En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 25.02.2018 05:27
Sinpaş'tan Marmaris Operasyonu

Sinpaş'tan Marmaris Operasyonu

Son yıllarda Marmaris’ten 115 bin metrekare arsa alan Sinpaş, bir hafta önceki operasyonla arsa büyüklüğünü yaklaşık 173 bin metrekareye çıkardı

İstanbul’da gerçekleştirdiği konut projeleri ve ihalelerde verdiği teklifler ile dikkat çeken Sinpaş Grubu, Marmaris’teki 115 bin 347 metrekare büyüklükteki dört arsasına ek olarak 58 bin 333 metrekare büyüklüğünde yeni iki arsa daha satın aldı. Böylece Sinpaş’ın Marmaris’teki arsa büyüklüğü 173 bin 680 metrekareye yükseldi. Marmaris’teki arsaları Ağustos 2008’de almaya başlayan firma, diğer üç arsanın satın almasını ise 2009’da gerçekleştirdi.

Yarı fiyatına satın aldı
Yeni aldığı taşınmazlarla bilikte Marmaris’te altı arsası olan Sinpaş’ın halen gerçekleştireceği belirli bir projesi mevcut değil. Şirketin daha önce aldığı arsalar için proje hazırlıklarını sürdürürken, yeni arsa için herhangi bir fikrinin olmadığı öğrenildi.
Sinpaş GYO ’nun Marmaris İçmeler Köyü Kızılkum Mevkii’nde bulunan son arsası iki parselden oluşuyor.
Yapı ve Kredi Bankası’ndan satın alınan yeni arsaların ekspertiz değerinin 49 milyon 700 bin olduğunu açıklayan Sinpaş GYO, bu arsa için 25 milyon dolar ödeyecek. İlk altı ay ödeme yapılmazken, satışı takip eden yedinci aydan başlayarak 25 ay boyunca ayda bir milyon dolarlık taksitler halinde ödeme yapılacak.

Yabancıları çekecek
İstanbul Sarayları’nın lansmanında kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, Marmaris’te zengin yabancıları ülkemizde ev sahibi yapmak için de harekete geçtiklerini söylemişti.
Gerçekleştirecekleri projelerle Marmaris’i dönüştereceklerini  ve büyük bir vizyon üstleneceklerini dile getiren Sinpaş Yönetim Kurulu Başkanı Çelik, ‘Yabancıya lüks konut satacağız. Deniz kenarında yapacağımız konutlarla zengin yabancıları buraya çekmeye çalışacağız. Gerçekleştireceğimiz projelerle Marmaris’in vizyonu değişecek. Bu zamana kadar yabancılara ikinci sınıf konut satılmış. Biz bu hatayı düzelterek Marmaris’te yabancıları marka konut sahibi yapacağız” demişti.


Sinpaş’ın İstanbul projeleri
1- Bosphorus City:  Küçükçekmece Halkalı’da inşa edilen Bosphorus City’de Ortaköy Meydanı’ndan Beylerbeyi’ne, Kanlıca’dan Yeniköy’e, Paşabahçe’den Kandilli’ye kadar İstanbul’un birçok boğaz semtinin ismi kullanılıyor.
Bosphorus City, 246 bin metrekare arsa üzerinde 348 bin metrekare inşaat alanına sahip. Haziran 2008’de başlanan Bosphorus City’de 1. etap Haziran 2010’da, 2. etap Aralık 2010’da, 3.etap Nisan 2011’de ve 4. etap Aralık 2011’de teslim edilecek. Projede 27 bin metrekarelik su ve boğaz konsepti, 90 bin metrekarelik peyzaj ve yeşil alanının yanısıra zengin bir sosyal alanı bulunuyor.

2- İstanbul Sarayları:
“Saraylarda yaşatacağız” sloganıyla yola çıkan ve 62 farklı metrekare seçeneği bulunan İstanbul Sarayları projesinde büyüklükleri 75  metrekare 1+1’den, 426 metrekare 6 +1’e kadar tam 62 farklı ev seçeneği bulunuyor. İstanbul Sarayları; TEM, E-5 ulaşımları ve raylı sistemlerin merkezinde yer alıyor. 119 bin 500 metrekare büyüklükteki arsa üzerine toplam 1200 konut yapılması planlanıyor. Proje, 290 milyon TL’ye mal olurken Atatürk Havaalanı’na sadece 10 dakika mesafede.

