En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 29.11.2014 02:01
Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak , Mersin ile Antalya arası yolculuğu 5 saate indirecek Akdeniz Sahil Yolu projesinin ilk tüneli olan Boğsak Tüneli'nde aydınlatma, havalandırma ve yangın söndürme sistemleri tamamlanmak üzere...

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

 

Akdeniz Sahil Yolu Projesi'nin ilk tüneli olan Boğsak Tüneli'nde yapılan çalışmalar ve projenin son durumu hakkında bilgi veren Atacan Aksoy İnşaatı Sorumlusu İnşaat Mühendisi İsmail Polatkan, "Havalandırma, ışıklandırma, Boğsak kavşağı düzenlemesi ile birlikte devam eden çalışmalar hızla sürüyo. Yolun ve tünelin yapımına 2011 yılında başladık. 2013'te asfalt seviyesinde inşaatı tamamladık. Yüzde 99'u tamamlanmıştır. Şu an Kırtur firmasının elektromekanik yani aydınlatma ve havalandırma işlemlerinin tamamlanması bekleniyor. Mersin-Antalya yolunun ilk açılacak tünelinin boyu bin 570 metredir. Eski yolu 4 kilometre, süre olarak da 25 dakika kısaltıyor. Yolun 20 kilometresi tamamlandı. 2014 yılı sonunda muhtemelen yolun kaba inşaatı bitecek. 13 kilometre asfalt yapılacak" dedi.
 
Polatkan, Mersin ile Antalya arası ulaşımı 5 saate indirecek yol projesi kapsamında 22 tünel bulunduğunu ve tünellerin toplam mesafesinin 18 kilometre olduğunu söyledi.
 
Trafik güvenliğini artırarak, kaza riski en aza indiregeyecek Boğsak tünelinin projede yer alan en uzun tünel olcağını kaydeden Polatkan,  tüneller tamamlandığında 9 saatlik Mersin - Antalya yolculuğunun 5 saate ineceğini söyledi.
 
Aydınlatma, havalandırma ve yangın söndürme sistemleri çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Kırtur İnşaatı Şantiye Şefi Elektrik Mühendisi Yahya Bulut, "Taşucu'ndan başlayarak Yeşilovacık beldesine kadarki oto yol çalışmaları Atacan Aksoy İnşaatı tarafından yapılmaktadır. Yüzde 99'u bitmiş durumdadır. Tünelin otomasyon ve aydınlatma sistemlerini yapıyoruz. Muhtelif hatlardan enerji alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Trafik aydınlatma sistemleri ile trafiğin daha ve güvenli akışını sağlayacağız" şeklinde konuştu.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mersin'de Akaryakıt İstasyonu İmarlı Arsa Satışta


Mersin 5. İcra Dairesi, Mezitli'de bulunan 1.958 metrekare alanlı ve akaryakıt istasyonu imarlı 1 adet arsayı 9 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştireceği ihale ile satışa çıkaracak..

 

Mersin 5. İcra Dairesi, Mersin İli, Mezitli İlçesi Mezitli Köyuü'nde 223 ada, 1 parselde kayıtlı olam arsa niteliğindeki taşınmazı satışa çıkaracağını duyurdu.
 
Akaryakıt istasyonu imarlı olan arsa, 1.958 metrekare yüzölçümüne sahip olup konum itibarıyla ulaşım avantajına sahip durumda.
 
Tahmini bedeli 5 milyon 95 bin 788 lira olarak açıklanan arsanın üzerinde aktif olarak faaliyet gösteren M Oil Petrol İstasyononu ve Milangaz LPG İstasyonu bulunuyor.
 
Satışa konu olan arsanın ihalesi 9 Ocak 2015 günü saat 09.30'da gerçekleştirilecek olup alıcı çıkmaması helinde ise ihale  5 Şubat 2015 günü Mersin Yeni Adliye Binası'nda tekrarlanacak.
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
14-01-2014
Bu haber toplam 5160 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?