En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 21.12.2014 15:30
Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak , Mersin ile Antalya arası yolculuğu 5 saate indirecek Akdeniz Sahil Yolu projesinin ilk tüneli olan Boğsak Tüneli'nde aydınlatma, havalandırma ve yangın söndürme sistemleri tamamlanmak üzere...

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

 

Akdeniz Sahil Yolu Projesi'nin ilk tüneli olan Boğsak Tüneli'nde yapılan çalışmalar ve projenin son durumu hakkında bilgi veren Atacan Aksoy İnşaatı Sorumlusu İnşaat Mühendisi İsmail Polatkan, "Havalandırma, ışıklandırma, Boğsak kavşağı düzenlemesi ile birlikte devam eden çalışmalar hızla sürüyo. Yolun ve tünelin yapımına 2011 yılında başladık. 2013'te asfalt seviyesinde inşaatı tamamladık. Yüzde 99'u tamamlanmıştır. Şu an Kırtur firmasının elektromekanik yani aydınlatma ve havalandırma işlemlerinin tamamlanması bekleniyor. Mersin-Antalya yolunun ilk açılacak tünelinin boyu bin 570 metredir. Eski yolu 4 kilometre, süre olarak da 25 dakika kısaltıyor. Yolun 20 kilometresi tamamlandı. 2014 yılı sonunda muhtemelen yolun kaba inşaatı bitecek. 13 kilometre asfalt yapılacak" dedi.
 
Polatkan, Mersin ile Antalya arası ulaşımı 5 saate indirecek yol projesi kapsamında 22 tünel bulunduğunu ve tünellerin toplam mesafesinin 18 kilometre olduğunu söyledi.
 
Trafik güvenliğini artırarak, kaza riski en aza indiregeyecek Boğsak tünelinin projede yer alan en uzun tünel olcağını kaydeden Polatkan,  tüneller tamamlandığında 9 saatlik Mersin - Antalya yolculuğunun 5 saate ineceğini söyledi.
 
Aydınlatma, havalandırma ve yangın söndürme sistemleri çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Kırtur İnşaatı Şantiye Şefi Elektrik Mühendisi Yahya Bulut, "Taşucu'ndan başlayarak Yeşilovacık beldesine kadarki oto yol çalışmaları Atacan Aksoy İnşaatı tarafından yapılmaktadır. Yüzde 99'u bitmiş durumdadır. Tünelin otomasyon ve aydınlatma sistemlerini yapıyoruz. Muhtelif hatlardan enerji alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Trafik aydınlatma sistemleri ile trafiğin daha ve güvenli akışını sağlayacağız" şeklinde konuştu.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ruslar Kriz Sebebiyle Antalya'daki Evlerini Satışa Çıkardı


Rublenin değerinin neredeyse yarı yarıya azalması ile patlak veren Rusya krizi sebebiyle Antalya'da ev sahibi olan çok sayıda Rus, evini satışa çıkardı..

 

Türkiye'de en çok Antalya'dan konut alımı yapan Rus vatandaşları, Rusya'da patlak veren ekonomik kriz sebebiyle Antalya'daki evlerini satışa çıkarmaya başladı.
 
Turizm sektörüne olduğu kadar gayrimenkul sektörüne de olumsuz etki eden Rusya krizi, Antalya'da emlak piyasasının hareketli günler geçirmesine neden oluyor. Birkaç ay öncesine kadar Rusların ev almak için en çok tercih ettiği kent olan Antalya'da ilk etapta konut alımları azaldı, daha sonra ise ülkelerindeki borçlarını ödemek isteyen Ruslar sahip oldukları evleri satışa sunmaya başladı.
 
Rublenin değerinin neredeyse yarı yarıya azaldığı kriz sebebiyle alım güçleri azalan Rus vatandaşları, Antalya'da dolar ve euro fiyatla satılan konutlarını elden çıkarmak için harekete geçti.
 
Türkiye'deki emlak piyasasını da olumsuz etkileyen kriz sebebiyle Antalya'da Ruslara ait  7 bin taşınmazın büyük bir kısmının kısa sürede el değiştirmesi bekleniyor.
 
 
14-01-2014
Bu haber toplam 5613 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?