En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 06.03.2015 13:04
Eğribel Tüneli Projesi

Eğribel Tüneli Projesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü belirtti.

Nurettin Canikli, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun-Dereli yolu ve Eğribel Tüneli'yle ilgili gelişmeler hakkında bilgiler verdi. Giresun-Dereli ayrımında 23 kilometrelik yolun ihalesi yapıldığını hatırlatan Canikli, "İhaleyi alan firma belli oldu. 9 metre genişliğinde bin 66 metre uzunluğunda 4 adet tünel, 902 metre uzunluğunda 17 adet köprüden oluşan Giresun-Dereli yolu 14 metre genişliğinde gidiş ve geliş şeklinde yapılacaktır." ifadelerini kullandı.

Giresun-Dereli yolunun 6.5 kilometrelik bölümünün altyapı ihalesinin Giresun İl Özel İdaresi tarafından yaptırıldığını hatırlatan Canikli, şöyle devam etti: "Karayolları 10 Bölge Müdürlüğü'nce yapılmış olan ihale ile bu 6.5 kilometrelik yolun üst yapısı da yapılacak olup yolun tamamı bitirildiğinde Giresun-Dereli arası yol hem kısalacak olup hem de standardı çok yükselmiş olacaktır. Bu yolun ihalesi Kamu İhale Kurumu'nca onaylandıktan sonra detaylar açıklanacaktır."

Canikli, Giresun-Şebinkarahisar karayolu üzerinde bulunan 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi'ne tünel projesinin ihale aşamasının sürdüğünü aktardı. Eğribel Tüneli Projesi ihalesi için yeterlilik tekliflerinin alındığını kaydeden Canikli, Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü'nün 6-7 firmayı belirleyerek, daha sonra proje ihalesi için teklif alacağını bildirdi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde Geçiş Ücreti 3 Doların Altında Olacak


Dün Başbakan Davutoğlu tarafından tanıtılan 3 katlı tüp geçit formundaki Büyük İstanbul Tüneli, 2020 yılına kadar tamamlanacak olup geçiş ücreti ise 3 doların altında olacak..

 

İstanbul'da, Marmaray ve Avrasya tünellerinin ardından bu kez de boğazın altından geçecek ve raylı sistem ile otomobillerin geçişine olanack sağlayacak 3 katlı tüp geçit projesi için harekete geçildi. Orta katta raylı sistemin diğer ii katta ise otomobillerin geçiş yapabileceği yapısı ile dünyada bir ilk olacak tüp geçit projesi denizin 110 metre altından geçecek. İstanbul'un iki yakasını denizim altından birleştirecek olan projenin İstanbul trafiğini de ciddi ölçüde rahatlatması bekleniyor.
 
Anadolu yakasındaki başlangıç noktası Ümraniye-Çamlık bölgesi olacak 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin Avrupa yakasındaki diğer ucu Hasdal olacak. Toplam 16 kilometreyi bulacak olan tünelde hem demir yolu hem de karayolu bulunacak. 5 yılda yapılması planlanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, sadece 14 dakikada gidilebilecek.
 
Haziran ayındaki seçim öncesinde ihalesi gerçekleştirilecek olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinin yapım aşamasında 2 bin 800 kişi, işletme aşamasında ise 800 kişi istihdam edilecek.
 
Öte yandan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde geçişlerden alınacak ücretin otomobil başına tek yön için 3 doların altında olacağı bildirildi.
 
01-03-2011
Bu haber toplam 14898 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?