En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 27.01.2015 18:54
Eğribel Tüneli Projesi

Eğribel Tüneli Projesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü belirtti.

Nurettin Canikli, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun-Dereli yolu ve Eğribel Tüneli'yle ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Giresun-Dereli ayrımında 23 kilometrelik yolun ihalesi yapıldığını hatırlatan Canikli, "İhaleyi alan firma belli oldu. 9 metre genişliğinde bin 66 metre uzunluğunda 4 adet tünel, 902 metre uzunluğunda 17 adet köprüden oluşan Giresun-Dereli yolu 14 metre genişliğinde gidiş ve geliş şeklinde yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Giresun-Dereli yolunun 6.5 kilometrelik bölümünün altyapı ihalesinin Giresun İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldığını hatırlatan Canikli, şöyle devam etti: "Karayolları 10 Bölge Müdürlüğü'nce yapılmış olan ihale ile bu 6.5 kilometrelik yolun üst yapısı da yapılacak olup yolun tamamı bitirildiğinde Giresun-Dereli arası yol hem kısalacak olup hem de standardı çok yükselmiş olacaktır. Bu yolun ihalesi Kamu İhale Kurumu'nca onaylandıktan sonra detaylar açıklanacaktır."

Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü aktardı. Eğribel Tüneli Projesi ihalesi için yeterlilik tekliflerinin alındığını kaydeden Canikli, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü'nün 6-7 firmayı belirleyerek, daha sonra proje ihalesi için teklif alacağını bildirdi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Avrasya Tüneli Çalışmaları Sebebiyle İstanbul'da Trafik Akışı Değişiyor


Son rötuşların yapıldığı Avrasya Tüneli projesi kapsamında yapılacak yol ve kavşak yapım çalışmaları sebebiyle Samatya -Yenikapı arasındaki trafik akışı değişiyor..

 

Avrasya Tüneli projesi kapsamında  yapılacak olan çalışmalar sebebiyle Samatya'da Samatya -Yenikapı arasındaki trafik akışı, geçici olarak değiştirilecek. 2 Aralık 2014 Salı günü başlayacak olan  yol ve kavşak yapımı çalışmaları kapsamında trafik, Samatya girişindeki trafik ışıklarından itibaren Yenikapı yönüne tercihli yoldan verilecek.
 
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Karayolları Bölge Müdürlüğünün yürüttüğü çalışmaların Samatya kavşağında başlayacağını, Sahil Kennedy Caddesi - Bakırköy - Yenikapı istikametinde ise yol ve kavşak yapımı sebebiyle Samatya -Yenikapı arasındaki trafik akışının geçici olarak değiştirileceği belirtildi.
 
Açıklamada çalışmalar süresince kapatılacak olan iki şerit yerine araçların tercihli yolu kullanacağı belirtilerek, söz konusu çalışmaların 2 Aralık 2014 Salı günü saat 02:00'den itibaren başlatılacağı ve 1. etap çalışmalarının 6 ay iinde tamamlanmasının planlandığı bildirildi.
 
 
 
 
 
01-03-2011
Bu haber toplam 14898 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?