 
Kiralık ofisler doluyor sahipleri seviniyor
İstanbul ofis pazarında yılın ikinci yarısında yaşanan hareketlilik, kira geliri olanları sevindirdi. Yılın ilk çeyreğine göre boş ofis oranı yüzde 1.1 azaldı.
Ofis kiralama-satışı konusunda, aracılık ve danışmanlık hizmeti veren Propin Property’in yaptığı araştırma, Nisan-Mayıs-Haziran aylarını  içeren yılın ikinci çeyreğinde İstanbul ofis pazarının hareketlendiğini gösterdi.

Levent en pahalı bölge
Hazırlanan rapora göre İstanbul Ofis Pazarı 2010 İkinci Çeyrek Raporu’nda, merkezi iş alanındaki (MİA) A sınıfı ofis binalarında genel boşluk oranı yüzde 11.7  oranında gerçekleşirken, B sınıfı ofis binalarında genel  boşluk oranı yüzde 12 seviyesinde  oldu. MİA’daki A sınıfı ofis binalarının genel kira ortalaması ise metrekare bazında aylık 26.5 dolara yükseldi. MİA dışı Avrupa’daki A sınıfı ofis kira ortalaması metrekare bazında aylık 17.7 dolar olurken MİA dışı-Asya’daki A sınıfı ofis kira ortalaması ise 18.7 dolar oldu.
Yapılan araştırmalar, talebin her zaman yüksek olduğu Levent’te 2010 birinci çeyrekte yüzde 4.4 olan boşluk oranının  ikinci çeyrekte azalarak yüzde 3.3’e gerilediğini ifade ediyor.
2010 ilk çeyrekte A sınıfı binalarda  aylık bazda kiralamalar 33.9  dolar ortalamayla en yüksek kira ortalaması ise Levent’te oldu. Levent’i izleyen Beşiktaş-Balmumcu Bölgesi’nin, bu dönemde yerini 32.5  dolar  ortalamayla Etiler’e bırakması ise bir başka ayrıntı oldu.

Ümraniye ofisleri parlayacak
İki sene içinde tamamlanacak  yeni projelerin piyasaya girmesiyle  ofis stok oranlarında ciddi yükselmelerin olacağı nın vurgulandığı raporda, gelecek çeyrekte kira fiyatlarında belirgin bir düşüş veya yükseliş beklenmiyor. Ofis arayışında olan firmaların büyük bir kısmı en geç Eylül ayı gibi yeni kira kontratlarını imzalarken, büyümesini sürdüren Ümraniye Bölgesi büyük kiralama işlemlerinin odağında  olmaya devam edecek.

 
Dört yılda 34 yıl inşa edildi
Yaşanan küresel ekonomik krize rağmen geçen yıl 18.8 milyar dolarlık projeyi hayata geçiren Türk müteahhitler, Çin’den sonra dünya sıralamasında ikinciliğe yerleşti. Yapılan açıklamalar, müteahhitlerin son 4 yılda ortaya koyduğu iş hacminin 34 yıla eş değer olduğunu gösteriyor. Türk müteahhitler 1972’den 2006 yılına kadar geçen 34 yıllık dönemde yaklaşık 77 milyar 500 milyon dolarlık inşaat yaparken son 4 yılda yaklaşık bu hacme ulaştı.
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Genel Başkanı Serdar Harp, 1972’den 2010 yılına kadar 155 milyar dolar değerinde 5 binden fazla proje üstlenildi. Bu rakamın yarısından fazlasının son dört yılda üstlenilendiğini belirten Harp, iç piyasanın daralması üzerine yurt dışına ağırlık verildiğini kaydetti.

 
‘Kullanmadığında kirala’ yazlıkçılara kazandırıyor
Bodrum Yalıkavak’ta bulunan Le Jardin d’Oliviers projesinin pazarlamasını üstlen en Arthur&Miller Real Estate, projeden daire alanlara hem tatil yaptırıyor hem kira getirisi sağlıyor.
Bodrum Yalıkavak’taki “Le Jardin d’Oliviers” projesinden ev sahibi olan yatırımcılar, konutlarını yılın 4 haftası kendileri kullanıyor, geri kalan zamanda da tesisi butik otel olarak işletecek olan firmaya kiralıyor. Senelik  yüzde 10 kira garantisinin bulunduğu konutlarda bir oda, banyo, balkon ve bahçe  bulunuyor. Toplam 22  konut bulunan proje de fiyatlar 110  bin TL.  Büyüklüğü 3  bin 76 metrekare olan arsada 4 blok  halinde bahçe veya teras kullanımlı  olarak projelendirildi.

