En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 28.11.2014 07:35
Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya ile vizeler henüz yeni kalktı. Şimdi sırada vizesiz seyahatin süresinin uzatılması var. Peki Rusya'ya vizesiz nasıl gidilir?

Nisan ayında başlayan Rusya ve Türkiye arasındaki vizesiz seyahat uygulamasının 30 günden 60 güne çıkarılması için çalışmalara başlandığı öne sürüldü.

Türk kaynaklardan edinilen bilgiye göre Ankara, Moskova'ya sürenin 2 katına çıkarılması ile ilgili teklifi iletti. Moskova'dan olumlu cevabın gelmesini bekleyen Türkiye, Bakanlar Kurulu kararı ile geçici bir dönem tek taraflı olarak süreyi artırmaya hazırlanıyor. Rusya Federal Turizm Ajansı da İnterfax'a yaptığı açıklamada Türkiye Turizm Bakanlığı ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın koordinasyonu ile vizesiz seyahat süresinin iki aya çıkarılabilmesi için çalışmalara başladığını doğruladı. 30 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Rusya-Türkiye ortak turizm çalışma grubunda da konunun ele alındığı kaydediliyor.

VİZESİZ SEYAHAT NASIL OLUYOR?
Zaman'da da yer alan habere göre, Rusya'nın yeni anlaşmadan önce Türk gümrük kapılarında 20 dolar ödeyerek 2 ay süreli vize alabilmeleri Rusya tarafına önemli avantaj sağlıyordu. Şimdi 1 aydan uzun dönem kalmak isteyenlerin Türkiye Moskova Büyükelçiliği ve başkonsolosluklardan vize almak için başvurmaları gerekiyor. Evrak yoğunluğunun yanı sıra bu şekilde vize alabilmek için en az bir hafta beklemeleri ve 50 dolar da ödeme yapmaları gerekiyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Rusya'da Emlak Vergileri 10 Katına Çıkıyor


Rusya'da Bakanlar Kurulu'nda kabul edilen ve 1 Ocak 2015 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni emlak vergisi düzenlemesi kapsamında emlak vergileri 10 katına kadar yükselecek..

 

Rusya'da emlak vergisinin hesaplanmasına ilişkin yeni düzenleme 1 Ocak 2015 tarihinde yürülüğe giriyor. Bugüne kadar sembolik olan emlak vergileri düzenleme sonrasında 10 katına kadar yükselecek.

 

Bakanlar Kurulu'nda oylamaya sunulan ve kabul edilen yeni düzenlemeye göre, emlak vergisi mülklerin piyasa değeri değil, kadastro değeri üzerinden hesaplanacak. Bu kapsamında kadastro değeri 10 milyon rubleye kadar olan mülkelerin vergi oranı yüzde 0,1; kadastro değeri 10-20 milyon ruble olan mülklerden yüzde 0,15; 20-50 milyon rublelik mülklerden yüzde 0,2; değer 50-300 milyon ruble arasında değişen mülklerden yüzde 0,3 ve 300 milyon rubleden pahalı mülklerde yüzde 2 oranında vergi alınacak.

 

İnşaatı tamamlanmamış konutlar ise yüzde 0,1 oranında vergiye tabi tutulacak.

09-06-2011
Bu haber toplam 16782 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?