En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 22.12.2014 22:39
Eğribel Tüneli Projesi

Eğribel Tüneli Projesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü belirtti.

Nurettin Canikli, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun-Dereli yolu ve Eğribel Tüneli'yle ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Giresun-Dereli ayrımında 23 kilometrelik yolun ihalesi yapıldığını hatırlatan Canikli, "İhaleyi alan firma belli oldu. 9 metre genişliğinde bin 66 metre uzunluğunda 4 adet tünel, 902 metre uzunluğunda 17 adet köprüden oluşan Giresun-Dereli yolu 14 metre genişliğinde gidiş ve geliş şeklinde yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Giresun-Dereli yolunun 6.5 kilometrelik bölümünün altyapı ihalesinin Giresun İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldığını hatırlatan Canikli, şöyle devam etti: "Karayolları 10 Bölge Müdürlüğü'nce yapılmış olan ihale ile bu 6.5 kilometrelik yolun üst yapısı da yapılacak olup yolun tamamı bitirildiğinde Giresun-Dereli arası yol hem kısalacak olup hem de standardı çok yükselmiş olacaktır. Bu yolun ihalesi Kamu İhale Kurumu'nca onaylandıktan sonra detaylar açıklanacaktır."

Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü aktardı. Eğribel Tüneli Projesi ihalesi için yeterlilik tekliflerinin alındığını kaydeden Canikli, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü'nün 6-7 firmayı belirleyerek, daha sonra proje ihalesi için teklif alacağını bildirdi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ovit Tüneli'nde Çalışmalar Tekrar Başladı


alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ekibi tarafından yapılan incelemelerde tespit edilen iş güvenliği eksiklikleri sebebiyle durdurulan Ovit Tüneli çalışmaları yeniden başladı..

 

Rize’nin İkizdere İlçesi Ovit Dağı geçidindeinşası devam eden Ovit Tüneli, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ekibi tarafından yapılan denetimlerde ‘Yetersiz iş güvenliği’ gerekçesiyle geçici olarak kapatılmıştı. 12.6 kilometre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun, dünyanın 4’üncü uzun çift tüplü tüneli olma özelliğine sahip Ovit Tüneli’nde durdurma kararının ardından saptanan eksiklikler giderildi ve çalışmalar yenden başladı.
 
23 Temmuz 2014 tarihinde yapılan incelemede Ovit Tünel inşaatında acil uyarı sistemi bulunmadığı, tünellerde zehirli gaz seviyesinin makul seviyenin üzerinde olması, havalandırmanın yeterli olmaması ve emiş sistemi olmaması gerekçeleri ile inşaat faaliyetleri geçici olarak durdurulmasına karar verilmişti. Ancak tünel inşaatını üstlenen firma eksikliklere rağmen çalışmalara devam edince müfettişler 2 Ekim 2014 tarihinde  İçişleri Bakanlığı’na bir yazı göndererek durumu bildirmişti. Bakanlığın Rize Valiliği aracılığı ile uyardığı firma 31 Ekim 2014 tarihinde tüneldeki inşaat faaliyetlerine ara vermişti.
 
31 Ekim tarihinde firmanın talebi ile Ankara’dan gelen iş müfettişleri tünelde ikinci kez inceleme yaptı ve eksikliklerin tam anlamıyla giderilmediğini saptadı. Bu gelişme üzerine Bunun üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da firmaya eksikliklerin tamamlanması için izinverdi.
 
İki gün önce Ovit tünelinde tekrar inceleme yapan iş müfettişleri, eksikliklerin tamamen giderildiğini tespit etti.
 
 
 
 
 
01-03-2011
Bu haber toplam 13998 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?