En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 17.03.2018 16:23
Antalya-Mersin Arası 5 Saate Düşüyor

Antalya-Mersin Arası 5 Saate Düşüyor

Antalya ile Mersin arasındaki ulaşım süresini 10 saatten 5 saate indirecek olan Alanya ile Gazipaşa arasındaki 14 kilometrelik kısmın bu yıl içinde biteceği bildirildi.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, yaptığı açıklamada, Ulaştırma Bakanlığı'nın başlattığı Akdeniz Sahil Yolu şeridi kapsamında yapılan yolda incelemelerde bulundu.

25 milyon liraya mal olan yolun Ulaştırma Bakanlığı'nın acil eylem planı içinde olduğunu belirten Kaymakam Doğan, Bakan Binali Yıldırım'ın da yolu çok önemsediğini kaydetti.

Doğan, "Tabiri caizse dağları peynir gibi dilimlenerek kaymak gibi duble yollar yapılıyor. 14 kilometrelik Yeşilöz ile Kahyalar arasındaki yolu Enka İnşaat yapıyor. Çalışmalar çok güzel devam ediyor. İnşallah bu yıl bitecek. Bu yol bitince Antalya ile Mersin arası çok mükemmel bir kara yolu olacak. Akdeniz sahil yolu çok önemli ve gerekli bir yol. Alanya - Gazipaşa arasındaki eski yol, nitelik ve yoğunluk olarak ihtiyacı karşılamıyor. Bu nedenle Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sayın Ulaştırma Bakanımız Yıldırım, Karayolları Genel Müdürlüğü ve tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Bu yol ve havaalanı ile birlikte Alanya'nın da ulaşım konusunda hiçbir problemi kalmayacak." diye konuştu.

Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü Şube Şefi Süleyman Ateş, Gazipaşa - Alanya arasının 44 kilometre olduğunu hatırlatarak çalışmaların 14 kilometrelik bölümde sürdüğünü söyledi.

Çalışmaları ile ilgili teknik bilgi veren Ateş, yolun genişliğinin 26 metre olduğunu söyledi. Şu anda Anamur'da da aynı şekilde çalışmaların devam ettiğini ifade eden Ateş, köprüsüyle ve alt geçitleriyle çok güzel bir yol güzergâhı çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Antalya İlçe İlçe Konut Fiyatları - Şubat 2017


Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi'ne göre Antalya'da konut fiyatları yıllık bazda yüzde 6 oranında artarken son bir ayda ilçe bazında en büyük fiyat artışı Kemer'de kaydedildi..

 

Hürriyet Emlak Şubat 2017 Emlak Endeksi verilerine göre, geçtiğimiz Şubat ayında Antalya'da satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 6 oranında artışla metrekare bazında ortalama 1.859 lira seviyesine ulaşırken konutların amortisman süresi ise ortalama 18 yıl olarak belirlendi.
 
Söz konusu dönemde kiralık konut fiyatlarında yüzde 1 artış meydana gelen turizmin başkenti Antalya'da kiralar ise 8 lira/metrekare oldu.
 
Antalya'da son bir aylık dönemde konut fiyatlarının en çok arttığı ilçeler ise sırasıyla yüzde 6,5 ile Kemer, yüzde 3,2 ile Serik ve yüzde 2,4 ile Konyaaltı oldu.
 
 
Antalya satılık konut fiyatları ve fiyat artış oranları:
 
 
03-03-2011
Bu haber toplam 16893 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?