En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 21.04.2018 06:36
Kabataş Transfer Merkezi 2018 Yılı Sonunda Tamamlanacak

Kabataş Transfer Merkezi 2018 Yılı Sonunda Tamamlanacak

İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, günde 1 milyon yolcuyu ağırlaması beklenen martı şeklindeki Kabataş Transfer Merkezi'nin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını açıkladı..

 

İstanbul Belediye Başkanı (İBB) Kadir Topbaş, Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi projesinin 2018 yılı sonunda tamamlanacağını, proje hayata geçirirken bölgedeki tarihi eserlere ve çevreye zarar vermemek için her türlü detayın dikkate alındığını söyledi. 
 
Günde 1 milyon yolcu kapasiteli olacak martı şeklindeki “Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi'nin bir ayağını oluşturan Kabataş'tan Üsküdar'a deniz altından uzanan yaya yolu tünelinin fikir babasının Başbakan Binali Yıldırım olduğunu açıklayan Başkan Topbaş, Transfer Merkezi'nin fındıklı Molla Çelebi Camii'nin kuzey tarafından başlayıp, Kabataş Bezm-i Alem Valide Sultan Camii'ne bitişik Kabataş Balıkçı Barınağı'nı da içerisine alacak şekilde projelendirildiğini belirtti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İBB'den Kabataş Projesi ÇED Raporu Açıklaması


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), "Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi" projesine ilişkin ÇED raporuna yönelik açıklamada bulundu..

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), tamamlandığında günde 1 milyon yolcunun faydalanacağı "Kabataş Meydan Düzenlemesi ve Transfer Merkezi" projesi ile ilgili yürütülen çalışmaların kurul tarafından durdurulduğu iddiası üzerine yazılı bir açıklamada bulunarak böyle bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.
 
Açıklamada, Kabataş projesine ilişkin tüm detayların Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne sunularak, "ÇED Raporu gerekli değildir" belgesi alındığı vurgulanırken bazı basın yayın organlarında yer alan tarihi yapıların zarar gördüğü ve çalışmaların kurul tarafından durdurulduğu" iddiasının gerçeği yansıtmadığı, haberlerde iddia edildiği gibi kurulun çalışmayı durdurmadığı, sadece tarihi yapılar hasar görüyor şeklindeki iddialara istinaden inceleme yapılmasını istediği belirtildi.
 
Proje kapsamında, Kabataş'a günde 1 milyon yolcunun faydalanabileceği dev bir transfer merkezi ile yeni bir meydan kazandırılacağı belirtilirken,  90 bin metrekarelik alanın yeniden düzenleneceği, proje kapsamındaki transfer merkezinin, Fındıklı Molla Çelebi Camisi'nin kuzey kısmından başlayıp, Kabataş Bezm-i Alem Valide Sultan Camsi'ne bitişik Kabataş Balıkçı Barınağı'nı da içerisine alacak şekilde hayata geçirileceği bildirildi.
 
 
 
10-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?