlantı kurmak amacıyla yeni uçuş hattı olan  Kapadokya-Antalya’yı 1 Nisan’da açıyor.
 
Yapılan açıklamaya göre, Kapadokya-Antalya karşılıklı seferleri yaz döneminde haftada üç gün karşılıklı olarak gerçekleştirilecek olup İlk sefer 1 Nisan 2015 tarihinde düzenlenecek.
 
Deniz turizmi ile kültür turizmini bağlayacak yeni hat ile iki bölge arasında ziyaretçi geçişini artması ve turizm potansiyelinin gelişmesi bekleniyor.
 
Yılda 12 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Antalya’dan gelecek ziyaretçilerle 2 milyon turisti ağırlayan Kapadokya ve çevresini yılda 5 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.
 
 
 
21-09-2011
Bu haber toplam 16509 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?