En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 18.03.2018 09:41
Rus Turistlerin Mayıs İçin En Çok Tercih Ettiği Ülke Türkiye Oldu

Rus Turistlerin Mayıs İçin En Çok Tercih Ettiği Ülke Türkiye Oldu

Rusya Federal Turizm Ajansı'nın (Rosturizm) açıkladığı verilere göre, Rus turistlerin Mayıs ayı yurt dışı tatil tercihlerinde ilk sırada Türkiye var..

 

 
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) tarafından, Rusya'nın önde gelen tur operatörleri baz alınarak açıklanan verilere göre, Rus turistlerin mayıs ayında açık ara "favori tatil yeri"  toplam rezervasyonlar içerisinde yüzde 32’lik para sahip olan Türkiye oldu.
 
Kıbrıs yüzde 8, Yunanistan ise yüzde 7’lik pay ile Türkiye’nin ardından en çok tercih edilen diğer tatil yerleri olarak belirlenirken Rus turistlerin Mayıs ayı tatil talebinin bu yıl 2016 yılına göre yüzde 12 daha fazla olduğu açıklandı.
 
Turizm sektörü yetkilileri,  2017 yılının Ocak ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 81’lik artışla 40 bin 124 kişiye yükselen Rus turist sayısının, bu yıl yaklaşık 3 milyon kişiye ulaşmasını bekliyor.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

THY, Rusya'nın Voronej ve Samara şehirlerine Sefer Başlatıyor


Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Rusya'nın Voronej ve Samara şehirlerine sefer düzenleyecek..

 

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre,  Rusya'nın halihazırda sefer gerçekleştirilen Moskova, St. Petersburg, Soçi, Rostov, Kazan, Stavropol, Ekaterinburg, Astrakhan, Novosibirsk ve Ufa noktalarına yeni 2 uçuş noktası daha ekleniyor.
 
THY açıklamasında bugün karşılıklı olarak haftada 2 frekans olarak gerçekleştirilen İstanbul-Astrakhan ve İstanbul-Novosibirsk seferleri yerine ise 4 Nisan 2017 tarihi itibarıyla İstanbul-Voronej ve 11 Nisan 2017 tarihi itibarıyla da İstanbul-Samara haftada 3 gün karşılıklı seferler düzenlenecek.
 
THY yolcuları, İstanbul'dan Rusya Voronej'e tüm vergiler dahil gidiş-dönüş 189 dolar, İstanbul'dan Samara'ya ise tüm vergiler dahil gidiş-dönüş 159 dolardan başlayan  özel fiyatlarla ulaşabilecek.
21-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?