En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 05.03.2015 20:43
Avrasya Tüneli'nde İnşaat Başlıyor

Avrasya Tüneli'nde İnşaat Başlıyor

Avrupa ve Asya'yı İstanbul Boğazı'nın altından geçerek birbirine bağlayacak olan tüp geçit formundaki Avrasya Tüneli için inşaat çalışmaları başlıyor..

 

Avrupa ve Anadolu yakasını Boğaz'ın altından birbirine bağlayacak olan karayolu tüneli Avrasya'nın inşaası başlıyor.
 
İstanbul Boğazı Karayolu tüp geçit inşaatı ile ilgili çalışmalar cumartesi günü başlayacak.
 
Bu kapsamda Anadolu yakası ulaşımıyla ilgili bazı düzenlemeler yapıldı.
 
Üsküdar'daki İSFALT Genel Müdürlüğü karşısındaki Selimiye Eyüp Aksoy Kavşağı’nın iki kolu trafiğe kapatılacak.
 
Üç yıl sürecek çalışmalar boyunca trafiği aksatmamak için gerekli sirkülasyon ve alternatif güzergahlar tespit edilerek işaretlemeler, yönlendirmeler yapıldı.
 
Kaynak: The Lira
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde Geçiş Ücreti 3 Doların Altında Olacak


Dün Başbakan Davutoğlu tarafından tanıtılan 3 katlı tüp geçit formundaki Büyük İstanbul Tüneli, 2020 yılına kadar tamamlanacak olup geçiş ücreti ise 3 doların altında olacak..

 

İstanbul'da, Marmaray ve Avrasya tünellerinin ardından bu kez de boğazın altından geçecek ve raylı sistem ile otomobillerin geçişine olanack sağlayacak 3 katlı tüp geçit projesi için harekete geçildi. Orta katta raylı sistemin diğer ii katta ise otomobillerin geçiş yapabileceği yapısı ile dünyada bir ilk olacak tüp geçit projesi denizin 110 metre altından geçecek. İstanbul'un iki yakasını denizim altından birleştirecek olan projenin İstanbul trafiğini de ciddi ölçüde rahatlatması bekleniyor.
 
Anadolu yakasındaki başlangıç noktası Ümraniye-Çamlık bölgesi olacak 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin Avrupa yakasındaki diğer ucu Hasdal olacak. Toplam 16 kilometreyi bulacak olan tünelde hem demir yolu hem de karayolu bulunacak. 5 yılda yapılması planlanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, sadece 14 dakikada gidilebilecek.
 
Haziran ayındaki seçim öncesinde ihalesi gerçekleştirilecek olan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinin yapım aşamasında 2 bin 800 kişi, işletme aşamasında ise 800 kişi istihdam edilecek.
 
Öte yandan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nde geçişlerden alınacak ücretin otomobil başına tek yön için 3 doların altında olacağı bildirildi.
 
06-04-2013
Bu haber toplam 5061 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?