En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 31.03.2015 21:06
Eğribel Tüneli Projesi

Eğribel Tüneli Projesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü belirtti.

Nurettin Canikli, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun-Dereli yolu ve Eğribel Tüneli'yle ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Giresun-Dereli ayrımında 23 kilometrelik yolun ihalesi yapıldığını hatırlatan Canikli, "İhaleyi alan firma belli oldu. 9 metre genişliğinde bin 66 metre uzunluğunda 4 adet tünel, 902 metre uzunluğunda 17 adet köprüden oluşan Giresun-Dereli yolu 14 metre genişliğinde gidiş ve geliş şeklinde yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Giresun-Dereli yolunun 6.5 kilometrelik bölümünün altyapı ihalesinin Giresun İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldığını hatırlatan Canikli, şöyle devam etti: "Karayolları 10 Bölge Müdürlüğü'nce yapılmış olan ihale ile bu 6.5 kilometrelik yolun üst yapısı da yapılacak olup yolun tamamı bitirildiğinde Giresun-Dereli arası yol hem kısalacak olup hem de standardı çok yükselmiş olacaktır. Bu yolun ihalesi Kamu İhale Kurumu'nca onaylandıktan sonra detaylar açıklanacaktır."

Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü aktardı. Eğribel Tüneli Projesi ihalesi için yeterlilik tekliflerinin alındığını kaydeden Canikli, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü'nün 6-7 firmayı belirleyerek, daha sonra proje ihalesi için teklif alacağını bildirdi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, İBB Meclisi Gündeminde


İstanbul Boğazı’na yapılacak 3 katlı tüp geçit projesi bugün (11 Mart Çarşamba 2015) İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülecek..

 

 
Hürriyet'ten Fatih Aksu'nun haberine göre, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ve İstanbul Boğazı’ın altından geçecek olan 3 Katlı Büyük İstanbul Metro ve Karayolu Boğaz Geçişi Projesi bugün İBB Meclis’inde görüşüecek ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planlarına işlenecek.
 
9 Mart Pazartesi günü İBB Meclis’inde komisyona havale edilen proje bugün İmar ve Bayındırlık ile Ulaşım ve Trafik Komisyonu’nun ortak raporu olarak Meclis gündeminde tartışmaya açılacak.
 
CHP'nin, projenin STK’lar ile görüşülmeden, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İBB bürokratları tarafından projelendirilip hayata geçirilmesinin yanlış olduğunu gerekçesi ile projeye ret oyu vereceği öğrenildi.
 
Konu hakkında açıklamalarda bulunan CHP’li İBB Meclis Üyesi Hüseyin Sağ,  projenin  1/100 binlik planda olmadığını, üçüncü köprü güzergahının ise lastik tekerlekli ağır taşıtların geçmesi için yapıldığını, projenin ÇED raporu bile olmadığı halde Meclis’e gelmesinin doğru olmadığını söyledi.
 
 
 
01-03-2011
Bu haber toplam 14898 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?