En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 31.03.2015 03:16
Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya ile vizeler henüz yeni kalktı. Şimdi sırada vizesiz seyahatin süresinin uzatılması var. Peki Rusya'ya vizesiz nasıl gidilir?

Nisan ayında başlayan Rusya ve Türkiye arasındaki vizesiz seyahat uygulamasının 30 günden 60 güne çıkarılması için çalışmalara başlandığı öne sürüldü.

Türk kaynaklardan edinilen bilgiye göre Ankara, Moskova'ya sürenin 2 katına çıkarılması ile ilgili teklifi iletti. Moskova'dan olumlu cevabın gelmesini bekleyen Türkiye, Bakanlar Kurulu kararı ile geçici bir dönem tek taraflı olarak süreyi artırmaya hazırlanıyor. Rusya Federal Turizm Ajansı da İnterfax'a yaptığı açıklamada Türkiye Turizm Bakanlığı ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın koordinasyonu ile vizesiz seyahat süresinin iki aya çıkarılabilmesi için çalışmalara başladığını doğruladı. 30 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Rusya-Türkiye ortak turizm çalışma grubunda da konunun ele alındığı kaydediliyor.

VİZESİZ SEYAHAT NASIL OLUYOR?
Zaman'da da yer alan habere göre, Rusya'nın yeni anlaşmadan önce Türk gümrük kapılarında 20 dolar ödeyerek 2 ay süreli vize alabilmeleri Rusya tarafına önemli avantaj sağlıyordu. Şimdi 1 aydan uzun dönem kalmak isteyenlerin Türkiye Moskova Büyükelçiliği ve başkonsolosluklardan vize almak için başvurmaları gerekiyor. Evrak yoğunluğunun yanı sıra bu şekilde vize alabilmek için en az bir hafta beklemeleri ve 50 dolar da ödeme yapmaları gerekiyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Rusya'dan Turist Getiren Tur Operatörlerine 100 Milyon TL Kredi


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye için önemli bir destinasyon olan Rusya'da 400 bin ve üzerinde ziyaretçi getiren tur operatörlerine 11 milyon liraya kadar kredi desteği verileceğini açıkladı..

 

Rusya'da gerçekleştirilen MITT 2015 Seyahat ve Turizm Fuarı’na katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Rusya'nın Türkiye’ye en fazla turist gönderen ikinci ülke olduğunu, iki ülke arasında siyasi iniş ve çıkşların olabileceğini ancak turizm ve kültürel ilişkilerin ise her zaman en üst düzeyde olduğunu söyledi.
 
Çelik, Rusya’dan 400 bin ve üzeri ziyaretçi getiren tur operatörlerine 100 milyon liraya kadar kredi desteği sağlanacağını ayrıca Rusya’dan ülkemize ziyaretçi getiren tur operatörlerinin uçaklarına, uçak başı 6 bin dolar yakıt desteği veriileceğini açıkladı.
 
Rusya'daki krizini aylar öncesinden öngörerek stratejik planlama yaptıklarını belirten Çelik, bakanlık çalışanlarının son 5 ayda 4 defa Rusya'ya giderek krzi yönetimi yaptıklarını, Rusya'daki pazar payını artırmak için de stratejilerin herhangi bir kriz varmış gibi düşünmeden uygulandığını belirtti.
 
 
 
09-06-2011
Bu haber toplam 18135 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?