En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 26.04.2018 20:02
3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

İnşası devam etmekte olan ve binlerce ağacın kesilmeye devam ettiği 3. köprü çalışma alanı Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraflandı..
Yavuz Sultan Selim olarak adlanrıılan 3. köprü projesinin inşaat alanı olan binlerce ağacın kesildiği oırmanlık alan Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraf makineleri ve kameralarla kayıt altına aldı.
 
Zekeriyaköy Forumu’ndan yapılan açıklamada, “Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun verdiği rakama göre daha şimdiden 250 bin, STK’ların verilerine göre 1 milyon ağacı katleden ve 1 milyon 610 binini de katledecek olan ‘3. Rant Köprüsü Projesi’ne dur’ demek istiyoruz” denildi. Köprü ve otoyola kurban edilen ormanlara dikkat çekmek için önceki gün düzenlenen foto safaride amatör ve profesyonel onlarca fotoğraf tutkunu bir araya geldi. Demirciköy ve Uskumruköy’deki ormanlık arazi içerisindeki inşaat yerleri gezilerek fotoğraflandı. Orman içinde açılan yollarda yapılan gezinin ardından tekrar Zekeriyaköy Parkı’na dönen grup, burada çektikleri görüntüleri paylaştı.
 
 
YÜZDE 70’İ GİDİYOR
 
İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Zafer Murat Çetintaş, foto-safari sonunda yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki 135 bin hektarlık ormanlık alanın 50 bini 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu, yeni havaalanı, Kanal İstanbul gibi projelere gidiyor. Orman varlığımız yüzde 30‘a kadar düşecek” dedi. National Geographic için çalışan fotoğrafçı Ali İhsan Gökçen ise şunları söyledi: “Bir köprünün ihtiyaç olduğunu anlayabilirim ama bunun yapılmasıyla alakalı hiçbir bilimsel gerçeklik yok. Burası ikinci bir Kavacık, ikinci bir Ümraniye olacak.”
 
 
Kaynak: Hürriyet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Çanakkale 1915 Köprüsü'nün Temeli Atıldı


Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ile Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın katıldığı özel bir törenle atıldı..

 

Tamamlandığında "Dünyanın en uzun aralıklı köprüsü" olma unvanına sahip olacak ''Çanakkale 1915 Köprüsü'' ile Malkara-Çanakkale Otoyolu'nun temeli bugün düznelenen özel bir tören ile atıldı. Söz konusu törene Çanakkale'nin Lapseki ilçesindeki Şekerkaya mevkisinde düzenlenen törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı sebebiyle bulunduğu 18 Mart Stadyumu'ndan video konferans sistemiyle bağlandı.
 
Başbakan Binali Yıldırım ve Güney Kore Cumhuriyeti Arazi, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang'ın da katıldığı törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün temeli atılan Çanakkale Köprüsü'nün 5 yıl sonra yani 2023'te hizmete açılacağını, köprünün 10 milyar 500 milyon liraya mal olacağını söyledi.
 
Çanakkale Köprüsü'nün dünyanın bir numarası olacağını da vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın en geniş köprüsü ile Asya'yı Avrupa'ya bağlayacaklarını söyledi.
 
19-08-2013
Bu haber toplam 5301 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?