En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 25.04.2018 15:44
Eğribel Tüneli Projesi

Eğribel Tüneli Projesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü belirtti.

Nurettin Canikli, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun-Dereli yolu ve Eğribel Tüneli'yle ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Giresun-Dereli ayrımında 23 kilometrelik yolun ihalesi yapıldığını hatırlatan Canikli, "İhaleyi alan firma belli oldu. 9 metre genişliğinde bin 66 metre uzunluğunda 4 adet tünel, 902 metre uzunluğunda 17 adet köprüden oluşan Giresun-Dereli yolu 14 metre genişliğinde gidiş ve geliş şeklinde yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Giresun-Dereli yolunun 6.5 kilometrelik bölümünün altyapı ihalesinin Giresun İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldığını hatırlatan Canikli, şöyle devam etti: "Karayolları 10 Bölge Müdürlüğü'nce yapılmış olan ihale ile bu 6.5 kilometrelik yolun üst yapısı da yapılacak olup yolun tamamı bitirildiğinde Giresun-Dereli arası yol hem kısalacak olup hem de standardı çok yükselmiş olacaktır. Bu yolun ihalesi Kamu İhale Kurumu'nca onaylandıktan sonra detaylar açıklanacaktır."

Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü aktardı. Eğribel Tüneli Projesi ihalesi için yeterlilik tekliflerinin alındığını kaydeden Canikli, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü'nün 6-7 firmayı belirleyerek, daha sonra proje ihalesi için teklif alacağını bildirdi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi İçin 6 Firma Davet Edildi


İstanbul trafiğini rahatlatmak amacıyla hazırlanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi'nin etüt, proje ve mühendislik hizmetleri alımına yönelik ihalesine 6 firma davet edildi..

 

 
Ulaştırma, Denizcilik ve  Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından,  3 Katlı Büyük  İstanbul Tüneli Projesi'nde etüt, proje ve mühendislik hizmetleri alım işi için açılan ihaleye 30 Kasım  2016 tarihinde teklif veren 7 firmadan 6'sı ön yeterlilik alarak 15 Şubat'ta yapılacak ihaleye davet edildi. Firmalar, söz konusu tarihte teknik ve mali tekliflerini verecek.
 
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin ilk ihalesinde, teknik açıdan yeterli bulunan İdom, Tecnimont ve Yüksel Proje  firmalarının mali teklifleri 10 Ağustos 2016 açılmış fakatşirketlerden birinin teklifindeki maddi hata sebebiyle ihale geçersiz sayılarak iptal edilmişti.
 
 
 
01-03-2011
Bu haber toplam 14961 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?