En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 22.03.2018 11:46
Türkiye Tatili Satan Rus Şirketlerin İnternet Siteleri Kapatılıyor

Türkiye Tatili Satan Rus Şirketlerin İnternet Siteleri Kapatılıyor

Rospotrebnadzor yetkilileri, Rusya'da yasak odluğu halde Türkiye tatili satışı yapan 23 tur operatörünün internet sitesinin kapatılmasına karar verildiğini açıkladı..

 

Rusya'nın başkenti Moskova'da bir mahkeme, Türkiye tatili ve tur paketi sattığı tespit edilen 23 tur operatörünün internet sitesinin kapatılmasına karar verdi. 
 
Rus tüketici hakları denetim ajansı Rospotrebnadzor tarafından yapılan konuya ilişkin açıklamada, Rusya'nın Suriye'deki bir uçağının Türk F16'ları tarafından düşürüldüğü bu olayın ardından da Rusya'daki  seyahat şirketlerinin Türkiye'ye tur satışı yapmasının yasaklandığı belirtildi. 
 
Rospotrebnadzor yetkilileri daha önce de 700 seyahat şirketininde habersiz denetimler yaparak Türkiye'ye tur satışı yapılıp yapılmaıdığını kontrol etmişti. Söz konusu süreçte Türkye tatili sattığı belirlenen 400 seyahat şirketine dava açılmıştı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Yüzde 8,97 Arttı


REIDIN Emlak Endeksinin şubat ayı sonuçlarına göre, geçtiğimiz ay Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi yüzde 8,97 oranında arttı..

 

 
Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre bankanın desteğiyle hazırlanan, 68 il, 242 ilçe ve bin 202 mahalleyi kapsayan REIDIN Emlak Endeksinin şubat ayı sonuçlarına göre Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi, aylık bazdfa yüzde 1,10 oranında, yıllık bazda ise yüzde 8,97 oranında artış kaydetti.
 
Şubat ayında knut satış fiyatlarının en çok yükseldiği kent Denizli olurken Denizli'de metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2,09 arttı. Söz konusu dönemde satılık konut fiyatlarının en fazla azaldığı kent ise yüzde 0,73 ile Yalova oldu.
 
Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi ise Şubat ayında bir önceki aya göre  yüzde 0,10 artarken, bir önceki yıla göre yüzde 5 yükseldi. Söz konusu dönemde  metrekare başına konut kira değerinin en çok arttığı kent  yüzde 2,01 oranı iel Aydın olurken  konut kira değerlerinin en çok azaldığı kent ise yüzde 2 ile Afyonkarahisar oldu.
 
 
02-06-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?