En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 24.03.2018 08:04
Yunan Adalarına Kapıda Vize Uygulaması Kaldırıldı

Yunan Adalarına Kapıda Vize Uygulaması Kaldırıldı

Ege'de bulunan Yunan adalarına seyahatte kolaylık sağlayan ve kapıda vize olarak da bilinen geçici vize uygulamasının kaldırıldığı açıklandı..

 

Yunan basınında yer alan haberlerde, AB Komisyonu'nun "kapıda vize" olarak bilinen geçici vize uygulamasına yeni turizm sezonu için onay vermediği belirtildi.
 
Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos'un ise bakanlığın tüm ısrarlarına rağmen kararı engelleyemediklerini açıkladı. Katrougalos, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ile yaptığı görüşmede Türk turistlere özel vize uygulaması konusunu da gündem egetirdiğini anımsattı.
 
Ayrıca, vize işlemlerinin kolaylaştırılması ve oluşacak yoğunluğun giderilmesi için Türkiye'deki konsolosluklara personel takviyesi yapılacağı ve vize başvurularında elektronik sistem kullanılacağı belirtildi.
 
Avrupa Birliği'nin (AB) kapıda vize uygulamasına sona erdirme kararı Yunan adalarında tepki ile karşılanırken Midilli Belediye Başkanı Spiros Galinos, söz konusu kararın Midilli başta olmak üzere tüm  adalarda turizme büyük bir darbe indireceğini söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yunan Adalarına Kapıda Vize Uygulaması 1 Yıl Daha Devam Edecek


Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, Türklere Yunan Adaları girişinde uygulanan kapıda vize uygulamasının bir yıl daha devam edeceğini açıkladı..

 

Türk turistlerin 7 Yunan adasına 2012 yılından bu yana girişinde uygulanan kapıda vize uygulamasının kaldırılma kararının ardından çalışma başlatan Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, en sonunda çalışmalarının ürün verdiğini ve Yunan adalarına girişte, kapıda vize alınabilmesini sağlayan uygulamada sürenin bir yıl daha uzatılacağını açıkladı.
 
İlerleyen günlerde AB Komisyonu'ndan konuya ilişkin resmi yanıt geleceğini de belirten Katrougalos, daha önce aksi yönde verilen kararın değiştirilmesi için hükümetin çaba harcadığını da belirtti.
 
Ekonomileri turizme bağlı Ege'nin doğusundaki adaların göçmen krizi nedeniyle  büyük bir yükü kaldırdığını bu nedenle "kapıda vize" uygulamasının uzatılacak olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Katrougalos,  Türk turistlerin Midilli, Sakız, Rodos, İstanköy, Sömbeki, Sisam ve Meis adalarına kapıda vize uygulaması ile gidebileceğini belirtti.
 
09-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?