En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 17.03.2018 16:22
Yabancı Yatırımcılar Antalya'ya Akın Ediyor

Yabancı Yatırımcılar Antalya'ya Akın Ediyor

Yabancı yatırımcılar Antalya'da yatırım yapmak için fırsat kolluyor.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya'ya yatırım yapmak isteyen yabancı yatırımcılara, üretime ve bölgeye artı değer yaratacak projelere yönelmeleri tavsiyesinde bulundu. Ahmet Altıparmak, yabancı sermayenin Kapadokya-Antalya arasında hızlı tren yatırımı için gelebileceğini bildirdi.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Antalya Koordinatörü Alaattin Özyürek ile Globe Grup Firması Yönetim Kurulu Başkanı Peter Award, Üst Yöneticisi (CEO) Pasi Hamalan ve yönetim kurulu üyesi Matti Kaskelo ve firma danışmanı Aydın Aydoğan Antalya Valisi Ahmet Altıparmak'ı ziyaret etti. Antalya'ya lüks konut, golf ve alışveriş merkezi konusunda yatırım yapmak istediklerini bildiren Globe Grup Firması Yönetim Kurulu Başkanı Peter Award, yatırım için destek istedi. Award, kat karşılığı arazi modeliyle ya da hasılat paylaşımı modeliyle yatırım yapmak üzere arazi baktıklarını, AVM'lere ortak olmak istediklerini ve golf turizmi için de arazi baktıklarını kaydetti.

ÜRETİME YATIRIM YAPIN
Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, yatırımcı firmaya küçük yatırım düşünüyorsa Alanya–Antalya, büyük yatırım düşünüyorsa Kapadokya-Antalya arasında hızlı demiryolu yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Altıparmak şunları söyledi:

''Hem amorti etmesi çok kolay bir yatırım, hem de büyük bir potansiyel var. Karadeniz, Doğu Anadolu ve İç Anadolu'yu Antalya'ya taşıyacaksınız. Buraya yılda 10 milyon insan geliyor, bu turistleri günlük olarak Kapadokya turuna götüreceksiniz. Kapadokya'nın dünyada benzeri yok. Hızlı tren hem turizm hem de ulaşım projesidir. İnanılmaz bir proje bu. Benim Türkiye için gördüğüm en büyük yatırımlardan bir tanesi. İstanbul-İzmir demiryolu gibi değil bu, çok özel bir proje. Kapadokya dünyada eşi benzeri olmayan bir bölge. Yok böyle bir örnek. Peri bacası dünyanın başka yerinde yok. Orayı Antalya gibi dünyada dördüncü turist kabul eden bir ille bağlayacaksınız ve buraya gelen 10 milyon turisti Kapadokya'ya götüreceksiniz.''

HEYECANLANDIRAN PROJE
Karayoluyla bölgeye seyahatin zor olduğunu belirten Vali Altıparmak, ''Turist hızlı trenle 3-5 saatte oraya inecek. Konya'da kalacak Mevlana gibi medeniyet projesi var, o proje ile bunu entegre edeceksiniz. Ben hakikaten heyecanlanıyorum bu projeyi anlatırken ve Türkiye'ye sağlayacağı artı değeri düşünürken'' dedi.

Finlandiyalı yatırımcının konut ve AVM projesi ile Türkiye'ye kazandıracağı fazla bir artı değerin olmadığını kaydeden Altıparmak, ''Bizim yatırıma yönelik çalışmalara, üretime yönelik çalışmalara bakmamız lazım. Bize artı değer sağlayacak projelere bakmamız lazım'' dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

BM Dünya Turizm Örgütü: Türkiye'ye seyahat etmeye devam edin


Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, teröristleri en kolay yenilgiye uğratma yolunun Türkiye'ye seyahat etmeye devam etmek olduğunu açıkladı..

 

Türkiye turizminin son 20 yılda dünya genelinde çok büyük harika başarılar elde ettiğini ve Türkiye'ye yılda 30 milyon turistin gelmesinin etkileyici olduğunu belirten Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, köklü ve güçlü bir geleneği olan Türk turizminin geleceğinden umutlu olduğunu belirtti. Teröristleri en kolay yenilgiye uğratmanın yolunun da Türkiye'ye seyahat etmeye devam etmek olduğunu söyleyen Rifai, turizm sektörünün son dönemde Türkiye'yi hedef alan terör saldırıları nedeniyle hassas bir dönemden geçtiğini, ancak sektörün hızla toparlanabileceğini belirtti.
 
Türkiye'ye gitmek isteyen dünyanın dört bir yanındaki insanlara da seslenen Rifai, Türkiye'ye gidecek bütün turistlerinTürkiye'deki hayatın dünyanın diğer ülkelerinden bir farkı olmadığını bilmesi gerektiğini, terörizmin küresel  bir sorun olduğunu, dolayısıyla sadece Türkiye, Fransa, Belçika, Mısır, Tunus ve Tayland'ın sorunu olmadığını belirtti ve  uluslararası bir problem olduğunu Türkiye'ye özgü olmadığını yineledi.
 
Terörizmin herkesin sorunu odluğunu da belirten Rifai, terörizm illetinin dünyanın her yerinde her zaman karşımıza çıkabileceğini, bu sebeple Türkiye'ye gitmek isteyen turistlerin kafasında en ufak bir soru işareti dahi olmaamsı gerektiğini belirtti. 
 
Rifai ayrıca 2 hafta sonra Türkiye'ye gideceğini, ailesini, eşini ve çocuklarını da Türkiye'ye götüreceğini belirtti.
 
24-05-2011
Bu haber toplam 4554 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?