En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 26.11.2014 10:46
Avrasya Tüneli'nde İnşaat Başlıyor

Avrasya Tüneli'nde İnşaat Başlıyor

Avrupa ve Asya'yı İstanbul Boğazı'nın altından geçerek birbirine bağlayacak olan tüp geçit formundaki Avrasya Tüneli için inşaat çalışmaları başlıyor..

 

Avrupa ve Anadolu yakasını Boğaz'ın altından birbirine bağlayacak olan karayolu tüneli Avrasya'nın inşaası başlıyor.
 
İstanbul Boğazı Karayolu tüp geçit inşaatı ile ilgili çalışmalar cumartesi günü başlayacak.
 
Bu kapsamda Anadolu yakası ulaşımıyla ilgili bazı düzenlemeler yapıldı.
 
Üsküdar'daki İSFALT Genel Müdürlüğü karşısındaki Selimiye Eyüp Aksoy Kavşağı’nın iki kolu trafiğe kapatılacak.
 
Üç yıl sürecek çalışmalar boyunca trafiği aksatmamak için gerekli sirkülasyon ve alternatif güzergahlar tespit edilerek işaretlemeler, yönlendirmeler yapıldı.
 
Kaynak: The Lira
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ilgaz Tüneli 2015 Yılı Sonunda Açılacak


Çalışmaların yüzde 45 oranında tamamlandığı Ilgaz Tüneli'nin 2015 yılı sonlarına doğru, kış aylarına girilmeden hizmete açılması hedefleniyor..

 

Ankara-Kastamonu arasındaki mesafeyi 1,5 saat kısaltacak olan yol ve Ilgaz Tüneli’nin yapımı hızla devam ediyor. Yüzde 45'i tamamlanan tünel, Ankara'yı, İnebolu, Abana ve Cide sahilleri ile denize bağlayacak olup, Kastamonu’ya turist çekecek. Ayrıca sürücülerin en çok zorlandığı bölgelerden biri olan Ilgaz dağı'nı sadece 8 dakikada geçme avantajı sağlayacak.
 
Sadece 1 yılda ülke ekonomisine katkısı 38.2 milyon lira olacak Ilgaz Tüneli'nin 2015 yılının sonunda kış ayına gelmeden tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor.
 
Karadeniz ile Akdeniz limanlarını da birbirine bağlayacak olan Ilgaz Tüneli çalışmaları hakkında bilgi veren Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar, Kastamonu’nun Diphan mevkisinden başlayıp Çankırı’nın Tetek mevkisinde bitecek olan tünel projesinin bölge halkına da büyük katkı sağlayacağını belirtti.
 
Ilgaz Dağı’ndaki iki tünelin girişi ve çıkışının “köpek balığı ağzı” görünümünde tasarlandığını belirten Sami Uyar, söz konusu tasarımın sadece Ilgaz Tüneli girişleri için yapıldığını söyledi.
 
 
 
06-04-2013
Bu haber toplam 3708 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?