En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 27.02.2015 08:00
Spil Dağı Turizm Merkezi Olacak

Spil Dağı Turizm Merkezi Olacak

Manisa'nın Spil Dağı, modern konaklama, kayak ve turizm merkezi haline dönüştürülecek..

 

Manisa’da 1.517 metre yüksekliğindeki Spil Dağı, modern konaklama ve spor tesisleri ile turizm merkezi haline getirilecek.
 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 4’üncü Bölge Müdürlüğü, Spil Dağı Milli Parkı alt yapı yapım işini 11.8 milyon liraya ihale etti.
 
Daha önce Spil Dağı’na yapılmak istenen turizm tesisleri için iki kez ihale açılmasına rağmen, alt yapı eksikliğinden yatırımcılar ihaleye girmedi. Bunun üzerine harekete geçen Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Spil Dağı Milli Parkı alt yapı yapım işini 11.8 milyon liraya ihale etti. 2012 Eylül ayında başlayan çalışmalar, 2013 sonunda bitirilecek. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Korumu ve Milli Parklar 4’üncü Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, Spil’in 3-4 yıl içinde modern oteller, spor tesisleri, dinlenme alanları, her türlü alt yapısıyla Avrupa’daki benzerleri gibi modern tesisleri kavuşacağını müjdeledi.
 
ALTYAPI TAMAMLANACAK
 
Bölge Müdürü Bayrak, ihaleyle Spil Milli Parkı’nın içme ve kullanma suyundan, atık su arıtma şebekesi, yağmur drenajı, elektrik, sokak aydınlatmaları, yol yapım çalışmasına kadar birçok alt yapı hizmetinin tamamlanacağını belirtti. Bayrak, ihale bedelinin "11 milyon 890 bin lira + KDV" olduğunu, imar planında tanımlanan Seyir Yeri ve civarı, Çampınar Gazinosu ve civarı, Karadağ ve civarı (gözetleme kulesi), Atalanı ve civarı, büyük (spor) ve küçük (sağlık) otel, kamp alanında yeni yapılacak bungalovlar, kapalı spor salonu, spor alanları (futbol, basketbol, voleybol sahaları ve tenis kortu), festival alanı, günübirlik piknik alanlarının altyapı ihtiyaçlarının karşılanacağını aktardı.
 
2 OTEL VE BUNGALOVLAR YAPILACAK
 
Milli park içindeki yürüme yollarının kaplanacağını ve ışıklandırılacağını ifade eden Bayrak, "Spil Dağı’na çıkış yolları olan 24 kilometrelik Manisa-Atalanı ile 18 kilometrelik Atalanı-İzmir yollarının standardı çok düşük. Çalışmalar bittiği azaman yollar mevcut haliyle ihtiyaca cevap vermeyecek. Yolun standardının arttırılması için, yani ışıklandırma, bariyer yapımı, tanzim ve uyarı levhaları, bakım ve onarımın, karayolları ağına alınması için çalışacağız" dedi.
 
Alt yapının tamamlanmasından sonra yapılacak ihalede biri 236 yataklı, diğeri 132 yataklı iki otel, spor sahaları ve 42 adet 1 artı 1 ve 2 artı 1 bungalovlar yapılacak.
 
Kaynak: DHA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Manisa Akgedik'te 6 Bin 500 Konut İnşa Edecek


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Maniğsa Yunusemre Belediyesi işbirliği ile Akgedik Mahallesi'nde 6 bin 500 konut inşa edilecek..

 

Manisa'nın Yunusemre İlçe Belediyesi ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı işbirliği ile hayata geçirlecek olan toplu konut uygulaması, kent merkezine 12 kilometre uzaklıktaki Akgedik Mahallesi'nde gerçekleştirilecek. Mayıs ayında ilk etabının temelleri atılacak olan uygulamada ilk etapta 1500 konut bulunacak.
 
Kentte ev kiralarının yükselmeye başlaması sonucunda toplu konut için harekete geçen Yunusemre Belediyesi, 23 bin talep topladı. Ankara'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile görüşmeler yapan Yunusemre Belediyesi Başkanı Mehmet Çerçi, projenin yerinin belirlendiğini duyurdu.
 
1.5 milyon metrekare büyüklüğündeki hazineye ait alan üzerine inşa edilecek projede toplam 6 bin 500 konut inşa edilecek. Selçuklu ve Osmanlı mimarisinden izler taşıyacak projede 3 oda 1 salon daireler yer alacak olup vatandaş aylık 400-500 lira taksitle ev sahibi olabilecek.
 
10-01-2013
Bu haber toplam 6600 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?