Kullanmadığında kirala
Yılın 4 haftası dairesini yazlık olarak kullanabilen yatırımcı, geri kalan aylarda ise işletme sahibine kiralıyor.

 
Gebze’ye 818 konut için ilk adım atıldı
Emlak Konut GYO’nun, Kocaeli Gebze Güzeller Mahallesi’nde 818 konut, 3 ticari ünite ve diğer altyapı inşaatları için açtığı ihalenin ilk oturumuna 12 teklif geldi.
Emlak Konut GYO’nun Gebze’ye aktardığı konut yatırımları Güzeller Mahallesi’ndeki 524 konutluk ilk etaptan sonra 818 konutluk ikinci etabın ihalesi ile devam etti.
Gebze’deki konutların inşaatı için Ataşehir’de düzenlenen ihaleye 12 firma teklif verdi. Yeni Sarp İnşaat, 52 milyon 198 bin TL’lik teklifi ile ihalede en avantajlı fiyatı sunarken Uzunlar İnşaat’ın 58 milyon 979 bin TL’lik teklifi en yüksek fiyat olarak sıralamada yerini aldı. İhale komisyonu, yapacağı değerlendirmeden sonra kararını açıklayacak.
 

Ankara ve İzmir ‘Yapı Fuarları’ sonbaharda
Yapı Endüstri Merkezi, sektör profesyonellerini buluşturduğu fuarlarını genişletiyor. YEM, eylülde Ankara’da ve ekimde de İzmir’de inşaatçıları bir araya getirecek.
Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 33 yıldır düzenlenen Yapı Fuarları, ulusal ve uluslararası anlamda yapı malzemesi sektörünü bir araya getiriyor. Bu yıl 100 bini aşkın yapı profesyonelinin ziyaret ettiği Yapı Fuarı İstanbul’un ardından, Ankara ve İzmir’de düzenlenecek olan fuarlarda sektörü ortak bir platformda buluşacak.

Önce Ankara, sonra İzmir’de
Sonbaharda yapılacak olan ilk fuar Ankara’da gerçekleştirilecek. 23-26 Eylül 2010 tarihleri arasında Altınpark Expo Center Fuar Alanı’nda düzenlenecek olan Yapı Fuarı Ankara, yerli ve yabancı yatırımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarını bölgenin yapı profesyonelleriyle buluşturacak.  Ankara fuarının hemen peşinden de yılın son yapı buluşması olan Yapı Fuarı İzmir ise 14-17 Ekim 2010 tarihinde Kültürpark Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek.
 

Şişli’de 2 milyon TL’ye dükkan
İstanbul İl Öze İdaresi, Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi’ndeki 161 metrekare büyüklükteki dükkanı 2 milyon TL + KDV bedel üzerinden satışa çıkarıyor. Geçici teminatı 260 bin TL. olarak belirlenen dükkanın ihalesi 21 Temmuz’da.

Milliyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Sinpaş Aydos Country Teslimleri Mayıs'ta Başlıyor


Yaşamın başlamasına sadece 3 ay kalan Sinpaş Aydos Country projesinde 20 yıl vadeli konut satışı kampanyası kapsamında cazip ödeme seçenekleri sunuluyor..

 

Sinpaş GYO’nun, İstanbul Anadolu Yakası Sancaktepe ilçesinde hayata geçirdiği Aydos Country proejsinde konut teslimleri için geri sayım başladı. Orman’ın yanı başında, şehrin gürültüsünden uzakta huzurlu bir yaşam alanı olarak planlanan Aydos Country projesinde yaşam 3 ay sonra başlayacak.
 
 
Bol oksijenli bir yaşam alanı vadeden ve dekorasyonu ile dikkat çeken Aydos Country projesinde 240 aya varan ve 3.340 TL’den başlayan taksitli ödeme seçenekleri ile konut sahibi olmak mümkün. Vade farksız ödeme seçeneklerinin de yer aldığı Aydos Country projesinde kullanım alanları 70 metrekare ile 208 metrekare arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri sıralanıyor.
 
 
Aydos Country Fiyatlar ve Ödeme Planları
 
20-07-2010
Bu haber toplam 11688 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?