En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 24.02.2018 10:01
Alo Taksi Hattı Numarası '134' Olacak

Alo Taksi Hattı Numarası '134' Olacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), "134" kısa numarasının Alo Taksi Hattı için Türkiye Belediyeler Birliğine tahsis edilmesi yönünde karar verdi..

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nun (BTK) resmi internet sitesinde yayınlanan kararıa göre, "134" kısa numarasının Türkiye Belediyeler Birliğine "Alo Taksi" hizmet adıyla tahsis edilmesi kararlaştırıldı.
 
Buna göre, BTK, Elektronik Haberleşme Kanunu, Numaralandırma Yönetmeliği, Mahalli İdareler Kanunu ile Ulaşımda Enerji Verimliliğinin Artırılmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in ilgili maddeleri ve diğer mevzuat kapsamında, "134" kısa numarasının "Alo Taksi" hizmet adıyla Türkiye Belediyeler Birliği'ne tahsis edilmesi yönünde karar verdi.
 
Özellikle kısa mesafe için yolcu almayan taksici sorununa çözüm olması beklenen uygulamada 134 nolu hattı arayan yolcuya gideceği mesafe ne olursa olsun bir taksi yönlendirilecek. Yolcu ve taksici arasında yaşanan gereksiz tartışmalara son verecek uygulama taksicilerin de psikolojik açıdan daha rahat olmasını sağlayacak.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul Taksicileri Uber Taksi'den Şikayetçi


Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman, Uber Taksi uygulamasının taksici esnafa maddi anlamda zarar verdiğini söyledi..

 

Otomobil sahibi olan bazı vatandaşların akıllı telefonlarına indirdikleri bir uygulama sayesinde taksi hizmeti vermesini sağlayan Uber Taksi, İstanbullu taksicilerin isyan etmesine neden oldu. Uygulama nedeniyle zarar uğradıklarını söyleyen taksiciler uygulamanın yasaklanmasını talep etti.
 
Birçok ülkede haksız kazanç sağladığı gerekçesiyle protesto edilen, son bir yılda İspanya, Belçika, Romanya, Hollanda, İtalya ve Almanya dahil birçok ülkede yasaklanmasına rağmen hala dünyanın en kalabalık şehirlerinde faaliyet göstermeyi sürdüren Uber Taksi uygulaması son olarak İstanbullu taksici esnafın tepkisine neden oldu.
 
Birleşik Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Hüseyin Duman, söz konusu uygulama nedeniyle taksicilerin ekonomik menfaatlerinin zarar gördüğünü, mevcut mevzuatın öngördüğü yükümlülükleri görmezden gelen bir uygulamanın akıbetinin yasaklanmak olacağını söyledi.
 
BiTaksi Kurucusu Nazım Salur ise Uber Taksi'nn BiTaksi'yle aynı kurallar çerçevesinde rekabet etmediğini, Uber Taksi'nin mali işlemlerinin yurt dışındaki şirket üzerinden yapıldığını bu sebeple de Türk mali mevzuatı çerçevesinde vergilendirilmediğini söyledi.
06-06-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?