En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 20.12.2014 10:42
3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

İnşası devam etmekte olan ve binlerce ağacın kesilmeye devam ettiği 3. köprü çalışma alanı Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraflandı..
Yavuz Sultan Selim olarak adlanrıılan 3. köprü projesinin inşaat alanı olan binlerce ağacın kesildiği oırmanlık alan Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraf makineleri ve kameralarla kayıt altına aldı.
 
Zekeriyaköy Forumu’ndan yapılan açıklamada, “Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun verdiği rakama göre daha şimdiden 250 bin, STK’ların verilerine göre 1 milyon ağacı katleden ve 1 milyon 610 binini de katledecek olan ‘3. Rant Köprüsü Projesi’ne dur’ demek istiyoruz” denildi. Köprü ve otoyola kurban edilen ormanlara dikkat çekmek için önceki gün düzenlenen foto safaride amatör ve profesyonel onlarca fotoğraf tutkunu bir araya geldi. Demirciköy ve Uskumruköy’deki ormanlık arazi içerisindeki inşaat yerleri gezilerek fotoğraflandı. Orman içinde açılan yollarda yapılan gezinin ardından tekrar Zekeriyaköy Parkı’na dönen grup, burada çektikleri görüntüleri paylaştı.
 
 
YÜZDE 70’İ GİDİYOR
 
İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Zafer Murat Çetintaş, foto-safari sonunda yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki 135 bin hektarlık ormanlık alanın 50 bini 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu, yeni havaalanı, Kanal İstanbul gibi projelere gidiyor. Orman varlığımız yüzde 30‘a kadar düşecek” dedi. National Geographic için çalışan fotoğrafçı Ali İhsan Gökçen ise şunları söyledi: “Bir köprünün ihtiyaç olduğunu anlayabilirim ama bunun yapılmasıyla alakalı hiçbir bilimsel gerçeklik yok. Burası ikinci bir Kavacık, ikinci bir Ümraniye olacak.”
 
 
Kaynak: Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yalova'ya Kesilenin 100 Katı Ağaç Dikilecek


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın talimatı ile kesilen ağaçlar yerine 100 katı ağaç ekileceğini açıkladı..

 

Dün (2 Aralık 2014 Salı) TBMM'de gazetecilele sohbet eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ın talimatı ile kesilen ağaçlarla ilgili bir açıklama yaparak, kesilenin 100 katı ağacın dikilmesi için talimat verdiğini söyledi. Belediye Başkanı Salman'ın ayıbını örteceklerini belirten Bakan Eroğlu, zamanında Atatürk'ün Yalova'daki köşkünü ağaçların kapattığını ancak Atatürk'ün ağaçların kesilmesine izin vermeyip köşkü taşımaları için talimat verdiğini belirterek o zamanın şartları ve teknolojisi ile asırlık ağaçların kurtarılabildiğini söyledi.
 
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise önceki gün Belediye Meclisi toplantısında ağaçların kesilmesini protesto eden gruba zabıtanın biber gazıyla müdahale etmesi sebebiyle özür dileyerek, zabıta Müdürlüğü ve kendi adına özür dilediğini söyledi.
 
 
19-08-2013
Bu haber toplam 4338 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?