En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 17.03.2018 14:17
Eskişehir- Afyon- Isparta- Burdur ve Antalya YHT'nin Yapımına 2016'da Başlanacak

Eskişehir- Afyon- Isparta- Burdur ve Antalya YHT'nin Yapımına 2016'da Başlanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, Eskişehir- Afyon- Isparta- Burdur ve Antalya YHT projesinde çalışmalara 2016'da başlanacağını söyledi..

 

Ak Parti Burdur milletvekili aday tanıtım toplantısında konuşan Antalya 1’inci sıra milletvekili adayı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Lütfi Elvan, hizmet etmeye devam edeceklarini, Burdur’u diğer illerile bölünmüş yollarla bağladıklaırnı ancak bununla yetinmediklerini çünkü yolun başında olduklarını belirterek  "Türkiye’de ikinci atılım hamlesi başlıyor" dedi.
 
Burdur- Antalya arasındaki Çubuk Beli ve Çeltikçi Beli’nde tüneller yapılacağını belirten Lütfi Elvan,  Eskişehir- Afyon- Isparta- Burdur ve Antalya hızlı treninin yapımına da 2016 yılı içinde başlayacaklaırnı söyledi.
 
Elvan daha önce de Erzincan-Erzurum-Kars, Eskişehir-Antalya, Antalya-Kayseri ve Kırıkkale-Samsun olmak üzere 8 kentin daha hızlı tren hattı ile birbirine bağlanacağını açıklamıştı.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Antalya Yüksek Hızlı Tren Projesi Hayata Geçirilecek


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Antalya'nın yüksek hızlı tren hattı ile Afyonkarahisar üzerinden Eskişehir'e bağlanacağını açıkladı..

 

Eskişehir Valisi Azmi Çelik'i makamında ziyaret eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,  Eskişehir'in Afyonkarahisar üzerinden Antalya'ya yani Akdeniz'e yüksek hızlı tren ile bağlanacağını açıkladı.
 
Milyonlarca insanın yüksek hızlı tren ile yolculuk yapar hale geldiğini vurgulayan Bakan Arslan, bundan çok memnun olduklarını belirtti. Ankara, Eskişehir, Bilecik, Kocaeli, İstanbul’un yüksek hızlı tren ile birbirine bağlandığını belirten Bakan Arslan, bununla yetinmeyeceklerini ve Eskişehir’i Afyonkarahisar üzerinden Antalya’ya yani Akdeniz’e bağlayacaklarını söyledi.
 
Öte yandan Bakan Arslan, TÜLOMSAŞ tarafından üretilen yerli dizel motorun seri üretime hazır olduğunu da açıkladı.
 
 
 
 
27-04-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?