En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Ulaşım 01.03.2015 17:07
Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak , Mersin ile Antalya arası yolculuğu 5 saate indirecek Akdeniz Sahil Yolu projesinin ilk tüneli olan Boğsak Tüneli'nde aydınlatma, havalandırma ve yangın söndürme sistemleri tamamlanmak üzere...

Boğsak Tüneli Ne Zaman Açılacak

Haberinin Devamı ↓↓↓

 

 

Akdeniz Sahil Yolu Projesi'nin ilk tüneli olan Boğsak Tüneli'nde yapılan çalışmalar ve projenin son durumu hakkında bilgi veren Atacan Aksoy İnşaatı Sorumlusu İnşaat Mühendisi İsmail Polatkan, "Havalandırma, ışıklandırma, Boğsak kavşağı düzenlemesi ile birlikte devam eden çalışmalar hızla sürüyo. Yolun ve tünelin yapımına 2011 yılında başladık. 2013'te asfalt seviyesinde inşaatı tamamladık. Yüzde 99'u tamamlanmıştır. Şu an Kırtur firmasının elektromekanik yani aydınlatma ve havalandırma işlemlerinin tamamlanması bekleniyor. Mersin-Antalya yolunun ilk açılacak tünelinin boyu bin 570 metredir. Eski yolu 4 kilometre, süre olarak da 25 dakika kısaltıyor. Yolun 20 kilometresi tamamlandı. 2014 yılı sonunda muhtemelen yolun kaba inşaatı bitecek. 13 kilometre asfalt yapılacak" dedi.
 
Polatkan, Mersin ile Antalya arası ulaşımı 5 saate indirecek yol projesi kapsamında 22 tünel bulunduğunu ve tünellerin toplam mesafesinin 18 kilometre olduğunu söyledi.
 
Trafik güvenliğini artırarak, kaza riski en aza indiregeyecek Boğsak tünelinin projede yer alan en uzun tünel olcağını kaydeden Polatkan,  tüneller tamamlandığında 9 saatlik Mersin - Antalya yolculuğunun 5 saate ineceğini söyledi.
 
Aydınlatma, havalandırma ve yangın söndürme sistemleri çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Kırtur İnşaatı Şantiye Şefi Elektrik Mühendisi Yahya Bulut, "Taşucu'ndan başlayarak Yeşilovacık beldesine kadarki oto yol çalışmaları Atacan Aksoy İnşaatı tarafından yapılmaktadır. Yüzde 99'u bitmiş durumdadır. Tünelin otomasyon ve aydınlatma sistemlerini yapıyoruz. Muhtelif hatlardan enerji alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Trafik aydınlatma sistemleri ile trafiğin daha ve güvenli akışını sağlayacağız" şeklinde konuştu.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Büyük İstanbul Tüneli Projesinin Detayları Belli Oldu


Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tanıttığı Büyük İstanbul Tüneli projesinin ihalesi 7 Nisan'daki seçim öncesinde yapılacak, proje ise 2020 yılından önce tamamlanacak..

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Büyük İstanbul Tüneli projesinin 2020 yılından önce tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Anadolu ve Avrupa yakalarını aynı anda hem demiryolu hem de karayolu ile bağlayacak olan projenin İstanbul'un trafik sorununa da çözüm olması bekleniyor.
 
İhalesinin 7 Nisan'daki seçimlerin öncesinde gerçekleştirileceği Büyük İstanbul Tüneli projesi, dünyanın ilk 3 katlı tüp geçidi olacak.  9 raylı sistem başta olmak üzere tüm ulaşım aksları birbirine bağlayacak olan proje İstanbul'da kesintisiz ulaşım sağlayacak.
 
Alt ve üst katı karayolu, orta katı ise metro olarak hizmet verecek olan Büyük İstanbul Tüneli ile TEM Hasdal ile Ümraniye Çamlık arası 14 dakikaya inecek.
 
Son teknoloji ile üretilecek ve yüksek güvenlik donanımlarına sahip olacakBüyük İstanbul Tüneli'nde yangın algılama - söndürme sistemlerinin yanı sıra her 500 metrede bekleme alanları, 7/24 kameralı takip sistemi,katlar arası merdivenli geçiş noktaları bulunacak. Ayrıca projenin metro kısmında otomotik sinyalizasyonla birlikte otomatik yavaşlama ve hızlanma sistemleri bulunacak.
 
14-01-2014
Bu haber toplam 6513 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?