En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 17.03.2018 14:20
Hızlı Tren Burdur'dan Geçecek

Hızlı Tren Burdur'dan Geçecek

Burdur Valisi Süleyman Tapsız, hızlandırılmış trenin Burdur'dan da geçeceğini söyledi. Tapsız, Gökçebağ köyü ile Burtrak eski traktör fabrikası arazisi arasındaki bir alana Burdur istasyonu kurulacağını, proje için 2012'de ilk kazmanın vurulacağını ifade etti.

Vali Tapsız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ocak Cumartesi günü İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile birlikte Burdur'a gerçekleştirdiği ziyareti değerlendirdi. Ziyaretin Burdur için büyük kazanımlara sebep olduğunu dile getiren Vali Tapsız, hızlandırılmış tren projesinde bir sorun olmadığını kaydetti. Tapsız, "Bu konuyla ilgili projeler hazırlanıyor. Hızlandırılmış tren Burdur'dan geçiyor. Gökçebağ köyümüz ile Burtrak arazisi arasındaki bir alana Burdur istasyonu kurulacak. Hızlı tren Burdur-Antalya karayoluna paralel olarak Antalya'ya ulaşacak. Bu sene ihalesi yapılacak bu çalışmada 2012 yılında ilk kazma vurulacak." dedi.

Başbakan Erdoğan'a Burdur'un sıkıntıları aktardıklarını da dile getiren Vali Tapsız, kendilerinden birçok söz de aldıklarını belirtti. Cezaevinin Burdur'dan taşınmasıyla ilgi bir projelerini aktardıklarını kaydeden Tapsız, "Daha önce Cumhuriyet Başsavcımızın da isteği doğrultusunda Burdur'daki cezaevinin yıkılıp Çeltikçi'ye büyük bir bölge cezaevinin yapılması için milletvekillerimiz ile birlikte TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'la görüşmüştük. Bayraktar, Çeltikçi'ye cezaevi yapılıp mevcut cezaevinin bulunduğu 50 dönümlük alana büyük bir alışveriş yapılması talebimize sıcak baktığını ve Başbakan Erdoğan'ın talimat vermesi halinde bunun gerçekleşebileceğini ifade etmişti. Biz de ziyareti sırasında Sayın Başbakan'ımıza konuyu aktardık. Kendisi konuyla ilgili talimat vererek Burdur için önemli bir adımın atılmasını sağladı. Sayın Başbakan'ımız Burdur- Çavdır bölünmüş yolunun yapılması için talimat da verdi. Ayrıca ziyaret sırasında binanın yapılıp teslim edilmesi halinde Burdur'a polis meslek yüksek okulu açılması sözünü de aldık. Şimdi hayırsever işadamlarımızın böyle bir binayı yapmasını bekliyoruz. Böylece Burdur'un yıllardır beklediği polis meslek yüksek okulu da açılabilecek." diye konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Burdur'da Deprem Oldu


AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden alınan verilere göre, saat 01:14'te merkez üssü Burdur Yeşilova'da 4,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi..

 

 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem -Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nden alınan verilere göre, merke züssü Burdur'un Yeşilova ilçesine bağlı Düden köyünün 4,1 kilometre kuzeybatısı olan bir deprem kaydedildi. Saat 01:14'te meydana gelen ve Richter ölçeğine göre 4,2 büyüklüğünde olduğu tespit edilen deprem yerin  6,7 kilometre derinliğinde gerçekleşirken ilk belirlemelere göre herhangi bir can veya mal kaybına neden olmadı.
 
Saat 01:14'te meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki depremin ardından saat 02:38'de ise 3,6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Burdur merkez ve diğer ilçelerde hissedilen sarsıntılar sahura hazırlanan vatandaşlarda kısa süreli paniğe sebep oldu
 
Öte yandan Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Deprem Dairesi de saat 01.14′te merkez üssü Yeşilova ilçesi olan depremin büyüklüğünü 4,2 olarak açıklarken depremin yerin 29,38 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini keydetti.
 
01-02-2011
Bu haber toplam 11052 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?