En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 18.03.2018 07:51
Eski Galata Köprüsü Rağbet Görmedi

Eski Galata Köprüsü Rağbet Görmedi

FSM ve Haliç Köprülerindeki bakım onarım çalışmaları sebebiyle felç olan İstanbul trafiğini rahatlatması için 20 yıl sonra trafiğe açılan Eski Galata Köprüsü rağbet görmedi..

 

Eski Galata Köprüsü, yanışından 20 yıl sonra trafiğe çözüm için yeniden açıldı. ama sürücülerin haberi yok. Diğer köprüler dolup taşarken boş kalan köprü, yaz boyunca açık olacak.
 
Radikal’in haberine göre, İstanbul ’da trafiğin rahatlatılması için eski Galata Köprüsü pazar günü araç trafiğine açıldı. Ancak tarihi köprüye sürücü ilgisi neredeyse yok denecek kadar az. Sürücüler, eski Galata Köprüsü’nün trafiğe açıldığını ‘tesadüfen öğrendiklerini’ dile getirdi.
 
Sürücüler yol çalışmalarının kademeli yapılması gerektiğini de dile getirdi. Fatih Sultan Mehmet ve Haliç köprülerindeki yol bakım çalışmaları nedeniyle oluşan trafiğin rahatlatılması için İBB, Pazar günü eski 100 yıl önce yapılan ve 20 yıl önce yanınca Haliç ’e çekilen eski Galata Köprüsü’nü araç ve yaya trafiğine açmıştı. Feshane-Sütlüce arasında bakımı tamamlandıktan sonra römorkörlerle Balat-Hasköy arasına taşınan Eski Galata Köprüsü, Balat-Hasköy arasında trafiğe açıldı.
 
Unkapanı ve Haliç yine felç
 
Haliç ’in her iki yakasındaki trafiği yoğunluğunu büyük oranda rahatlatması beklenen tarihi köprü, trafiğin en yoğun olduğu saatlerde sürücüler tarafından yeterince tercih edilmeyince Haliç ve Unkapanı köprüsünde trafik felç oldu.
 
Kaynak : Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün Temeli Atıldı


Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın katıldığı özel bir törenle atıldı..

 

Tamamlandığında "Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü" olma unvanına sahip olacak ''Çanakkale 1915 Köprüsü'' ile Malkara-Çanakkale Otoyolu'nun temeli bugün düznelenen özel bir tören ile atıldı. Söz konusu törene Çanakkale'nin Lapseki ilçesindeki Şekerkaya mevkisinde düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı sebebiyle bulunduğu 18 Mart Stadyumu'ndan video konferans sistemiyle bağlandı.
 
Başbakan Binali Yıldırım ve Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın da katıldığı törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün temeli atılan Çanakkale Köprüsü'nün 5 yıl sonra yani 2023'te hizmete açılacağını, köprünün 10 milyar 500 milyon liraya mal olacağını söyledi.
 
Çanakkale Köprüsü'nün dünyanın bir numarası olacağını da vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın en geniş köprüsü ile Asya'yı Avrupa'ya bağlayacaklarını söyledi.
 
11-07-2012
Bu haber toplam 4260 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?