En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 22.12.2014 09:51
Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya ile vizeler henüz yeni kalktı. Şimdi sırada vizesiz seyahatin süresinin uzatılması var. Peki Rusya'ya vizesiz nasıl gidilir?

Nisan ayında başlayan Rusya ve Türkiye arasındaki vizesiz seyahat uygulamasının 30 günden 60 güne çıkarılması için çalışmalara başlandığı öne sürüldü.

Türk kaynaklardan edinilen bilgiye göre Ankara, Moskova'ya sürenin 2 katına çıkarılması ile ilgili teklifi iletti. Moskova'dan olumlu cevabın gelmesini bekleyen Türkiye, Bakanlar Kurulu kararı ile geçici bir dönem tek taraflı olarak süreyi artırmaya hazırlanıyor. Rusya Federal Turizm Ajansı da İnterfax'a yaptığı açıklamada Türkiye Turizm Bakanlığı ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın koordinasyonu ile vizesiz seyahat süresinin iki aya çıkarılabilmesi için çalışmalara başladığını doğruladı. 30 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Rusya-Türkiye ortak turizm çalışma grubunda da konunun ele alındığı kaydediliyor.

VİZESİZ SEYAHAT NASIL OLUYOR?
Zaman'da da yer alan habere göre, Rusya'nın yeni anlaşmadan önce Türk gümrük kapılarında 20 dolar ödeyerek 2 ay süreli vize alabilmeleri Rusya tarafına önemli avantaj sağlıyordu. Şimdi 1 aydan uzun dönem kalmak isteyenlerin Türkiye Moskova Büyükelçiliği ve başkonsolosluklardan vize almak için başvurmaları gerekiyor. Evrak yoğunluğunun yanı sıra bu şekilde vize alabilmek için en az bir hafta beklemeleri ve 50 dolar da ödeme yapmaları gerekiyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Rusya'nın Doğalgaz İndirimi Ay Sonuna Kadar Netleşecek


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya ile doğalgaz indirimi konusunda görüşmelerin sürdüğünü ve ilerleyen günlerde Gazprom yetkililerinin Türkiye'ye geleceğini söyledi..

 

Rusya doğalgazına ilişkin indirim görüşmelerinin devam ettiğini belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gazprom yetkililerinin ilerleyen günlerde Türkiye'ye geleceğini, hedefin ise bu ay sonuna kadar net bir rakamda anlaşmak olduğunu söyledi.
 
2016 yılında Türkiye'nin ev sahipliğinde yapacağı "23. Dünya Enerji Kongresi'nin Protokol İmza Töreni”nin ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Bakan Yıldız, Rusya ile doğalgaz indirimi görüşmelerinde önemli bri aşama kaydedileceğine inandığını belirterek, 2015 yılında alınacak gazın indirimli olmasını istediklerini, ayrca 2015 yılında hava şartları sebebiyle Rusya'dan daha fazla doğalgaz alacağımızı söyledi.
 
 
 
 
09-06-2011
Bu haber toplam 17235 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?