En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 20.03.2018 06:04
Turizm Sektörü, Kredi Kartı Düzenlemesinden Muaf

Turizm Sektörü, Kredi Kartı Düzenlemesinden Muaf

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, turizm sektörünün yeni kredi kartı düzenlemesinden muaf tutulacağını açıkladı..

 

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, BDDK Başkanı Mukim Öztekin’le görüştüklerini ve turizm sektörünün, kredi kartına taksit sınırlaması getirecek uygulamadan muaf olmasına kanaat getirdiklerini açıkladı.

Milliyet'ten Fehim Genç'in haberine göre, erken rezervasyon sistemi sayesinde turizm sektörünün yeni kredi kartı uyguılamasının dışında bırakılmasıan karar verildi.
 
Ulusoy konuyla ilgili şunları söyledi:
 
“BDDK Başkanı’yla yaptığımız görüşmede kendisine, (Kredi kartları konusunda bir tasarruf yaparsanız sektör olarak tasarruf yapmayı prensip sayarız ama biz zaten tasarruf yapıyoruz) dedik. Nasıl tasarruf yaptığımızı sorunca da şöyle açıkladık: Erken rezervasyon kasım ayında başlıyor. Temmuz ayına kadar vatandaş 8 ay parasını ödüyor. Tatil yaptıktan sonra ise kalan parayı 4 sadece ödüyor. Dolayısıyla zaten tasarruf yapa yapa oraya getiriyoruz.”
 
Kredi kartıan taksit sınırlaması getirilmesi durumunda küçük firmaların ciddi zarar göreceğini ifade eden Ulusoy, şöyle devam etti:
“BDDK Başkanı’na, bizi merdiven altı ticarete zorlamayın, dedik. Taksit kararı çıkarsa büyük firmalara imkan tanırsınız, küçük firmalar ölür. Bu karar çıkarsa vatandaş ikinci konutlara (yazlıklar) yönelir. Biz ikinci konutlardan kendimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Selimpaşa, Kumburgaz, Şile, Kilyos yazlıkla doldu. Kuşadası’nda 20 katlı, Fethiye, Marmaris Bodrum’da 15 katlı binalar yapıldı. Biz atıl konutları kiraya vermeye, mali sisteme sokmaya çalışıyoruz. Kendisi, bizleri dinleyip, (Kanaatim turizmin bu düzenleme dışında tutulması) dedi.”

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TÜRSAB: Çanakkale Otellerinde Yüzde 100 Doluluğa Ulaşıldı


TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, 18 Mart'ta Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümünün kutlanacak olması ve yine aynı tarihte Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temelinin atılacağı için kentteki otellerin dolduğunu söyledi..

 

 
 
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, kentte 18 Mart'ta kutlanacak Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yıl dönümü nedeniyle tüm otellerin dolduğunu, kent merkezindeki 3 bin-3 bin 500 yatak kapasitesinin 18 ve 19 mart tarihlerinde tamamen dolu olduğunu, ilçelerdeki otellerde de yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldığını söyledi.
 
Çanakkale 1915 Köprüsü'nün temelinin 18 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla atılacağını da anımsatan Kılıç, otellerdeki doluluk oranı açısından bir yıl önceye göre çok daha iyi durumda olduklaırnı söyledi. 
 
Nisan ayı itibarıyla özellikle Çanakkale bölgesinde turist sayısı ve yerli misafir sayının artacağını öngördüklerini söyleyen Kılıç, 2017 yılını turizm anlamında verimli geçirmeyi planladıklarını ifade etti.
 
27-11-2013
Bu haber toplam 2370 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?