En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 29.03.2015 07:24
3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

İnşası devam etmekte olan ve binlerce ağacın kesilmeye devam ettiği 3. köprü çalışma alanı Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraflandı..
Yavuz Sultan Selim olarak adlanrıılan 3. köprü projesinin inşaat alanı olan binlerce ağacın kesildiği oırmanlık alan Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraf makineleri ve kameralarla kayıt altına aldı.
 
Zekeriyaköy Forumu’ndan yapılan açıklamada, “Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun verdiği rakama göre daha şimdiden 250 bin, STK’ların verilerine göre 1 milyon ağacı katleden ve 1 milyon 610 binini de katledecek olan ‘3. Rant Köprüsü Projesi’ne dur’ demek istiyoruz” denildi. Köprü ve otoyola kurban edilen ormanlara dikkat çekmek için önceki gün düzenlenen foto safaride amatör ve profesyonel onlarca fotoğraf tutkunu bir araya geldi. Demirciköy ve Uskumruköy’deki ormanlık arazi içerisindeki inşaat yerleri gezilerek fotoğraflandı. Orman içinde açılan yollarda yapılan gezinin ardından tekrar Zekeriyaköy Parkı’na dönen grup, burada çektikleri görüntüleri paylaştı.
 
 
YÜZDE 70’İ GİDİYOR
 
İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Zafer Murat Çetintaş, foto-safari sonunda yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki 135 bin hektarlık ormanlık alanın 50 bini 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu, yeni havaalanı, Kanal İstanbul gibi projelere gidiyor. Orman varlığımız yüzde 30‘a kadar düşecek” dedi. National Geographic için çalışan fotoğrafçı Ali İhsan Gökçen ise şunları söyledi: “Bir köprünün ihtiyaç olduğunu anlayabilirim ama bunun yapılmasıyla alakalı hiçbir bilimsel gerçeklik yok. Burası ikinci bir Kavacık, ikinci bir Ümraniye olacak.”
 
 
Kaynak: Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İzmit Körfez Geçiş Köprüsü 6 Ay Gecikecek İddialarına Yanıt


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yazılı bir açıklama yaparak İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nün halat kopması sebebiyle 5-6 ay geç açılacağı iddialarına yanıt verdi..

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nde geçtiğimiz Pazar günü yaşanan kaza sonrası, yapım sürecinin 5-6 ay gecikeceği yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı vurgulanarak, hedeflenen yapım süresinde bir değişiklik öngörülmediği bildirildi.
 
Açıklamada, halat kopmasına ilişkin teknik incelemelerin devam ettiği İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nün açılış tarihine ilişkin net bir değerlendirmede bulunmak için önce incelemeleirn tamamlanması gerektiği belirtildi.
 
Bazı basın organlarında yayınlanan ve kaza öncesi - kaza sonrası olarak adlandırılan fotoğraflarınd a kamuoyunu yanıltmaya yönelik  olduğu belirtilen açıklamada, söz konusu fotoğrafların tamamının kaza sonrasında çekildiği vurgulandı.
 
 
 
19-08-2013
Bu haber toplam 5238 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?