En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 21.12.2014 07:31
Avrasya Tüneli'nde İnşaat Başlıyor

Avrasya Tüneli'nde İnşaat Başlıyor

Avrupa ve Asya'yı İstanbul Boğazı'nın altından geçerek birbirine bağlayacak olan tüp geçit formundaki Avrasya Tüneli için inşaat çalışmaları başlıyor..

 

Avrupa ve Anadolu yakasını Boğaz'ın altından birbirine bağlayacak olan karayolu tüneli Avrasya'nın inşaası başlıyor.
 
İstanbul Boğazı Karayolu tüp geçit inşaatı ile ilgili çalışmalar cumartesi günü başlayacak.
 
Bu kapsamda Anadolu yakası ulaşımıyla ilgili bazı düzenlemeler yapıldı.
 
Üsküdar'daki İSFALT Genel Müdürlüğü karşısındaki Selimiye Eyüp Aksoy Kavşağı’nın iki kolu trafiğe kapatılacak.
 
Üç yıl sürecek çalışmalar boyunca trafiği aksatmamak için gerekli sirkülasyon ve alternatif güzergahlar tespit edilerek işaretlemeler, yönlendirmeler yapıldı.
 
Kaynak: The Lira
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ovit Tüneli'nde Çalışmalar Tekrar Başladı


alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ekibi tarafından yapılan incelemelerde tespit edilen iş güvenliği eksiklikleri sebebiyle durdurulan Ovit Tüneli çalışmaları yeniden başladı..

 

Rize’nin İkizdere İlçesi Ovit Dağı geçidindeinşası devam eden Ovit Tüneli, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı ekibi tarafından yapılan denetimlerde ‘Yetersiz iş güvenliği’ gerekçesiyle geçici olarak kapatılmıştı. 12.6 kilometre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun, dünyanın 4’üncü uzun çift tüplü tüneli olma özelliğine sahip Ovit Tüneli’nde durdurma kararının ardından saptanan eksiklikler giderildi ve çalışmalar yenden başladı.
 
23 Temmuz 2014 tarihinde yapılan incelemede Ovit Tünel inşaatında acil uyarı sistemi bulunmadığı, tünellerde zehirli gaz seviyesinin makul seviyenin üzerinde olması, havalandırmanın yeterli olmaması ve emiş sistemi olmaması gerekçeleri ile inşaat faaliyetleri geçici olarak durdurulmasına karar verilmişti. Ancak tünel inşaatını üstlenen firma eksikliklere rağmen çalışmalara devam edince müfettişler 2 Ekim 2014 tarihinde  İçişleri Bakanlığı’na bir yazı göndererek durumu bildirmişti. Bakanlığın Rize Valiliği aracılığı ile uyardığı firma 31 Ekim 2014 tarihinde tüneldeki inşaat faaliyetlerine ara vermişti.
 
31 Ekim tarihinde firmanın talebi ile Ankara’dan gelen iş müfettişleri tünelde ikinci kez inceleme yaptı ve eksikliklerin tam anlamıyla giderilmediğini saptadı. Bu gelişme üzerine Bunun üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da firmaya eksikliklerin tamamlanması için izinverdi.
 
İki gün önce Ovit tünelinde tekrar inceleme yapan iş müfettişleri, eksikliklerin tamamen giderildiğini tespit etti.
 
 
 
 
 
06-04-2013
Bu haber toplam 4161 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?