En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 23.02.2018 20:22
Ağır Vasıta Araçlar ve Otobüsler 3. Köprü'yü Kullanacak

Ağır Vasıta Araçlar ve Otobüsler 3. Köprü'yü Kullanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 3. Köprü'nün açılmasının ardından diğer köprülerdeki kamyon, ticari otobüs ve ağır vasıta araçlarının tamamının 3.Köprü'ye yönlendirileceğini açıkladı..

 

 

Ulaştırma Bakanlığı'nın yatırımları hakkında  İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Erol Kaya ile üyelere bilgi veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, dünyanın en büyük açıklığa sahip dördüncü köprüsü olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün siluetinin Mayıs ayında ortaya çıkacaüğını söyledi.
 
Bakan Yıldırım, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün hizmete açılmasının ardından Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü ile Boğaziçi Köprüsü'nden geçen kamyon, ticari otobüs ve ağır vasıta araçlarının tamamının 3. Köprüye yöndendirileceğini ve buradan 7 gün 24 saat geçişin olacağını söyledi.
 
 
Kanal İstanbul'da sorun yok
Bakan Yıldırım, 'çılgın proje' olarak adlandırılan Kanal İstanbul projesinin altyapısına ilişkin herhangi bir sorun olmadığını da belirtti.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün Temeli Atıldı


Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın katıldığı özel bir törenle atıldı..

 

Tamamlandığında "Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü" olma unvanına sahip olacak ''Çanakkale 1915 Köprüsü'' ile Malkara-Çanakkale Otoyolu'nun temeli bugün düznelenen özel bir tören ile atıldı. Söz konusu törene Çanakkale'nin Lapseki ilçesindeki Şekerkaya mevkisinde düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı sebebiyle bulunduğu 18 Mart Stadyumu'ndan video konferans sistemiyle bağlandı.
 
Başbakan Binali Yıldırım ve Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın da katıldığı törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün temeli atılan Çanakkale Köprüsü'nün 5 yıl sonra yani 2023'te hizmete açılacağını, köprünün 10 milyar 500 milyon liraya mal olacağını söyledi.
 
Çanakkale Köprüsü'nün dünyanın bir numarası olacağını da vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın en geniş köprüsü ile Asya'yı Avrupa'ya bağlayacaklarını söyledi.
 
31-03-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?