En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 20.03.2018 06:08
ABD'nin İstanbul Yasağında Yeni Gelişme

ABD'nin İstanbul Yasağında Yeni Gelişme

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağı uygulamasına ilişkin ABD'deki muhataplarına bir mektup gönderdi..

 

ABD'nin uçakta elektronik cihaz yasağı uygulaması hakkında ABD'deki muhataplarına bir mektup gönderen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye'nin uluslararası güvenlik kurallarına uyduğunu, İstanbul ve Ankara'nın yasak kapsamından çıkarılması gerektiğini söyledi.
 
Bakan Arslan söz konusu mektupta uygulamanın yolcu konforunu olumsuz etkilediğini ve vurguladı.
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın imzası ile  başlatılan uygulamayla  cep telefonundan büyük elektronik cihazların uçak kabinine alımı yasaklanmış söz konusu yasağın uygulanacağı ülkeler ise Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri), Amman (Ürdün), Cidde, Riyad (Suudi Arabistan), Doha (Katar), Kahire (Mısır), Kazablanka (Fas) ve Kuveyt'i (Kuveyt) olarak açıklanmıştı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

AirBnb'den Trump Yasağından Etkilenen Göçmenlere Ücretsiz Ev Sözü


Ev kiralama platformu AirBnn'nin CEO'su Brian Chesky, ABD Başkanı Donald Trump'ın tartışma yaratan göçmen yasağı sonrasında yasaktan etkilenenlere ücretsiz kalacak yer sağlayacağını açıkladı..

 

Evini kiralayanlar ile gezginleri bir araya getiren AirBnb platformunun CEO'su Brian Chesky,  Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, 3 milyondan fazla ev olduğunu, yasaktan etkilenenlere kesinlikle yer bulabileceklerini, söz konusu göçmen yasağından etkilenen ve kalacak yeri olmayan herkesin kendisine şahsen e-posta gönderebileceğini belirtti.
 
AirBnB ayrıca afetlerden etkilenen şehirlere de yardım kapsamında hazırda tuttuğu kalacak yer olanağı sunuyor. Son olarak İtalya depreminde ve Şili'deki yangında söz konusu evleri afetzedelere açan Chesky, gerekirse bu evlerin de seyahat yasağından etkilenenlerede  açılabileceğini söyledi.
 
AirBnb'nın yanı sıra  Trump'ın Suriye, Irak, İran, Yemen, Libya, Somali ve Sudanlılar olmak üzere 7 ülkeden gelecek göçmenlerin ABD'ye girmesini yasaklayan  uygulamasına Netflix ve Twitter şirketleri de tepki göstermiş, . ABD'nin göçmenler tarafından kurulduğuna dikkat çekerek, nereden gelirlerse gelsinler göçmenlerin yanında olduklaırnı açıklamıştı.
22-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?