En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 22.02.2018 02:54

"Ruslar Türkiye Tatili Planları Yapıyor"

Rusya Tur Operatörleri Birliği, çok sayıda Rusya vatandaşının yasaklara rağmen tatilini Türkiye'de geçirmek için planlar yaptığını ve konuya ilişkin tartışmaların sosyal medyada aktif bir şekilde yapıldığını açıkladı..

 

Rusya’da Türkiye’ye tur paketi satışının yasaklanması, Türkiye uçuşlarının durdurulması gibi yasaklara rağmen yılardır Türkiye'de tatil yapan çok sayıda Rusya vatandaşının kendi imkanları ile Türkiye'ye tatile gelmeyi planladığı açıklandı.
 
Konuya ilişkin Rus basınında yer alan ilginç haberlerden biri de,  Rusya Tur Operatörleri Birliği'nin çok sayıda Rusya vatandaşının 2016 yaz tatilini Türkiye'de geçirmek için planlar yaptığı ve bu konuların sosyal medyada aktif şekilde tartışıldığına yönelik açıklaması.
 
Öte yandan Rus hükümeti, Rusya’daki tur operatörlerine Türkiye’ye tur satışını yasaklamış, charter uçuşları da durdurmuş durumda. Hatta Rusya vatandaşları na Türkiye tatili satılmaması için seyahat acenteleri sık sık devlet tarafından denetleniyor ve Türkiye promosyonu yapanlara ceza kesiliyor. Ancak tüm bu önlemlere rağmen Rusya vatandaşlarının Türkiye'ye olan ilgisinin devam ettiği ve tatillerini Türkiye'de geçirebilmek için çeşitli planlar yaptıkları iddia edildi.
 
Tur operatörlerinden bağımsız olarak Türkiye'de tatil yapmayı planlayan Rusya vatandaşlarının internet sitelerinden kendileri otel rezervasyonu yaptıkları belirtiliyor. Ayrıca konuyu gündeme getiren Rusya Tur Operatörleri Birliği, çok sayıda Rusya vatandaşının ise Türkiye’de müstakil ev veya daire kiralayarak tatil yapmayı planladığını bildirdi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi Yüzde 8,97 Arttı


REIDIN Emlak Endeksinin şubat ayı sonuçlarına göre, geçtiğimiz ay Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi yüzde 8,97 oranında arttı..

 

 
Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre bankanın desteğiyle hazırlanan, 68 il, 242 ilçe ve bin 202 mahalleyi kapsayan REIDIN Emlak Endeksinin şubat ayı sonuçlarına göre Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi, aylık bazdfa yüzde 1,10 oranında, yıllık bazda ise yüzde 8,97 oranında artış kaydetti.
 
Şubat ayında knut satış fiyatlarının en çok yükseldiği kent Denizli olurken Denizli'de metrekare başına konut satış fiyatları yüzde 2,09 arttı. Söz konusu dönemde satılık konut fiyatlarının en fazla azaldığı kent ise yüzde 0,73 ile Yalova oldu.
 
Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi ise Şubat ayında bir önceki aya göre  yüzde 0,10 artarken, bir önceki yıla göre yüzde 5 yükseldi. Söz konusu dönemde  metrekare başına konut kira değerinin en çok arttığı kent  yüzde 2,01 oranı iel Aydın olurken  konut kira değerlerinin en çok azaldığı kent ise yüzde 2 ile Afyonkarahisar oldu.
 
 
18-01-2016
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?