En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 07:45
HGS Cezalarını Ödemeyenlere İcra Gelebilir

HGS Cezalarını Ödemeyenlere İcra Gelebilir

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri, kaçak geçiş sebebiyle HGS cezası kesilen vatandaşların yapılacak düzenlemesi beklemesi halinde icralık olacaklarını söyledi..

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri, Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) cezalarınınhaksız olarak kesilmiş dahi olmsa mutlaka zamannda ödenmesi gerektiğini, aksi halde icra gelebileceğini söyledi.
 
Geçtiğimiz günlerde kaçak geçiş yaptığı için en uzak mesafenin 10 katı kadar ceza kesilen vatandaşların bazılarının araç sahibi olmadığı, İstanbul'da yaşamadığı hatta yıllar önce vefat ettiği ortaya çıkmış ve HGS cezalarının ne kadar haklı olduğu tartışmaları başlamıştı. Bunun üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından yapılan “HGS cezalarında indirim yapılacağı” yönündeki açıklamanın ardından cezayı ödemeyip ilgili yasal düzenlemeyi beklemeye başlayan vatandaşlara yetkililerden uyarı geldi.
 
Söz konusu cezaların ödenmemesi haline icra takibinin söz konusu olacağı bu sebeple de sürücülerin mevcut kanuna göre ödeme yapmaları gerektiği belirtti ve geriye dönük cezalara indirim gelmesi halinde ödenen bedellerin vatandaşlara iade edileceğini söyledi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Günlük Kiralama Yaptığını Bildirmeyen Emlakçıya 10 Bin TL Ceza


Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde bir daireyi günlük olarak kiraya veren ve bunu bildirmeyen emlakçıya 10 bin lira idari para cezası uygulandı..

 

Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki bir daireyi Geçici İkamet Yerleri Kimlik Bildirme (GİLKİMBİL) sistemine kayıt ettirmeden günübirlik olarak kiraya verdiği tespit edilen bir emlak firmasına 10 bin 383 lira para cezası uygulandı.
 
Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü, Siteler Mahallesi 203 numarada bulunan dairenin GİLKİMBİL sistemine kayıt edilmeden günübirlik olarak kiraya verildiğini tespit ederek kiralama işlemini yapan ADM Emlak'ın sahibi Adem Batmaz'a 10 bin 383 lira ceza kesti.
 
ADM Emlak sahibi Adem Batmaz ise sorunun kendisi ile ilgili olmadığını, mal sahibi Erol Çardak'ın söz konusu sisteme kayıtlı olması gerektiğini, ellerinde bunun gibi 70 daiere olduğunu ve sisteme kayıt olma yükümlülüğünün kendisinin değil mal sahibinin olduğunu ileri sürdü.
 
08-01-2016
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?