En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 20.03.2018 06:08
Asfalt Yerine Beton Yollar Geliyor

Asfalt Yerine Beton Yollar Geliyor

Ağır taşıtların kullandığı yollarda ABD’de yüzde 90, Belçika-Hollanda’da yüzde 50 oranında tercih edilen 'beton yol' uygulamaları Türkiye’de de artırılacak..

 

 
Dünya gazetesinden İbrahim Ekinci'nin haberine göre beton yolların, asfalta nazaran yüzde 35 daha ucuz, 2 kat daha uzun ömürlü olduğunu öğrenen bazı belediyeler beton yol ihaleleri gerçekleştirirken Karayolları Genel Müdürlüğü beton yolu şartnamelerine almaya başladı.
 
Asfalt yollara harcanan bakım onarım giderlerinden sağlanan kâr ile her yıl bir adet Avrasya Tüneli yapacak kadar tasarruf sağlanabileceğini belirten Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası Başkanı Tufan Ünal, Samsun’da, Trabzon’da bazı bölgelerde, Tekirdağ’da bazı yollar beton yapıldığını, yolların tamamen beton olabileceği gibi beton üzerine asfalt da olabileceğini söyledi.
 
 
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Rus Turistlerin Mayıs İçin En Çok Tercih Ettiği Ülke Türkiye Oldu


Rusya Federal Turizm Ajansı'nın (Rosturizm) açıkladığı verilere göre, Rus turistlerin Mayıs ayı yurt dışı tatil tercihlerinde ilk sırada Türkiye var..

 

 
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) tarafından, Rusya'nın önde gelen tur operatörleri baz alınarak açıklanan verilere göre, Rus turistlerin mayıs ayında açık ara "favori tatil yeri"  toplam rezervasyonlar içerisinde yüzde 32’lik para sahip olan Türkiye oldu.
 
Kıbrıs yüzde 8, Yunanistan ise yüzde 7’lik pay ile Türkiye’nin ardından en çok tercih edilen diğer tatil yerleri olarak belirlenirken Rus turistlerin Mayıs ayı tatil talebinin bu yıl 2016 yılına göre yüzde 12 daha fazla olduğu açıklandı.
 
Turizm sektörü yetkilileri,  2017 yılının Ocak ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 81’lik artışla 40 bin 124 kişiye yükselen Rus turist sayısının, bu yıl yaklaşık 3 milyon kişiye ulaşmasını bekliyor.
 
22-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?