En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 22.02.2018 09:08
Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya'ya Vizesiz Nasıl Gidilir?

Rusya ile vizeler henüz yeni kalktı. Şimdi sırada vizesiz seyahatin süresinin uzatılması var. Peki Rusya'ya vizesiz nasıl gidilir?

Nisan ayında başlayan Rusya ve Türkiye arasındaki vizesiz seyahat uygulamasının 30 günden 60 güne çıkarılması için çalışmalara başlandığı öne sürüldü.

Türk kaynaklardan edinilen bilgiye göre Ankara, Moskova'ya sürenin 2 katına çıkarılması ile ilgili teklifi iletti. Moskova'dan olumlu cevabın gelmesini bekleyen Türkiye, Bakanlar Kurulu kararı ile geçici bir dönem tek taraflı olarak süreyi artırmaya hazırlanıyor. Rusya Federal Turizm Ajansı da İnterfax'a yaptığı açıklamada Türkiye Turizm Bakanlığı ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın koordinasyonu ile vizesiz seyahat süresinin iki aya çıkarılabilmesi için çalışmalara başladığını doğruladı. 30 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde İzmir'de düzenlenen Rusya-Türkiye ortak turizm çalışma grubunda da konunun ele alındığı kaydediliyor.

VİZESİZ SEYAHAT NASIL OLUYOR?
Zaman'da da yer alan habere göre, Rusya'nın yeni anlaşmadan önce Türk gümrük kapılarında 20 dolar ödeyerek 2 ay süreli vize alabilmeleri Rusya tarafına önemli avantaj sağlıyordu. Şimdi 1 aydan uzun dönem kalmak isteyenlerin Türkiye Moskova Büyükelçiliği ve başkonsolosluklardan vize almak için başvurmaları gerekiyor. Evrak yoğunluğunun yanı sıra bu şekilde vize alabilmek için en az bir hafta beklemeleri ve 50 dolar da ödeme yapmaları gerekiyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yunan Adalarına Kapıda Vize Uygulaması 1 Yıl Daha Devam Edecek


Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, Türklere Yunan Adaları girişinde uygulanan kapıda vize uygulamasının bir yıl daha devam edeceğini açıkladı..

 

Türk turistlerin 7 Yunan adasına 2012 yılından bu yana girişinde uygulanan kapıda vize uygulamasının kaldırılma kararının ardından çalışma başlatan Yunanistan'ın Avrupa İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrougalos, en sonunda çalışmalarının ürün verdiğini ve Yunan adalarına girişte, kapıda vize alınabilmesini sağlayan uygulamada sürenin bir yıl daha uzatılacağını açıkladı.
 
İlerleyen günlerde AB Komisyonu'ndan konuya ilişkin resmi yanıt geleceğini de belirten Katrougalos, daha önce aksi yönde verilen kararın değiştirilmesi için hükümetin çaba harcadığını da belirtti.
 
Ekonomileri turizme bağlı Ege'nin doğusundaki adaların göçmen krizi nedeniyle  büyük bir yükü kaldırdığını bu nedenle "kapıda vize" uygulamasının uzatılacak olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Katrougalos,  Türk turistlerin Midilli, Sakız, Rodos, İstanköy, Sömbeki, Sisam ve Meis adalarına kapıda vize uygulaması ile gidebileceğini belirtti.
 
09-06-2011
Bu haber toplam 18198 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?