En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 17.03.2018 08:22
Kars-Nahçivan Demiryolu Hattı Projesi

Kars-Nahçivan Demiryolu Hattı Projesi

Kars-Nahçivan demiryolu hattı projesi için inşaat çalışmalarının 2013 yılında başlayacağı açıklandı.
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği'nden SalamNews'a verilen bilgiye göre, taraflar, adıgeçen hattın inşaat çalışmalarının başlatılmasına yönelik devamlı olarak görüşmeler düzenliyor. İnşaat çalışmaları, 2013 yılı başında başlatılacak.
 
Büyükelçilikten edinilen bilgiye göre, iki ülke arasındaki karşılıklı yatırım miktarı yaklaşık 20 milyar dolar. Resmi göstergelere göre, Türkiye ve Türk işadamları tarafından Azerbaycan ekonomisine 6,5 milyar dolar, Azerbaycanlı işadamları tarafından ise Türkiye ekonomisine 4,5 milyar dolar yatırım yapıldı. İzmir'de inşa edilecek petrol rafinerisine yapılacak 5 milyar manatlık yatırım, söz konusu rakama dahil değil. Bununla birlikte karşılıklı yatırımlar 20 milyar doları buldu.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nda Test Sürüşleri Başladı


Azerbaycan Devlet Demir Yolları, yazılı bir açıklama yaparak, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nın Gürcistan kısmındaki inşaatının bitmek üzere olduğunu ve test sürüşlerinin yapıldığını bildirdi..

 

 
Azerbaycan Devlet Demir Yolları tarafından yapılan açıklamada, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nın Gürcistan kısmındaki inşaatının tamamlanmak üzere olduğu açıklandı.Açıklamada, söz konusu hattın  Gürcistan'dan Türkiye sınırına kadar olan bölümünde dizel lokomotiflerle deneme sürüşleri gerçekletirildiği de bildirildi.
 
Ahılkelek istasyonunda yüklü vagonların tekerlek değiştirme denemelerinin başarılı olarak gerçekleştirildiği vurgulanan açıklamada, aynı istasyonda yüksek tonajlı konteynerlerin bir vagondan diğer vagona taşıma işleminin de test edildiği belirtildi.
 
Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan işbirliği ile hayata geçirilmekte olan hattın hattın 2017 yılının ilk yarısında faaliyete başlaması bekleniyor.
13-01-2012
Bu haber toplam 6966 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?