En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 01.03.2015 08:54
Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya ile vizeler henüz yeni kalktı. Şimdi sırada vizesiz seyahatin süresinin uzatılması var. Peki Rusya'ya vizesiz nasıl gidilir?

Nisan ayında başlayan Rusya ve Türkiye arasındaki vizesiz seyahat uygulamasının 30 günden 60 güne çıkarılması için çalışmalara başlandığı öne sürüldü.

Türk kaynaklardan edinilen bilgiye göre Ankara, Moskova'ya sürenin 2 katına çıkarılması ile ilgili teklifi iletti. Moskova'dan olumlu cevabın gelmesini bekleyen Türkiye, Bakanlar Kurulu kararı ile geçici bir dönem tek taraflı olarak süreyi artırmaya hazırlanıyor. Rusya Federal Turizm Ajansı da İnterfax'a yaptığı açıklamada Türkiye Turizm Bakanlığı ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın koordinasyonu ile vizesiz seyahat süresinin iki aya çıkarılabilmesi için çalışmalara başladığını doğruladı. 30 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Rusya-Türkiye ortak turizm çalışma grubunda da konunun ele alındığı kaydediliyor.

VİZESİZ SEYAHAT NASIL OLUYOR?
Zaman'da da yer alan habere göre, Rusya'nın yeni anlaşmadan önce Türk gümrük kapılarında 20 dolar ödeyerek 2 ay süreli vize alabilmeleri Rusya tarafına önemli avantaj sağlıyordu. Şimdi 1 aydan uzun dönem kalmak isteyenlerin Türkiye Moskova Büyükelçiliği ve başkonsolosluklardan vize almak için başvurmaları gerekiyor. Evrak yoğunluğunun yanı sıra bu şekilde vize alabilmek için en az bir hafta beklemeleri ve 50 dolar da ödeme yapmaları gerekiyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Rusya’nın En Büyük Emlak Yatırımcıları Listesine 2 Türk


Rusya'nın en büyük emlak yatırımcılarının sıralandığı 30 kişilik listesinin Enka İnşaat'ın sahipleri Şarık Tara ve Sinan Tara 7'nci sırasında, Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak ise 27'nci sırasında yer aldı..

 

Forbes dergisinin Rusça versiyonunda 2014 verileri ile hazırlanan Rusya’nın en büyük emlak yatırımcıları araştırması sonuçlarına göre 30 kişilik listede 2 Türk yer alıyor. Listenin ilk sırasında yıllık kira geliri 1,4 milyar dolar olan Kievskaya Ploşad şirketinin patronları Zarah İliyev ve God Nisanov yer alırken ikinci sırada yıllık kira geliri 1,08 milyar dolar olan  RİO alışveriş merkezi ve Novotel Moscow City’nin sahibi Samvel Karapetyan bulunuyor.
 
30 kişinin bulunduğu listenin 7'nci sırasında ise yıllık jkira gelirleri 412 milyon dolar olarak gösterilen Enka’nın sahipleri Şarık Tara ve Sinan Tara bulunurken listedeki diğer Türk yatırımcı ise 27'nci sırada yer alan  ve 82 milyon dolar yıllık kira gelirine sahip olan Rönesans Holding’in sahibi Erman Ilıcak.
09-06-2011
Bu haber toplam 18135 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?