En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 24.03.2018 09:53
Yunanistan'da Kapıda Vize Açıklaması

Yunanistan'da Kapıda Vize Açıklaması

Avrupa Komisyonu'nun Yunan adalarına kapıda vize uygulamasına bu yıl izin vermemesi üzerine açıklamada bulunan Yunanistan Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, uygulamanın bu yıl da devam etmesi adına Brüksel'i ikna etmek için her türlü çabayı göstereceklerini söyledi..

 

Avrupa Komisyonu'nun (AK) 2017 yılı için Yunan adalarına girişte, kapıda vize alınabilmesini sağlayan geçici vize uygulamasına onay vermemesi üzerine açıklamalarda bulunan Yunanistan Dışişleri Bakanlığı yetkilisi, Türk turistlerin Yunan adalarına gelmesini istediklerini ve kapıda vize uygulamasının devamının Türkiye ve Yunanistan için faydalı olacağını söyledi.
 
Yunanistan'ın Türkiye ile ilişkilerini güçlendirmek istediğini vurgulayan üst düzey diplomat, kolay vize uygulamasının da bu politikanın bir parçası olduğunu, AB Komisyonu tarafından alınan kararın, Yunan vizesi değil Schengen ile ilgil olduğunu ayrıca kapıda vize uygulamasının 2017 yılında da devam edebilmesi için  Brüksel'i ikna etmek adına her türlü çabayı göstereceklerini söyledi.
 
Öte yandan söz konusu kapıda vize uygulaması 2012 yılından bu yana Nisan - Ekim ayları arasında uygulanmakta olup Türk turistlerin Midilli, Sakız, Rodos, İstanköy, Sömbeki, Sisam ve Meis adalarına girişini büyük ölçüde kolaylaştırıyordu. Söz konusu adalara giden turistlerin yarısını oluşturan Türk turistlere verilen kapıda vize ayrıcalığının kaldırılması bölge yöneticileri ve adalardaki esnaf tarafından tepkiyle karşılandı.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yunan Adalarına Kapıda Vize Uygulaması 1 Yıl Daha Devam Edecek


Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, Türklere Yunan Adaları girişinde uygulanan kapıda vize uygulamasının bir yıl daha devam edeceğini açıkladı..

 

Türk turistlerin 7 Yunan adasına 2012 yılından bu yana girişinde uygulanan kapıda vize uygulamasının kaldırılma kararının ardından çalışma başlatan Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, en sonunda çalışmalarının ürün verdiğini ve Yunan adalarına girişte, kapıda vize alınabilmesini sağlayan uygulamada sürenin bir yıl daha uzatılacağını açıkladı.
 
İlerleyen günlerde AB Komisyonu'ndan konuya ilişkin resmi yanıt geleceğini de belirten Katrougalos, daha önce aksi yönde verilen kararın değiştirilmesi için hükümetin çaba harcadığını da belirtti.
 
Ekonomileri turizme bağlı Ege'nin doğusundaki adaların göçmen krizi nedeniyle  büyük bir yükü kaldırdığını bu nedenle "kapıda vize" uygulamasının uzatılacak olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Katrougalos,  Türk turistlerin Midilli, Sakız, Rodos, İstanköy, Sömbeki, Sisam ve Meis adalarına kapıda vize uygulaması ile gidebileceğini belirtti.
 
10-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?