En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 27.11.2014 13:54
3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

3. Köprü Projesi İnşaat Alanı Fotoğraflandı

İnşası devam etmekte olan ve binlerce ağacın kesilmeye devam ettiği 3. köprü çalışma alanı Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraflandı..
Yavuz Sultan Selim olarak adlanrıılan 3. köprü projesinin inşaat alanı olan binlerce ağacın kesildiği oırmanlık alan Zekeriyaköy Forumu üyeleri ve doğaseverler tarafından fotoğraf makineleri ve kameralarla kayıt altına aldı.
 
Zekeriyaköy Forumu’ndan yapılan açıklamada, “Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun verdiği rakama göre daha şimdiden 250 bin, STK’ların verilerine göre 1 milyon ağacı katleden ve 1 milyon 610 binini de katledecek olan ‘3. Rant Köprüsü Projesi’ne dur’ demek istiyoruz” denildi. Köprü ve otoyola kurban edilen ormanlara dikkat çekmek için önceki gün düzenlenen foto safaride amatör ve profesyonel onlarca fotoğraf tutkunu bir araya geldi. Demirciköy ve Uskumruköy’deki ormanlık arazi içerisindeki inşaat yerleri gezilerek fotoğraflandı. Orman içinde açılan yollarda yapılan gezinin ardından tekrar Zekeriyaköy Parkı’na dönen grup, burada çektikleri görüntüleri paylaştı.
 
 
YÜZDE 70’İ GİDİYOR
 
İstanbul Çevre Konseyi Genel Sekreteri Zafer Murat Çetintaş, foto-safari sonunda yaptığı açıklamada, “İstanbul’daki 135 bin hektarlık ormanlık alanın 50 bini 3. Köprü, Kuzey Marmara Otoyolu, yeni havaalanı, Kanal İstanbul gibi projelere gidiyor. Orman varlığımız yüzde 30‘a kadar düşecek” dedi. National Geographic için çalışan fotoğrafçı Ali İhsan Gökçen ise şunları söyledi: “Bir köprünün ihtiyaç olduğunu anlayabilirim ama bunun yapılmasıyla alakalı hiçbir bilimsel gerçeklik yok. Burası ikinci bir Kavacık, ikinci bir Ümraniye olacak.”
 
 
Kaynak: Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Nisibi Köprüsü 2015'te Açılacak


Çalışmaların devam ettiği Nisibbi Köprüsü'nde incelemede bulunan Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, köprünün yeni yılda hizmete açılacağını belirtti..

 

Atatürk Baraj Gölü üzerinde 2 yıl önce temeli atılan Nisibbi Köprüsü'nda çalışmaların sonuna gelindi. Şanlıurfa’nın Siverek ile Adıyaman’ın Kahta ilçelerini birbirine bağlayacak olan ve 610 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun üçüncü asma köprüsü olma özelliğine sahip köprünün 2015 yılında hizmete açılması planlanıyor
 
 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı heyetiyle birlikte köprüde incelemede Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, Bakanlıktan gelen heyet ile Takoran Vadisi’ne feribot iskelesi yapılması için fikir alışverişinde bulunduklarını, köprünün yakın zamanda tamamlanacağını ve Diyarbakır  ile Adıyaman arasındaki ulaşımın çok rahatlayacağını söyledi.
 
19-08-2013
Bu haber toplam 3885 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?