En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 31.03.2015 08:24
Konya-Antalya Arası Kısalıyor

Konya-Antalya Arası Kısalıyor

Antalya-Konya arasını 90 kilometre kısaltacak olan Beydiğin Kesikbeli Yolunda çalışmalar devam ediyor.

 

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Taşağıl Beldesi Belediye Başkanı Ahmet Alp, Beydiğin Kesikbeli Yolu yapımının tamamlanması ile birlikte Antalya-Konya arası 90 kilometre kısalacağını söyledi. 
 
ManavgatKonya'nın Beyşehir ilçesine bağlayacak olan Gembos yolu yapım çalışmalarının sürdüğünü belirten Alp, yol genişliğinin ise 26 metre olacağını söyledi. Alp, "Yeni yolun yapımı ile birlikte tarihi İpek Yolu 8 asır sonra yeniden hayat bulacak. Antalya-Konya arası 90 kilometre kısalacak. Yeni yol çalışmaları ile birlikte Taşağıl İç Anadolu'ya ulaşımda cazip bir belde konumuna gelecek." diye konuştu. 
 
Alp, yolun 2013 yılı sonunda bitmesinin beklendiğini belirtti.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Nükleer Santral'de Yerli Payı Yüzde 50-70 Arası


2. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi'ne katılan Westinghouse Nükleer Şirketi Başkan Yardımcısı Jeff Benjamin, Türkiye'de nükleer santral inşaatında yüzde 50-70 arasında yerli tedarik imkanı olduğunu söyledi..

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Nükleer Mühendisler Derneği ve Ticari Eşleştirme Derneği işbirliği ile gerçekleştirilen 2. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi'nde konuşan Westinghouse Nükleer Şirketi Başkan Yardımcısı Jeff Benjamin, Türkiye'deki nükleer projeleri değerlendirdiklerini ve Türk piyasası konusunda çok ciddi olduklarını belirterek, tekonolojileirnin Türkiye'de çalışmasını istediklerini söyledi.
 
Türkiye'de nükleer santral inşaatında kesinlikle yüzde 50 ile 70 arasında bir oranda yerli tedarik imkanı olduğunu da vurgulayan Benjamin, Türk ekonomisinin hızlı  ve güçlü bir şekilde büyüdüğünü, ülkenin elektrik talebindeki artışın ise dünyada ikinci sırada yer aldığını  belirterek Türk devletinin güvenli ve etkili nükleer enerji kullanımına çok önem verdiğini bunun da kendileri gibi firmalara güven verdiğini söyledi.
 
Westinghouse olarak yerli üreticilerle işbirliği yaparak ilerlediklerini de vurgulayan Benjamin,  gvenlik şartları ve düzenlemelere uygun üretim yapabilecek üreticilerle çalışacaklarını belirtti.
 
 
21-09-2011
Bu haber toplam 16509 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?