En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 18.03.2018 06:15
Otel Devi Rotana İskenderun'u Seçti

Otel Devi Rotana İskenderun'u Seçti

Rotana CEO’su Selim El Zyr, İskenderun'da 300 yataklı lüks bir otel inşa edeceklerini ve otelin 2014'de tamamlanacağını açıkladı..

 

Körfezin lüks otel devi Rotana Türkiye yatırımı için İskenderun’u seçti.
 
Ortadoğu ve Körfez’in en büyük otel zincirlerinden Rotana Hotels, Türkiye’de yatırım kararını açıkladı. Rotana CEO’su Selim El Zyr, Türkiye’de otel yatırımı için İskenderun’u seçtiklerini duyurdu.
 
Büyüme stratejisi çerçevesinde Türkiye, Irak ve Moritanya’da yatırım kararı için gereken imzaları attıklarını açıklayan Zyr, Türkiye’de ilk kez turizm yatırımı kararı aldıklarını kaydetti.
 
Türkiye’nin her zaman Rotana için son derece önemli bir ülke olduğunu belirten Rotana CEO’su Selim El Zyr, ”Biz Türkiye’nin en gözde alanlarında yer almak istiyoruz ve bu amaçla Rhassos Rotana markamızla İskenderun’da yatırım yapmaya karar verdik” dedi.
 
Toplam 300 yataklı olacak lüks otelin yaklaşık 200 metrelik özel bir plajının olması ve 2014 yılında tamamlanarak ilk konuklarına kapılarını açması bekleniyor.
 
A konuklara hizmet verecek olan otelin aynı zamanda otel dışı müşterilere de hizmet vermesi amaçlanıyor.
 
Doğu Akdeniz’in en önemli ticaret ve lojistik merkezlerinden birisi haline gelen ve dünyanın farklı bölgelerinden işadamlarının ve turistlerin ilgisini çeken İskenderun’un, tarihi dokusunu dolayısıyla bölgeye turist akışında önemli rolü olması bekleniyor.
 
Ortadoğu, Körfez ve Afrika bölgesinde 70 otel işleten zincirin yılsonu itibariyle toplam 750 milyon dolarlık yatırımla toplam oda sayısını 14 bine çıkarması hedefleniyor.
 
 
Kaynak: Haber Türk

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Park O'live Projesi Çanakkale'de Yükseliyor


Daha önce şehir Manzara projesini hayata geçiren Karpaş Karacanlar İnşaat tarafından Çanakkale'de konumlandırılan Park O'live projesinde 220 daire bulunuyor..

 

Çanakkale'de 36 bin metrekarelik alan üzerinde Karpaş Karacanlar İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan Park O'live projesinde kullanım alanları 75 metrekare ile 165 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde toplam 220 daiere bulunuyor.
 
2018 yılının Kasım ayında teslim sürecine girmesi beklenen Park O'live projesi açık yüzme havuzu, basketbol sahası, çocuklara özel oyun alanı, çocuklara özel yüzme havuzu, güneşlenme terası, tenis kortu, kapalı yüzme havuzu, yürüyüş parkuru gbi sosyal donatılara da sahip. 
 
Deniz manzaralı konuşu ile dikkat çeken Park O'live projesi Onsekiz Mart Üniversitesi'ne 5 dakika, Özel hastaneye 10 dakika, yeni devlet hastanesine ve üniversite hastanesine 5 dakika, Doğa Koleji ve Çanakkale Koleji'ne 10 dakika uzaklıktaki konumu ile de ulaşım avantajı sağlıyor.
 
 
08-05-2012
Bu haber toplam 6357 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?