En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 02:06
İstanbul - Süleymaniye Seferleri Başladı

İstanbul - Süleymaniye Seferleri Başladı

Türk Hava Yolları İstanbul - Süleymaniye seferlerine başladı

Türk Hava Yolları (THY) Irak'ta Bağdat, Erbil, Basra ve Necef'den sonra Süleymaniye seferlerine başladı. THY'nın, Irak'ın Süleymaniye seferiyle yurt dışı uçuş noktası 144 oldu. Süleymaniye hattının ilk seferine, THY Pazarlama Satış Başkanı M. Akif Konar, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) İstanbul Atatürk Havalimanı Baş Müdürü Celal Özuğur, basın mensupları, iş adamları ve 68 yolcu katıldı.

THY'nin TK-806 sefer sayılı Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı saat 10. 30'da Süleymaniye Uluslararası Havalimanı'na inişini gerçekleştirdi. Süleymaniye Havalimanı'nda ilk sefer dolayısıyla tören düzenlendi. Süleymaniye Valisi Bahroz H. Salih, Süleymaniye Uluslararası Havalimanı Genel Direktörü Tahir A. Quadır, THY yetkilileriyle birlikte açılış kurdelesini kesti.

'SÜLEYMANİYE GÜVENLİKLİ ŞEHİR'

Kurdele kesiminin ardından gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Süleymaniye Uluslararası Havalimanı Genel Direktörü Tahir A. Quadır, Süleymaniye şehrinin güvenlikli olduğunu söyledi. Quadır, "Süleymaniye güvenli bir yer olduğu için iş adamları tarafından tercih ediliyor. O yüzden de Süleymaniye Havalimanı tüm vatandaşlara hizmet vermektedir. Burada faaliyet gösteren bütün şirketlere özellikle THY'ye gerekli kolaylıklar gösterilecektir. " dedi.

Süleymaniye Valisi Bahroz H. Salih ise konuşmasında, "Bu hattın açılmasıyla Türkiye ile bu bölge arasındaki ilişkiler daha da güçlenecek. THY'in 140'dan fazla noktaya uçması ve şimdi de Süleymaniye'ye gelmesi bizim için diğer ülkelere bir kapı anlamına geliyor. THY'nin buraya gelmesi bizim Süleymaniye Uluslararası Havalimanımız daha da büyüyeceğini gösteriyor. " ifadelerini kullandı.

THY Pazarlama Satış Başkanı M. Akif Konar ise gerçekleştirdikleri seferle Süleymaniye'yi dünyaya bağladıklarını kaydetti. Konar, "Avrupa'nın en iyi havayolu olan Türk Hava Yollar'ının Ortadoğu'nun da en iyi hava yolu şirketi yapmak için buradayız. Bundan iki hafta önce Necef hattımızı açtık. Bugün Süleymaniye ile birlikte Irak'ta beşinci hattımızı açıyoruz. Bağdat, Erbil, Basra ve Necef'ten sonra Süleymaniye'yi dünyaya bağlamaktan mutluyuz. THY olarak hedefimiz dünyanında en iyisi olmak. Büyüme ve gelişme stratejimizi buna göre yapıyoruz. " diye konuştu. İstanbul-Süleymaniye seferleri İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Pazartesi, Çarşamba Cuma ve Pazar günleri karşılıklı olarak gerçekleşecek.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstinye Çubuklu Arabalı Vapur Seferleri 21 Mart'ta Başlıyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları A.Ş.. İstinye Çubuklu arabalı vapur hattında deneme seferlerine yarın başlıyor..

 

 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Hatları A.Ş.. tarafından 21 Mart 2017 Salı günü hizmete alınacak olan İstinye Çubuklu arabalı vapur seferleri sayesinde Asya-Avrupa yakaları arasındaki geçiş süresi 8 dakikaya kadar inecek.
 
İstanbul trafiğine önemli bir katkı sağlaması beklenen arabalı vapur hattında  yılda 40 bin seferle 1 milyon 700 bin araç, 2,5 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Söz konusu hat sayesinde günde 5.000 aracın köprü trafiğinden çekilmesi de öngörülüyor.
 
İstinye Çubuklu hattında hizmet verecek olan Aşiyan Gemisi, 65 otomobil, 250 yaya yolcu kapasiteliyken, Erguvan Gemisi 65 otomobil, 434 yaya yolcu kapasiteli olarak tasarlandı.
 
 
19-07-2011
Bu haber toplam 5508 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?