En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 18.03.2018 23:32
Turizm Sektöründe Yeşil Anahtar Dönemi

Turizm Sektöründe Yeşil Anahtar Dönemi

Dünyada 49 ülkede uygulanmakta olan Yeşil Anahtar sistemin Türkiye'deki turistik işletmelerde de uygulanması için ilk adım Antalya'da atıldı..

Turistik işletmelerin çevre dostu olduğunu gösteren Yeşil Anahtar uygulaması Antalya'daki turizmcilere anlatıldı.

Dünyada 49 ülkede uygulanan, turizm alanlarındaki çevrenin korunması yönündeki girişimleri ödüllendirerek destekleyen, iklim değişikliğinin önlenmesine ve sürdürülebilir turizme katkıda bulunmayı amaçlayan uluslararası bir eko-etiket olarak bilinen "Yeşil Anahtar" uygulaması Antalya'daki turizm işletme temsilcilerine anlatıldı.
 
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından desteklenen "Uluslararası Yeşil Anahtar" programı kapsamında Antalya ve Manavgat'ta toplantılar düzenlenerek, turizm işletmelerin çevrenin korunması amacıyla yıl içinde yaptıkları çalışmalar değerlendirildi.
 
Programa katılan Tekirova Güral Premier Oteli'nin Çevre Yüksek Mühendisi Uğur Burhan Yıldırım, otelin program kapsamında başarılı görüldüğünü açıkladı. Turistik işletmelerde çevre yönetimi ve eko-etiket uygulamalarının turizmin geleceği açısından önemli olduğunu ifade eden Yıldırım, tesiste örnek çevre koruma uygulamalarına imza attıklarını ve bu doğrultuda Tekirova ve yöresindeki turistik işletmelere öncülük ettiklerini bildirdi.
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İnşaat Sektörü 2017'de Yüzde 5 Büyüyecek


İnşaat sektörüne ilişkin 2017 yılı öngörülerinin paylaşıldığı Türk Yapı Sektörü Raporu'na göre inşaat sektörü bu yıl yüzde 5 büyüyecek..

 

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından açıklanan Türk Yapı Sektörü Raporu 2016’ya göre, yaklaşık 2 milyon kişinin istihdam edildiği inşaat sektöründe 2017 yılında devam eden projeler ile birlikte yüzde 5 büyüme kaydedileceği öngörülüyor. Ayrıca bu yıl  inşaat malzemeleri ihracatının da 16-16,5 milyar dolar arasında gerçekleşmesi bekleniyor.
 
Rapora göre 2017 yılında, 2016 yılına göre çok daha iyi bir yıl geçirecek olan inşaat sektörü, belirsizliğin hakim olduğu 2017 yılında toparlanacak. Ekonomist-Yazar Mahfi Eğilmez'in değerlendirmesine göre, buyıl kamu kesiminde yatırımların artabileceği, inşaat yapı malzemeleri pazarında canlanma olabileceği dolayısıyla inşaat sektörünün 2016 yılına göre çok daha iyi bir yıl geçireceği öngörülüyor.
 
 
19-02-2013
Bu haber toplam 4266 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?