En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 24.11.2014 05:36
Eğribel Tüneli Projesi

Eğribel Tüneli Projesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü belirtti.

Nurettin Canikli, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun-Dereli yolu ve Eğribel Tüneli'yle ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Giresun-Dereli ayrımında 23 kilometrelik yolun ihalesi yapıldığını hatırlatan Canikli, "İhaleyi alan firma belli oldu. 9 metre genişliğinde bin 66 metre uzunluğunda 4 adet tünel, 902 metre uzunluğunda 17 adet köprüden oluşan Giresun-Dereli yolu 14 metre genişliğinde gidiş ve geliş şeklinde yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Giresun-Dereli yolunun 6.5 kilometrelik bölümünün altyapı ihalesinin Giresun İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldığını hatırlatan Canikli, şöyle devam etti: "Karayolları 10 Bölge Müdürlüğü'nce yapılmış olan ihale ile bu 6.5 kilometrelik yolun üst yapısı da yapılacak olup yolun tamamı bitirildiğinde Giresun-Dereli arası yol hem kısalacak olup hem de standardı çok yükselmiş olacaktır. Bu yolun ihalesi Kamu İhale Kurumu'nca onaylandıktan sonra detaylar açıklanacaktır."

Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü aktardı. Eğribel Tüneli Projesi ihalesi için yeterlilik tekliflerinin alındığını kaydeden Canikli, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü'nün 6-7 firmayı belirleyerek, daha sonra proje ihalesi için teklif alacağını bildirdi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ilgaz Tüneli 2015 Yılı Sonunda Açılacak


Çalışmaların yüzde 45 oranında tamamlandığı Ilgaz Tüneli'nin 2015 yılı sonlarına doğru, kış aylarına girilmeden hizmete açılması hedefleniyor..

 

Ankara-Kastamonu arasındaki mesafeyi 1,5 saat kısaltacak olan yol ve Ilgaz Tüneli’nin yapımı hızla devam ediyor. Yüzde 45'i tamamlanan tünel, Ankara'yı, İnebolu, Abana ve Cide sahilleri ile denize bağlayacak olup, Kastamonu’ya turist çekecek. Ayrıca sürücülerin en çok zorlandığı bölgelerden biri olan Ilgaz dağı'nı sadece 8 dakikada geçme avantajı sağlayacak.
 
Sadece 1 yılda ülke ekonomisine katkısı 38.2 milyon lira olacak Ilgaz Tüneli'nin 2015 yılının sonunda kış ayına gelmeden tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.
 
Karadeniz ile Akdeniz limanlarını da birbirine bağlayacak olan Ilgaz Tüneli çalışmaları hakkında bilgi veren Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar, Kastamonu’nun Diphan mevkisinden başlayıp Çankırı’nın Tetek mevkisinde bitecek olan tünel projesinin bölge halkına da büyük katkı sağlayacağını belirtti.
 
Ilgaz Dağı’ndaki iki tünelin girişi ve çıkışının “köpek balığı ağzı” görünümünde tasarlandığını belirten Sami Uyar, söz konusu tasarımın sadece Ilgaz Tüneli girişleri için yapıldığını söyledi.
 
 
 
01-03-2011
Bu haber toplam 13545 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?