En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 26.01.2015 16:25
3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

İnşası devam etmekte olan ve binlerce ağacın kesilmeye devam ettiği 3. köprü çalışma alanı Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraflandı..
Yavuz Sultan Selim olarak adlanrıılan 3. köprü projesinin inşaat alanı olan binlerce ağacın kesildiği oırmanlık alan Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraf makineleri ve kameralarla kayıt altına aldı.
 
Zekeriyaköy Forumu’ndan yapılan açıklamada, “Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun verdiği rakama göre daha şimdiden 250 bin, STK’ların verilerine göre 1 milyon ağacı katleden ve 1 milyon 610 binini de katledecek olan ‘3. Rant Köprüsü Projesi’ne dur’ demek istiyoruz” denildi. Köprü ve otoyola kurban edilen ormanlara dikkat çekmek için önceki gün düzenlenen foto safaride amatör ve profesyonel onlarca fotoğraf tutkunu bir araya geldi. Demirciköy ve Uskumruköy’deki ormanlık arazi içerisindeki inşaat yerleri gezilerek fotoğraflandı. Orman içinde açılan yollarda yapılan gezinin ardından tekrar Zekeriyaköy Parkı’na dönen grup, burada çektikleri görüntüleri paylaştı.
 
 
YÜZDE 70’İ GİDİYOR
 
İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Zafer Murat Çetintaş, foto-safari sonunda yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki 135 bin hektarlık ormanlık alanın 50 bini 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu, yeni havaalanı, Kanal İstanbul gibi projelere gidiyor. Orman varlığımız yüzde 30‘a kadar düşecek” dedi. National Geographic için çalışan fotoğrafçı Ali İhsan Gökçen ise şunları söyledi: “Bir köprünün ihtiyaç olduğunu anlayabilirim ama bunun yapılmasıyla alakalı hiçbir bilimsel gerçeklik yok. Burası ikinci bir Kavacık, ikinci bir Ümraniye olacak.”
 
 
Kaynak: Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

FSM Köprüsü'nde 9 Gişe Kapanıyor


Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde yapılacak çalışma kapsamında 1, 2, 3 ve 4 numaralı gişeler 8 Şubat 2015 tarihine kadar hizmet veremeyecek..

 

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde yapılacak çalışma nedeniyle 1, 2, 3 ve 4 numaralı gişeler  25 Ocak Pazar günü saat 01.00'de başlayacağı ve 8 Şubat  Pazar günü saat 14.00'a kadar trafiğe kapatılacak, bu sırada trafik akışı OGS ve HGS etiketli araçların aynı şeridi kullanacakları 6, 7, 8, 9, 10 ve 11 numaralı gişelerden sağlanacak.
 
İstanbul Valiliği'nin konuya ilişkin yazılı açıklamasında "Otoyol ve Boğaz  Köprülerinde Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemleri Yapım İşi"nin, Karayolları  Genel Müdürlüğü tarafından projelendirilerek ihale edildiği belirtilerek,  ilk etapta FSM Köprüsü gişe alanında, araçların ortak  geçiş yapabileceği konstrüksiyonların tesis edilip, söz konusu konstrüksiyonlara yerleştirilen OGS ve HGS  algılayıcılar sayesinde 5 şeritli geçiş sağlandığı belirtildi.
 
Serbest Geçiş Ücret Toplama Sistemi test çalışmalarının önemli oranda  tamamlanması sebebiyle gişe adaları ve kanopilerin kaldırılması, otoyol yüzeyi  asfalt kaplama çalışmaları ve yatay-düşey trafik işaretleme çalışmalarının yapılıp, otoyolun araç geçişine hazır hale getirileceği ifade edildi.
 
 
 
 
19-08-2013
Bu haber toplam 5238 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?